Radio Białystok | Wiadomości | Przerwać serię porażek z Lechią - trener Jagi Ireneusz Mamrot

Przerwać serię porażek z Lechią - trener Jagi Ireneusz Mamrot

18.05.2019, 15:20, akt. 15:27

Jedziemy do Gdańska przerwać fatalną serię porażek z Lechią Gdańsk - deklaruje trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot. Jagiellonia wciąż walczy o czwartą lokatę w piłkarskiej ekstraklasie, premiowaną udziałem w europejskich pucharach.

Ireneusz Mamrot, fot. Joanna Szubzda

Jaga walczy o puchary

Przed ostatnią kolejką piłkarskiej ekstraklasy zespół z Białegostoku zajmuje w tabeli piąte miejsce i ma tyle samo punktów co czwarta Cracovia Kraków. Nawet jeśli wygra w Gdańsku, to musi jednak liczyć na stratę punktów przez krakowian w meczu z Pogonią Szczecin.

Lechia z kolei jeszcze może być wicemistrzem Polski, jeśli pokona Jagiellonię przy jednoczesnej porażce Legii Warszawa z KGHM Zagłębiem Lubin.

Statystyki spotkań Jagiellonii z Lechią z tego sezonu jednoznacznie wskazują na gospodarzy. Zarówno oba mecze w sezonie zasadniczym, ale przede wszystkim finału Pucharu Polski, wygrali gdańszczanie.

- Ciężko mi wyjaśnić, skąd taka czarna seria. Gdańszczanie w spotkaniach z nami byli skuteczni do bólu. Co mieli, to kończyli skutecznym strzałem. Tymczasem my w samym finale Pucharu Polski do przerwy mieliśmy dwie doskonałe okazje, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Kiedyś jednak musi nastąpić przełamanie. Łatwiej mi przyjąć porażkę, która była wysoka i zdecydowana, a rywal potrafił nas zdominować. Przegrane, jak te z Lechią, siedzą w głowie zdecydowanie dłużej - powiedział przed wyjazdem do Gdańska trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot, cytowany w sobotę przez oficjalną stronę białostockiego klubu.

- Chcemy zwyciężyć w Gdańsku. Pamiętając o naszej fatalnej serii z Lechią, postaramy się przerwać to fatum - zadeklarował, przyznając jednocześnie, że sytuacja kadrowa zespołu jest daleka od optymalnej.

Problemy z obroną Jagiellonii

Najwięcej problemów będzie z zestawieniem obrony Jagiellonii. Z powodu żółtych kartek nie może bowiem zagrać chorwacki defensor Zoran Arsenic, który w kilku ostatnich spotkaniach pokazał, że dużo lepiej czuje się na środku obrony, niż na jej boku. W związku z równoczesną kontuzją innego stopera, Słoweńca Nemanji Mitrovica, ta pozycja w składzie może być sporą niespodzianką. Również z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagra Brazylijczyk Guilherme, do gry wraca za to najlepszy obecnie strzelec białostockiego zespołu, Hiszpan Jesus Imaz.

Odnosząc się do gry drużyny w drugiej części sezonu, zwłaszcza tuż po przerwie zimowej, trener Mamrot przypomniał, że doszło wtedy do sporych zmian kadrowych, a z tych piłkarzy, którzy przyszli, Imaz i słowacki obrońca Andrej Kadlec byli kontuzjowani i do formy doszli dopiero w drugiej połowie wiosennej rundy. Obecnie są podstawowymi graczami Jagiellonii.

- Taki proces zawsze niesie za sobą jakieś skutki uboczne. Gdybyśmy nie zrobili tego w styczniu, to zmuszeni bylibyśmy do tego latem - powiedział trener Jagiellonii o zimowych zmianach kadrowych.

- Chcemy, aby po kilku wzmocnieniach zespół prezentował w nowym sezonie określoną jakość. Oczywiście obecna pozycja nas nie satysfakcjonuje i zrobimy wszystko, aby zakończyć zmagania na czwartej lokacie - dodał.

Spotkanie Lechii Gdańsk z Jagiellonią Białystok w niedzielę o 18:00. Mecz na naszej antenie skomentuje Jerzy Kułakowski.

źródło: PAP | red: wsz

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali wyjazdowy mecz z Lechią Gdańsk 0:2 (0:1). Po tej porażce Jagiellonia zajmuje 5. miejsce w lidze i nie zagra w europejskich pucharach, bo nie wyprzedziła czwartej Cracovii. Mistrzem Polski po raz pierwszy w historii zostali zawodnicy Piasta Gliwice.

Zawodnicy Jagiellonii znaleźli się w "jedenastce" najlepszych piłkarzy 36. kolejki Ekstraklasy

16.05.2019, 22:31

Jagiellonia Białystok w 36. kolejce Ekstraklasy pokonała zespół Legii Warszawa 1:0 po samobójczym golu Mateusza Wieteski. Kilku piłkarzy z Białegostoku zostało wyróżnionych za swój występ przeciwko mistrzom Polski i wybranych do najlepszej "jedenastki" minionej kolejki.

Po samobójczym golu Jagiellonia wygrywa z Legią Warszawa [zdjęcia]

16.05.2019, 03:58

Zdecydował jeden błąd zawodnika Legii Warszawa.

Zwycięstwem chcieliśmy podziękować kibicom - Romanczuk po zwycięstwie z Legią

16.05.2019, 00:43

Jagiellonia pokonała Legię Warszawa na stadionie przy Słonecznej w 36. kolejce Ekstraklasy 1:0. Samobójczego gola strzelił Mateusz Wieteska.

Jestem bardzo zadowolony z naszej gry w pierwszej połowie - Ireneusz Mamrot po zwycięstwie nad Legią

15.05.2019, 23:48