Radio Białystok | Wiadomości | Natalia Maliszewska awansowała do ćwierćfinału wyścigu na 500 m podczas zawodów PŚ w short tracku w Szanghaju

6.12.2019, 11:53, akt. 7.12.2019, 08:18

Natalia Maliszewska, zawodniczka Juvenii Białystok, awansowała do ćwierćfinału wyścigu na 500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w short tracku w chińskim Szanghaju.

Polka, która zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji cyklu na tym dystansie, wygrała bieg eliminacyjny i uzyskała najlepszy czas. Odpadły Nikola Mazur i Kamila Stormowska, które również nie zdołały przejść do kolejnego etapu rywalizacji na 1000 metrów. Na ćwierćfinale na 1500 metrów swój udział w zawodach zakończyły Gabriela Topolska i Patrycja Maliszewska.

Do ćwierćfinałów na 500 i 1000 metrów awansował Rafał Anikej. Repasaże na tych dystansach czekają jeszcze Łukasza Kuczyńskiego (500 m) i Pawła Adamskiego (1000 m). Zmagania na ćwierćfinale na 1500 metrów zakończyli Adamski i Mateusz Krzemiński.

Ostatnie miejsca w ćwierćfinałach zajmowały również sztafety - pań na 3000 m (Natalia i Patrycja Maliszewskie, Mazur i Stormowska), panów na 5000 m (Kuczyński, Krzemiński, Adamski, Anikej) oraz mieszana na 2000 m (Stormowska, Kuczyński, N. Maliszewska, Anikej).

Zawody potrwają do niedzieli (8.12).

źródło: IAR | red: mag, rbon

Natalia Maliszewska zajęła czwarte miejsce na swoim koronnym dystansie 500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w Nagoi. Wygrała Kanadyjka Kim Boutin przed Włoszką Arianną Fontaną i Koreanką Ji Yoo Kim.

PŚ w Nagoi - dyskwalifikacja Natalii Maliszewskiej w ćwierćfinałowym wyścigu na 1000 m

30.11.2019, 10:49

Natalia Maliszewska została zdyskwalifikowana w ćwierćfinałowym wyścigu na 1000 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w Nagoi. Kilka godzin później wystąpiła jeszcze w półfinale rywalizacji sztafet na 3000 m - wraz z koleżankami z kadry wystąpi w finale B.

PŚ w short tracku - trzecie miejsce Natalii Maliszewskiej na 500 m w Montrealu

10.11.2019, 23:48

Natalia Maliszewska zajęła trzecie miejsce w finałowym wyścigu na 500 m podczas zawodów Pucharu Świata w short tracku w Montrealu. Nicole Mazur odpadła w ćwierćfinale, a Patrycja Maliszewska została zdyskwalifikowana w eliminacjach.