Radio Białystok | Wiadomości | PŚ w skokach - Stoch piąty w klasyfikacji wszech czasów

PŚ w skokach - Stoch piąty w klasyfikacji wszech czasów

10.02.2019, 18:04, akt. 18:08

Kamil Stoch odniósł 33. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich, triumfując w niedzielę (10.02) w Lahti. W klasyfikacji wszech czasów awansował na piąte miejsce, które zajmuje ex aequo z Niemcem Jensem Weissflogiem.

ompelk - Fotolia.com

Na czele rankingu znajduje się Gregor Schlierenzauer. Austriak ma w dorobku 53 zwycięstwa i nadal jest aktywnym zawodnikiem, ale po raz ostatni stanął na najwyższym stopniu podium 6 grudnia 2014 roku. 46 triumfów odniósł zmarły na początku tygodnia Fin Matti Nykaenen, a trzeci w klasyfikacji jest Adam Małysz - 39 wygranych.

Najwięcej zwycięstw w konkursach PŚ (* oznaczono zawodników kontynuujących karierę):

źródło: PAP | red: mag

Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w niemieckim Oberstdorfie. To jego pierwsze w sezonie, a 32. w karierze pucharowe zwycięstwo.

PŚ w skokach - Dawid Kubacki drugi, Kamil Stoch trzeci

12.01.2019, 17:56

Dawid Kubacki zajął drugie, a Kamil Stoch trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich we włoskim Predazzo. Zwyciężył prowadzący w klasyfikacji generalnej cyklu Japończyk Ryoyu Kobayashi.

PŚ w skokach narciarskich - Żyła drugi, Stoch trzeci w Engelbergu

16.12.2018, 15:54

Piotr Żyła zajął drugie, a Kamil Stoch trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu. Zwyciężył prowadzący w klasyfikacji generalnej cyklu Japończyk Ryoyu Kobayashi.

15.04.2024, 16:55, akt. 16:58