Radio Białystok | Wiadomości | Dwoje młodych ludzi zginęło pod kołami pociągu w okolicach Czyżewa

Dwoje młodych ludzi zginęło pod kołami pociągu w okolicach Czyżewa

autor: Iza Serafin, Paweł Wądołowski

10.09.2019, 13:43, akt. 14:35

W poniedziałek (09.09) około 16:30 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym we wsi Czyżew Ruś Kolonia doszło do śmiertelnego wypadku. Dwoje młodych ludzi zginęło pod kołami pociągu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym.

Dwoje młodych ludzi zginęło pod kołami pociągu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w okolicach Zambrowa, fot. Paweł Wądołowski
Dwoje młodych ludzi zginęło pod kołami pociągu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w okolicach Zambrowa, fot. Paweł Wądołowski

Dwoje młodych ludzi zginęło pod kołami pociągu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym - relacja Pawła Wądołowskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Na razie nie wiadomo jak doszło do zdarzenia. Ruch na trasie Białystok - Warszawa był wstrzymany przez ponad 3 godziny - mówi rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski.

- Nie znamy przyczyn dla których dwie osoby weszły na linię kolejową wprost pod przejeżdżający pociąg. Zdarzenie to zakończyło się śmiercią tych osób - mówi Karol Jakubowski.

Jeden tor w tym miejscu jest obecnie modernizowany, więc zablokowanie jednego toru spowodowało przerwę w ruchu pociągów między Małkinią a Czyżewem.

W związku z przerwą w ruchu przewoźnik PKP Intercity  wprowadził zastępczą komunikację autobusową, by ominąć zablokowany  odcinek. 

Ruch został już przywrócony.O godzinie 16:25 dyżurny wysokomazowieckiej jednostki otrzymał informację o tym, że na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Czyżew Ruś Kolonia w powiecie wysokomazowieckim doszło do potrącenia przez pociąg relacji Białystok - Warszawa dwóch młodych ludzi. Na miejscu pracują wysokomazowieccy policjanci na czele z prokuratorem z Prokuratury Regionalnej w Białymstoku

- mówi oficer prasowy wysokomazowieckiej policji Anna Zaremba.

Osoby, które zginęły nie są najprawdopodobniej mieszkańcami powiatu wysokomazowieckiego. Według relacji mieszkańców wsi, mogło to być samobójstwo.

źródło: PAP | red: mag, sk, maj

ZOBACZ TEŻ:


19-letnia dziewczyna zginęła pod kołami pociągu - były opóźnienia na trasie Białystok - Warszawa

30.08.2019, 11:00

Po śmiertelnym wypadku opóźnione były pociągi kursujące między Białymstokiem i Warszawą. Na przejściu kolejowym w miejscowości Urle - niedaleko Wyszkowa - zginęła 19-letnia dziewczyna. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.


Zderzenie pociągu z samochodem - zginęła jedna osoba

16.01.2019, 17:08

Wypadek zdarzył się pomiędzy miejscowościami Szczebra - Strękowizna w powiecie augustowskim na niestrzeżonym przejeździe kolejowym.


Wykolejony wagon po wypadku pociągu na trasie Szepietowo - Białystok

15.09.2018, 07:21

Do soboty (15.09) wieczorem mogą potrwać utrudnienia w kursowaniu pociągów na trasie Białystok-Warszawa w związku z naprawą sieci trakcyjnej w miejscowości Dworaki-Staśki - poinformowały PKP PLK. W piątek rano doszło tam do zderzenie pociągu osobowego z tirem; pięć osób przewieziono do szpitala.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Moje białostockie powidoki" Andrzeja Fiedoruka

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


"Ferie z klockami" w Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku
BIAŁYSTOK
22.01.2020, 05:43, akt. 23.01.2020, 08:40

Ferie w mieście nie muszą być nudne
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok