Radio Białystok | Wiadomości | Pokazy filmowe, spektakle, koncerty i wystawy - III edycja festiwalu Podlasie SlowFest

Pokazy filmowe, spektakle, koncerty i wystawy - III edycja festiwalu Podlasie SlowFest

autor: Dorota Sokołowska

2.07.2019, 16:04, akt. 16:20

Miesiąc wśród bogactwa natury i licznych zabytków Supraśla - tak zapowiada się III edycja festiwalu Podlasie SlowFest. To wakacyjna propozycja dla wszystkich poszukujących odpoczynku, wyciszenia i ciekawych propozycji spędzenia wolnego czasu w kontakcie z kulturą i sztuką w otoczeniu natury.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

III edycja festiwalu Podlasie SlowFest - zapowiedź - relacja Doroty Sokołowskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Leniwe pokazy filmowe, spektakle i wystawy

Od 3 lipca do 3 sierpnia w mieście i okolicy będą odbywać się kameralne koncerty muzyki slow, leniwe pokazy filmowe, spektakle teatralne, wystawy, spotkania z twórcami, różnorodne warsztaty, dzienne i nocne wypady do lasu z podglądaniem przyrody. W programie festiwalu znalazło się ponad 60 wydarzeń z różnych dziedzin sztuki z udziałem artystów z Polski i Europy. Program podzielony został na kategorie i ułożony tak, że wydarzenia można dobierać według własnych preferencji i planu dnia.

Wydarzenia filmowe przygotowane zostały przez Romana Gutka – obejrzymy, m.in. 7 godzinne arcydzieło slowcinema – "Szatańskie Tango” Beli Tarra (26 lipca), nagrodzoną na festiwalu w Sundance "Krainę Miodu”(10 lipca) czy ponadczasowy film Aleksandra Sokurowa "Faust” (11 lipca). Będzie okazja do spotkań z twórcami filmowymi.

Ważnym partnerem festiwalu jest Teatr Wierszalin

Ważnym partnerem festiwalu jest Teatr Wierszalin, który w ramach III Podlasie SlowFest zaprezentuje swoje najnowsze spektakle: premierowy "Teatr, którego nie było” (5, 6, 7 lipca) na podstawie tekstów Stanisława Wyspiańskiego oraz oparty na poemacie Goethego "Faust. Nowa historia” (11, 12 lipca). 

Na zakończenie cyklu zobaczymy jeden z najgłośniejszych spektakli Teatru Wierszalin, osadzone w lokalności "Wziołowstąpienie”(13,14 lipca).

Propozycje muzyczne to zestaw najróżniejszych wpływów europejskiej muzyki slow, które przygotował Piotr Domagała. Wydarzeniem artystycznym festiwalu będzie solowy recital jednego z najważniejszych współczesnych pianistów, twórcy gatunku określanego jako zen funk – NikaBärtscha (13 lipca). Muzycznie festiwal otworzą kameraliści Polskiej Orkiestry Radiowej z Warszawy w koncercie dedykowanym Maestro Jerzemu Maksymiukowi. Maestro weźmie udział w spotkaniu z publicznością przed projekcją filmu poświęconego jego osobie – "Maksymiuk. Koncert na dwoje” (4 lipca). W dalszej części festiwalu usłyszymy rosyjskie błatnyje piesni w wykonaniu aktora Lecha Dyblika (27 lipca), improwizowany program najlepszego polskiego wibrafonisty Bernarda Maselego (20 lipca) i ambientowo-elektroniczną propozycję z Austrii –The Month Of Sundays (3 sierpnia).

Ważnym elementem Podlasie Slow Fest jest kultura regionu, którą goście festiwalu mogą poznawać m. in. dzięki wieczorowi poświęconemu współczesnej literaturze Podlasia "Podlasie – książki, które zmieniają” (21 lipca), czy spotkaniu z autorką Elizą Kącką (19 lipca). Miłośnicy literatury będą mogli wziąć udział w konkursie krótkiej formy literackiej oraz warsztatach tłumaczenia i pisania piosenek.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


W Białymstoku trwa Halfway Festival [zdjęcia]

29.06.2019, 09:34

Muzyka alternatywna i songwriterska tworzona przez artystów z różnych krajów, a dodatkowo dyskusje, warsztaty i spotkania złożą się na rozpoczęty w piątek (28.06) wieczorem w Białymstoku Halfway Festival. Impreza w amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej potrwa do niedzieli (30.06).


Zawody łuczników, występy zespołów i stoiska kulinarne - VII Festiwal Kultury Tatarskiej [zdjęcia, wideo]

29.06.2019, 11:00

Będzie można spróbować pilawu, obejrzeć pokaz kaligrafii arabskiej czy nauczyć się strzelania z łuku. W Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie rozpoczyna się dwudniowy Festiwal Kultury Tatarskiej.


Truskawki, triathlon i błotna piłka nożna - trwają Ogólnopolskie Dni Truskawki w Korycinie [zdjęcia, wideo]

29.06.2019, 12:00

Turniej piłki błotnej, półmaraton mleczny, koncerty, ale przede wszystkim Wielka Bitwa Truskawkowa - to tylko część atrakcji XXIV Ogólnopolskich Dni Truskawki w Korycinie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Moje białostockie powidoki" Andrzeja Fiedoruka

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok