Radio Białystok | Wiadomości | Tylko ok. 10% skontrolowanych escape roomów w Polsce spełnia wszystkie warunki bezpieczeństwa

Tylko ok. 10% skontrolowanych escape roomów w Polsce spełnia wszystkie warunki bezpieczeństwa

11.01.2019, 14:12, akt. 14:26

Po sprawdzeniu ponad 500 escape roomów trzeba było zamknąć niemal 70 takich obiektów w kraju. Tylko około 10 procent skontrolowanych do tej pory escape roomów w Polsce spełnia wszystkie warunki bezpieczeństwa. Taką informację przekazał wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

Jérôme Rommé - stock.adobe.com
Jérôme Rommé - stock.adobe.com

Sprawdzono ponad 500 lokali, w których funkcjonowało łącznie ponad 1000 pokojów gier. W zdecydowanej większości z nich stwierdzono różne nieprawidłowości - tłumaczył wiceminister Jarosław Zieliński.


Spośród skontrolowanych lokali tego typu, tylko mniej więcej około 10% spełnia wszystkie warunki, przepisy w nich są właściwie zrealizowane i jest zapewnione bezpieczeństwo. Natomiast około 90% z nich warunków nie spełnia. To jest rzeczywiście obraz dramatyczny i chcemy tego za wszelką cenę w przyszłości uniknąć - mówi Jarosław Zieliński.


Zamknięto prawie 70 escape roomów z powodu poważnych naruszeń zasad bezpieczeństwa. Dwa takie obiekty zamknięto m.in. naszym regionie.Po kontrolach strażaków wydano zakazach użytkowania w dwóch podlaskich escape roomachPełny raport z kontroli ma być sporządzony w przyszłym tygodniu, a jako pierwszy zapozna się z nim premier.


Ma być bezpieczniej 

W piątek (11.01) minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński podpisał nowe rozporządzenie w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków. Zakłada ono, że zarządcy wszystkich pokojów zagadek i obiektów, gdzie trzeba uwolnić się z zamkniętej przestrzeni, będą musieli w ciągu 30 dni przeprowadzić test ewakuacji ludzi i skontrolować zaplecze przeciwpożarowe. Kontrole mają być prowadzone w obecności specjalistów, a wnioski przesłane do Straży Pożarnej.

źródło: IAR | red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Dwie drobne nieprawidłowości wykryli strażacy w jedynym w Suwałkach escape roomie

8.01.2019, 08:42

Kontrola była związana z tragicznym wypadkiem, jaki miał miejsce w ubiegłym tygodniu w Koszalinie. Śmierć poniosło tam pięć nastolatek.


Po kontrolach strażaków wydano zakazach użytkowania w dwóch podlaskich escape roomach

7.01.2019, 09:15

Jeden pokój i jedno piętro w dwóch escape roomach z zakazem użytkowania – to efekt dotychczasowych kontroli przeprowadzonych w Podlaskiem w podmiotach prowadzących taką działalność – poinformowała w poniedziałek (7.01) straż pożarna.


st. bryg. Piotr Pietraszko [wideo]

7.01.2019, 08:29

"Udało nam się zidentyfikować 9 obiektów na terenie województwa i wszystkie skontrolowaliśmy. W 7 obiektach stwierdziliśmy nieprawidłowości, w jednym wydaliśmy zakaz użytkowania" - mówi st. bryg. Piotr Pietraszko.


Kilkanaście nieprawidłowości w trzech skontrolowanych escape roomach w regionie

5.01.2019, 16:43

Kilkanaście nieprawidłowości dotyczących ochrony przeciwpożarowej i zasad ewakuacji wykazały przeprowadzone w sobotę do południa kontrole w trzech escape roomach w Podlaskiem: w Białymstoku, Łomży i Suwałkach - podała straż pożarna.


Escape room - rozrywka zyskująca popularność w Podlaskiem

2.05.2017, 15:23

Rozrywka ta zyskuje coraz większą popularność w Podlaskiem. Escape room - to forma gry, w której gracze zamykani są na jakiś czas w pokoju pełnym zagadek. Zadaniem uczestników zabawy jest wspólne rozwiązanie łamigłówek i dzięki temu wydostanie się z pokoju przed upływem czasu.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRower


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok