Radio Białystok | Wiadomości | Więzienie w zawieszeniu za skatowanie bezbronnego kota

Więzienie w zawieszeniu za skatowanie bezbronnego kota

autor: Ryszard Minko

7.06.2017, 12:05, akt. 12:10

Początkowo obrażenia zwierzaka tłumaczył wypadkiem, jednak po pięcioletnim procesie przyznał, że w rzeczywistości skatował bezbronnego kota.

Fot. Joanna Żemojda
Fot. Joanna Żemojda

Po wyjątkowo długim postępowaniu Sąd Rejonowy w Białymstoku skazał 35-letniego mężczyznę na więzienie w zawieszeniu za zmaltretowanie pupila swojej partnerki.

Na pierwszej rozprawie oskarżony nie przyznał się do winy, a obrażenia kota tłumaczył wypadkiem. Stan, w jakim zwierzak trafił do jednej z białostockich lecznic był bardzo poważny. Nie chodził, miał uszkodzone łapki, nasadę ogona, połamaną szczękę i naderwaną skórę na pyszczku. 

Mimo to oskarżony początkowo tłumaczył, że w takim stanie kot wrócił ze spaceru i nie wie do mogło się z nim stać. Potem postępowanie utknęło w miejscu, bo oskarżony nie stawiał się na kolejnych rozprawach, zasłaniając się chorobą. Ostatecznie po opinii biegłych stwierdzono, że jest on w stanie uczestniczyć w procesach. 

Na ostatniej rozprawie mężczyzna miał przyznać się do pobicia kota, jednak nie wyjaśnił powodów swojego działania. Dlatego po niemal pięciu latach od wniesienia aktu oskarżenia wydano skazujący wyrok. To 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata, pięcioletni zakaz posiadania jakichkolwiek zwierząt oraz konieczność zapłaty 4 tysięcy złotych nawiązki na rzecz organizacji pomagającej zwierzętom. Wyrok nie jest prawomocny.

Co ciekawe oskarżony był  karany za znęcanie się i pobicie byłej żony, a wyrok w tej sprawie usłyszał w dniu, w którym doszło do rzekomego wypadku kota. 

| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


"Miłośnik zwierząt" - reportaż Anny Bogdanowicz

26.04.2017, 00:01

Na białostockim osiedlu Skorupy od trzech lat w dziwnych okolicznościach ginęły koty.


Sąd Rejonowy w Białymstoku skazał mężczyznę, który zastrzelił kota

8.03.2017, 18:22

Na karę grzywny w wymiarze 30 stawek dziennych czyli 900 złotych skazał w środę (08.03) Sąd Rejonowy w Białymstoku hodowcę gołębi Mariana Ś. za to, że w kwietniu 2016 roku zastrzelił z wiatrówki kotkę swojej sąsiadki.


Białystok: 30-latek oskarżony o skatowanie kotka

12.07.2012, 12:17

Zdaniem obrońców praw zwierząt, było to niezwykle okrutne wyładowanie agresji na bezbronnym kocie. Natomiast sam oskarżony zaprzecza zarzutom i wyjaśnia, że nie wie w jaki sposób jego pupil znalazł się w krytycznym stanie.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BERLIOZ | RAVEL | GERSHWIN

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Konferencja szkoleniowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok