Radio Białystok | Wiadomości | Od oberków po walczyki - będzie można nauczyć się tańców tradycyjnych
Mazurki, polki, oberki i walczyki - w sobotę i w niedzielę (17-18.02) w Choroszczy odbędą się warsztaty tańców tradycyjnych. W centrum kultury i sportu będzie można nauczyć się, bądź przypomnieć sobie ich podstawowe kroki.
- To są tańce, które były kiedyś tańczone na wsiach, na potańcówkach. Teraz są odkurzane, przypominane, stały się też modne. Jest trend, aby uczyć się ich - mówi Anna Kulikowska z Miesko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.
Warsztaty poprowadzi instruktora Piotr Zgorzelski. Ich uczestnicy będą podzieleni na dwie grupy - początkujących (mazurkowo-polkowe ABC) i zaawansowanych (Mazurek/Polka Freestyle).
W sobotę i niedzielę zajęcia grupy początkującej rozpoczynają się o 11:00, a zaawansowanej o 14:00. Warsztaty to koszt 50 zł od osoby, bądź 80 zł od pary. Można się jeszcze zapisywać. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 725 357 788 lub mailowo: kultura@choroszcz.pl.
Setki uczestników, w pięciu kategoriach tanecznych, zróżnicowana muzyka i barwna choreografia - w Białymstoku odbył się Karnawał Dance Fest.
Prawie 200 tancerzy i tancerek wirowało na parkiecie w rytmach m.in. kujawiaka, oberka, krakowiaka i mazura. W Drohiczynie odbył się po raz 10 Turniej Tańców Polskich "O miecz woja Drogita".