Radio Białystok | Wiadomości | Są zarzuty wobec podejrzanych o korupcję przy przetargach organizowanych przez Zakład Karny w Czerwonym Borze

Są zarzuty wobec podejrzanych o korupcję przy przetargach organizowanych przez Zakład Karny w Czerwonym Borze

12.03.2019, 15:06, akt. 16:30

Poręczenia majątkowe, zakaz opuszczania kraju i dozory policyjne zastosowała we wtorek (12.03) Prokuratura Okręgowa w Łomży wobec dwóch osób z b. kierownictwa Gospodarstwa Pomocniczego przy Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze, podejrzanych o korupcję.

Fot. Joanna Szubzda
Fot. Joanna Szubzda

To pierwsze dwie osoby z zarzutami w śledztwie prowadzonym od kilku miesięcy - powiedział rzecznik łomżyńskiej prokuratury Rafał Kaczyński.

We wtorek rano (12.03) CBA poinformowało o zatrzymaniach w tej sprawie; chodzi o przetargi organizowane przez Służbę Więzienną. Jak podawało Biuro, łapówki miały sięgać 4 proc. wartości netto faktur pochodzących od jednego z miejscowych przedsiębiorców budowlanych.CBA zatrzymało 2 osoby z b. kierownictwa Gospodarstwa Pomocniczego więzienia w Czerwonym BorzePo południu Prokuratura Okręgowa w Łomży poinformowała, że b. dyrektorowi Gospodarstwa Pomocniczego przy Zakładzie Karnym (ZK) w Czerwonym Borze postawiono trzy zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych w latach 2010-2012, w łącznej kwocie ok. 75 tys. zł. Według śledczych, miało to związek z realizacją przetargów i wykonawstwem prac remontowo-budowlanych na terenie ZK w Czerwonym Borze, Przytułach Starych, Chrubieszowie oraz Kluczborku.


Podejrzany przyznał się

Jak podała prokuratura, podejrzany przyznał się. Jego zastępcy zarzucono przyjęcie - w związku z tymi samymi przetargami - nie mniej niż 7 tys. zł łapówek.

Obaj mężczyźni złożyli obszerne wyjaśnienia, które będą teraz weryfikowane. Wobec podejrzanych zastosowano poręczenia majątkowe w kwotach 20 i 15 tys. zł, zakazy opuszczania kraju oraz dozory policyjne.


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


CBA zatrzymało 2 osoby z b. kierownictwa Gospodarstwa Pomocniczego więzienia w Czerwonym Borze

12.03.2019, 07:30

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby z byłego kierownictwa Gospodarstwa Pomocniczego przy Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze podejrzewane o korupcję przy przetargach organizowanych przez Służbę Więzienną.


Kolejne cztery osoby, które miały nielegalnie wywozić leki z Polski za granicę zatrzymali funkcjonariusze CBA z Białegostoku

6.03.2019, 10:58

Funkcjonariusze CBA zatrzymali kolejne cztery osoby, które miały nielegalnie wywozić leki z Polski za granicę. Grupa przestępcza miała wywieźć lekarstwa o wartości 140 milionów złotych.


CBA kontroluje dwa parki narodowe - Biebrzański i Narwiański

18.01.2019, 08:54

Centralne Biuro Antykorupcyjne podjęło kontrolę w dwóch parkach narodowych - Biebrzańskim i Narwiańskim; kontrola ma dotyczyć m.in. zawierania umów na dzierżawę nieruchomości przez Parki w latach 2008–15 - dowiedziała się PAP.


CBA kontroluje biuro powiatowe ARiMR-u

17.01.2019, 08:53

Centralne Biuro Antykorupcyjne podjęło kontrolę w białostockim biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, podlegającym podlaskiemu oddziałowi regionalnemu Agencji w Łomży.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok