Radio Białystok | Wiadomości | Wojciech Nowicki i siostry Maliszewskie Ambasadorami Białostockiego Sportu

Wojciech Nowicki i siostry Maliszewskie Ambasadorami Białostockiego Sportu

22.01.2020, 13:39, akt. 13:58

Młociarz Wojciech Nowicki oraz zawodniczki short tracku Natalia i Patrycja Maliszewskie będą promować miasto podczas zawodów jako Ambasadorzy Białostockiego Sportu - poinformował w środę (22.01) magistrat, który zorganizował konkurs na ambasadora.

Nowicki oraz siostry Maliszewskie Ambasadorami Białostockiego Sportu, fot. Adrian Dmochowski
Nowicki oraz siostry Maliszewskie Ambasadorami Białostockiego Sportu, fot. Adrian Dmochowski

W środę na konferencji prasowej poinformowano o wynikach konkursu, w którym mogli wziąć udział zawodnicy białostockich klubów, uprawiający dyscypliny mieszczące się w programie igrzysk olimpijskich, którzy zdobyli co najmniej jeden medal w oficjalnych zawodach rangi mistrzowskiej, jak igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy.

Jak mówił prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, do urzędu wpłynęły trzy oferty: Nowickiego oraz dwóch sióstr Maliszewskich: Patrycji i Natalii. Zdecydowano przyznać tytuł Ambasadora każdemu z nich. 

Każda z tych osób jest godna tego, aby reprezentować nasze miasto, być Ambasadorem Białostockiego Sportu

- mówił prezydent.

Wojciech Nowicki to zawodnik Klubu Sportowego Podlasie – młociarz, brązowy medalista mistrzostw Europy w 2016 roku i mistrzostw świata w 2015 roku, brązowy medalista XXXI Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016. Jak informuje miasto, Nowicki to sportowiec z największymi osiągnięciami w historii białostockiego sportu; jedyny białostocki zawodnik, który w ciągu ostatnich pięciu lat zdobył medal olimpijski.

Siostry Maliszewskie to jedne z czołowych zawodniczki Łyżwiarskiego Klubu Sportowego Juvenia. Natalia - uczestniczka m.in. igrzysk w 2018 roku, wicemistrzyni świata w biegu na 500 metrów w 2018 roku i mistrzyni Europy na tym samym dystansie w 2019 roku. Natomiast Patrycja to sześciokrotna medalistka mistrzostw Europy w short tracku, mistrzyni Europy z Dordrechtu w 2015 roku, dwukrotna olimpijka.

Nagrodzeni nie byli obecni na konferencji. Jak mówił Tadeusz Truskolaski, Wojciech Nowicki jest obecnie na obozie szkoleniowym na Teneryfie, a siostry Maliszewskie w Debreczynie, gdzie w weekend będą walczyć o medale mistrzostw Europy, a Natalia będzie broniła tam tytułu na 500 metrów. Umowy z nimi mają być podpisane po ich powrocie do miasta.

Truskolaski poinformował, że sportowcy w ramach rocznej umowy otrzymają: Nowicki - 50 tys. zł, Natalia Maliszewska - 30 tys. zł, a Patrycja Maliszewska 20 tys. zł. Ambasadorzy mają promować Białystok w swoich relacjach z imprez sportowych, wywiadach i innej aktywności, także w social mediach.

Obecny na konferencji zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki mówił, że miasto stawia na sport. Od ubiegłego roku działają m.in. stypendia dla sportowców. Miasto przyznaje też nagrody dla najlepszych zawodników.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Młodzi sportowcy z podlaskiego otrzymają stypendia fundowane m.in. przez samorząd województwa

9.01.2020, 12:35

To pomysł marszałka Artura Kosickiego na wsparcie młodych ludzi na początku kariery sportowej. Między innymi na ten temat rozmawiał dziś ze znanym lekkoatletą Wojciechem Nowickim.


Wojciech Nowicki, Rafał Czuper oraz ich trenerzy dostali nagrody za osiągnięcia sportowe

13.11.2019, 15:46

Łączna pula to 50 tysięcy złotych, a podzielono ją między cztery osoby. Dwóch zawodników - Wojciech Nowicki i Rafał Czuper oraz ich trenerzy dostali w środę (13.11) nagrody prezydenta Białegostoku za wybitne osiągnięcia sportowe.


Wojciech Nowicki zaczyna przygotowania do igrzysk olimpijskich w Tokio

13.11.2019, 12:14

Za kilka dni ruszają przygotowania do sezonu olimpijskiego i startu w Tokio młociarza Wojciecha Nowickiego. Białostoczanin, który półtora miesiąca temu był trzeci na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Dausze, z igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku również przywiózł brąz.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok