Radio Białystok | Wiadomości | Po zaciętej walce siatkarze Ślepsk Malow Suwałki ulegają GKS-owi Katowice 2:3

Po zaciętej walce siatkarze Ślepsk Malow Suwałki ulegają GKS-owi Katowice 2:3

autor: Jerzy Kułakowski

4.01.2020, 04:20, akt. 5.01.2020, 15:19

Meczem z GKS-em Katowice siatkarze Ślepska Malow Suwałki zakończyli pierwszą część sezonu w PlusLidze.

Ślepsk Malow Suwałki - GKS Katowice 2:3, fot. Marcin Mazewski
Ślepsk Malow Suwałki - GKS Katowice 2:3, fot. Marcin Mazewski

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie Ślepska Malow Suwałki z GKS-em Katowice. Pierwszego seta do 21 wygrali gospodarze, ale następne dwie partie do 19 i 20 były już dla GKS-u. W czwartym secie lepsi ponownie zawodnicy MKS-u 25:21. W secie prawdy 15:12 i ostatecznie 3:2 wygrali katowiczanie. Dla zespołu gości był to już 9 tie-break w 13. meczu w tym sezonie. 


Set 1

Obydwie drużyny przystępują do tego meczu w osłabieniu - nie ma kontuzjowanych Jakuba Jarosza i Miłosza Zniszczoła w zespole gości. Gospodarze grają bez Kevina Klinkenberga, który walczy w Berlinie z kadrą Belgii o olimpijską kwalifikację oraz na ławce zostaje kontuzjowany Jakub Rohnka.

Ślepsk Malow Suwałki wychodzi na to spotkanie w składzie: Tuaniga, Rudzewicz, Szerszeń, Takvam, Bołądź, Skrzypkowski i na libero Filipowicz/Stańczak.

Wyrównany początek pierwszego seta, ale Ślepsk Malow zyskuje przewagę dzięki zagrywce. Goście mają ogromne kłopoty w przyjęciu. Asy serwisowe na swoim koncie zapisują Batrłomiej Bołądź i Nicolas Szerszeń. Ostatecznie 25:21 dla suwalczan w partii nr jeden. Kończy ją blokiem Łukasz Rudzewicz.
Set 2

Drugą partię lepiej rozpoczynają goście - wychodzą na kilku-punktowe prowadzenie - jest kolejno 3:7, 4:8, 6:10. Teraz to gospodarze mają problemy z dokładnym przyjęciem zagrywki. Po asie Kamila Kwasowskiego robi się 7:14 na korzyść Katowic. GKS już nie oddaje tego prowadzenia do końca seta, zwyciężając do 19.Set 3

Gra punkt za punkt na początku seta. Goście świetnie grają w obronie, ciężko suwalczanom skończyć akcję pierwszym atakiem. Katowiczanie wciąż ryzykują w polu zagrywki i w zasadzie nie popełniają błędów w tym elemencie. Dokładają do tego skuteczną grę blokiem i robi się na tablicy 12:16 dla "GieKSy". Niestety w jednej z akcji kontuzji doznaje wychowanek Ślepska Łukasz Rudzewicz, którego zastępuje Wojciech Siek. Po chwili po mocnym, niezamierzonym ataku w twarz, pomocy medycznej potrzebuje także Jan Firlej z zespołu gości. Tego "pechowego" seta wygrywają do 20 zawodnicy z Katowic. Set 4

Na zagrywce szaleje Nicolas Szerszeń, rywale mają problem z przyjęciem jego serwisu. Do tego dokłada asa. Dzięki temu zespół gospodarzy wychodzi na 3-punktowe prowadzenie. Ale za chwilę GKS odrabia straty m.in. dzięki świetnej grze w obronie i mamy remis 13:13. Aż znów w polu serwisowym pojawia się Nicolas Szerszeń i "ustrzela" asa. Niebawem świetnie atak po prostej broni Wojciech Siek a z drugiej linii kończy Nico. Gospodarze dokładają dwa bloki i wychodzą na 5-punktowe prowadzenie 19:14. Siatkarze GKS-u znów odrabiają, ale tylko część strat. Seta kończy atakiem Nicolas Szerszeń - 25:21 dla Ślepska Malow Suwałki. Zwycięzcę tego meczu poznamy w tie-brak'u.
Set 5

Lepiej tie-braka rozpoczynają goście - wychodzą na trzypunktowe prowadzenie. Gospodarze odrabiają jednak straty, zaraz po zmianie stron doprowadzają do remisu 8:8. Ale katowiczanie znów odskakują na 3 punkty. Wygrywając ostatecznie 15:12 i 3:2 w całym meczu. MVP spotkania wybrano Wiktora Musiała. 
Mimo porażki Ślepsk Malow Suwałki awansował na 9. miejsce w ligowej tabeli. Rundę kończy z dorobkiem szesnastu punktów. Suwalczanie rundę rewanżową rozpoczną w niedzielę 12 stycznia o 14:45 od wyjazdowego spotkania z Cuprum Lubin.

| red: mag, rbon, maj, mik


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Świąteczne emocje w Suwałkach: siatkarze Ślepska Malow pokonali MKS Będzin 3:1

26.12.2019, 06:51

Nietypowo, bo w drugi dzień świąt siatkarze Ślepska Malow Suwałki rozegrali swój mecz w PlusLidze. Podejmowali MKS Będzin, zwyciężyli i znacznie zwiększyli szanse na utrzymanie.


Ślepsk Malow Suwałki przegrywa ze Skrą Bełchatów [zdjęcia]

22.12.2019, 06:46

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali 1:3 wyjazdowy mecz z PGE Skrą Bełchatów. Suwalczanie wygrali pierwszego seta 28:26, w kolejnych lepsi okazali się wielokrotni mistrzowie Polski. W kolejnych setach było 29:27, 25:23 i 25:20 dla Skry Bełchatów.


Kolejny tie-break w Suwałkach - Ślepsk Malow wygrywa z Treflem Gdańsk 3:2 [zdjęcia]

17.12.2019, 11:19

W siatkarskiej PlusLidze Ślepsk Malow Suwałki sprawił niespodziankę i wygrał w zaległym meczu PlusLigi z wyżej notowanym Treflem Gdańsk 3:2. 

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

REKLAMA
OiFP - Maciej Sztor


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok