Radio Białystok | Wiadomości | Można spędzić weekend kulturalnie - spektakle i filmy do obejrzenia online

Można spędzić weekend kulturalnie - spektakle i filmy do obejrzenia online

autor: Olga Gordiejew

28.03.2020, 13:50, akt. 14:16

Przed nami weekend i kulturalnie możemy zobaczyć spektakle, filmy.

fotolia.com
fotolia.com

Białostocki Teatr Lalek zapraszana na spektakle online

KARNAWAŁ ZWIERZĄT - choreografia Karolina Garbacik

Każda z miniatur „Karnawału zwierząt” ukazuje inne zwierzę: osły, żółwie, słonie, łabędzie… Są one jednak tylko pretekstem do pokazania ludzkich słabości, wartości i relacji. Spektakl inspirowany dziełem Charles Camille’a Saint-Saëns pozwoli młodym widzom zachwycić się muzyką, a w tańcu i zabawie odkryć cały wachlarz zachowań i emocji, którymi kieruje się człowiek. Sobota 28.03 oraz Niedziela 29.03 o godzinie 11:00.

Wieczorna propozycja to KANTATA O KAWIE - reż. Tatiana Logoida. To opera marionetkowa Jana Sebastiana Bacha. W tym pełnym humoru utworze Bach przedstawia scenę z życia mieszczan, wyśmiewając w niej ówczesną modę picia kawy. W spektaklu wykorzystano unikalną, klasyczną scenę marionetkową pochodzącą ze Szwecji. Sobota 28.03 oraz Niedziela 29.03 o godzinie 18:00

Linki do spektaklu udostępnione będą w dniach prezentacji.

Również Teatr Lalki i Aktora w Łomży proponuje spektakle z teatralnego archiwum online. "Sklep z zabawkami" w adaptacji i reżyserii Jarosława Antoniuka oraz "Ubogiego księcia" w reżyserii Stanisława Ochmańskiego.

Adres strony na której dostępne są te nagrania.


Czytanie performatywne online

Ale ponieważ nie musimy korzystać wyłącznie z podlaskich propozycji to jako ciekawostkę teatralną online proponuję odwiedzić Warszawski Teatr Kwadrat, który z myślą o swoich widzach rozpoczął czytania performatywne. Tym razem nie na scenie, ale za pośrednictwem internetu!

Aktorzy Paweł Małaszyński, Andrzej Nejman, Ilona Chojnowska i Anna Cieślak spotkali się wirtualnie, by wspólnie przeczytać dla Państwa komedię „Dogadzaj mojej żonie” René Heinersdorffa.

Efekty tego teatralnego eksperymentu można oglądać w sieci na kanale YouTube Teatru Kwadrat.


A inni aktorzy Ewa Wencel – Lena, Ewa Ziętek – Millie, Lucyna Malec – Connie, Olga Kalicka – Rachel zmierzyli się z farsą Paula Elliotta „Umrzeć ze śmiechu”. Nagranie jest już dostępne na kanale YouTube Teatru Kwadrat.

A Teatr Polski w Poznaniu i wortal e-teatr zachęcają widzów i teatromanów do podjęcia teatralnego challenge'u pod hasłem #mójdzieńteatru. Teatr to emocje, podzielcie się swoimi!

W którym teatrze byliście pierwszy raz w życiu? Jaki spektakl najbardziej zapadł Wam w pamięci? A może wiąże się z tym fascynująca anegdota? Kolekcjonujecie pamiątki związane z teatrem: programy, bilety, repertuary? Robicie selfie w teatrze? Podzielcie się Waszą historią! Stwórzmy wirtualne spotkanie entuzjastów Teatru, aby uczcić ten wyjątkowy dzień.

Publikujcie w mediach społecznościowych zdjęcia pamiątek teatralnych, teatralne selfie, anegdoty, ciekawe opowieści dodając hashtag #mójdzieńteatru.

Dystrybutor filmowy Kino Świat  udostępnia nowe filmy

Dystrybutor filmowy Kino Świat  udostępnia nowe filmy i seriale za darmo na YouTube.

Udostępnione produkcje to w większości przypadków filmy zagraniczne, które nie pojawiły się na ekranach kinowych w Polsce, ale wśród nich znajdą się również polskie komedie. Poza filmami dystrybutor zdecydował się dołączyć do biblioteki dwa seriale: „Bitwa o ciężką wodę” oraz „Taxi Brooklyn”. Fani kinematografii powinni co jakiś czas sprawdzać zasoby Kino Świat, gdyż nowe produkcje są udostępniane regularnie.  


Lista udostępnionych filmów:

Szach-mat, Redystrybutorzy, Gniew żywych trupów, Niebo na ziemi, Małe stłuczki, Odwet za Jolly, Kod zniewolenia, Tapioka, Jake i kobiety, Ponad odkupieniem, Zabójcza plaża, Miłość w chmurach, Legenda o świętym pijaku, Psi muszkieterowie ratują Święta, Zagłodzeni, Git, Sexy-myjnia w bikini, Przypis, Przekleństwo Jeremy'ego, Klan, Dwoje nie do pary, Dzieci księdza, Pamiętasz mnie?, Piotrek trzynastego, Piotrek trzynastego 2


Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu zaprasza do uczestnictwa w IV Majowym Konkursie Jednego Wiersza

To szansa na kreatywne wykorzystanie okresu przymusowego pobytu w domach - Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu zaprasza do uczestnictwa w IV Majowym Konkursie Jednego Wiersza. Konkurs ma charakter otwarty, adresowany jest do wszystkich, którzy odczuwają potrzebę wypowiadania się mową wiązaną – zarówno do dzieci i młodzieży, jak i do dorosłych.

Warunkiem jest, że każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jeden utwór poetycki, o dowolnej tematyce. Rywalizacja odbywać się będzie w trzech grupach wiekowych: dzieci (8-12 lat), młodzież (13-18) i dorośli (powyżej 19-roku życia bez limitu wieku).

Konkursowy utwór powinien być podpisany pseudonimem i przesłany do 31.maja w załączniku drogą e-mail na adres biblioteka_ciechanowiec@op.pl. Zainteresowani uczestnictwem dodatkowe informacje mogą uzyskać także pod numerem telefonu: 518 877 020 lub 600 225 583.

Na laureatów najlepszych utworów czekają ciekawe nagrody.

Teatr Wierszalin zaśpiewa „Treny” Jana Kochanowskiego

W związku z wybuchem epidemii Teatr Wierszalin zdecydował o zmianie planów repertuarowych i w warunkach e-pracy w teatrze przygotowuje e-widowisko. Zaśpiewa - JANA KOCHANOWSKIEGO TRENY. NIE MASZ CIĘ ORSZULO MOJA…

Występować będzie Piotr Tomaszuk, autor pomysłu i scenariusza oraz aktorzy i wolontariusze teatru. Premiera pierwszej części e-widowiska w odcinkach.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Koronawirus a działalność społeczno - kulturalna 29.03.2020

29.03.2020, 00:43

Jak epidemia koronawirusa paraliżuje działalność Związku Ukraińców Podlasia i jak wpływa na pracę ośrodków kultury?


Kultura online - Międzynarodowy Dzień Teatru

27.03.2020, 09:55

27 marca to Międzynarodowy Dzień Teatru. Co prawda placówki kultury nie otwierają - jak zazwyczaj - swoich drzwi, ale to nie oznacza, że nie przygotowały atrakcji dla swojej publiczności.


Kultura online - coś dla miłośników historii

26.03.2020, 09:55

Wycieczki po skansenie, wiosenne obrzędy ludowe, ale też kartki z kalendarza, eseje, historyczne quizy i malowanki - przeglądamy propozycje Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej i Muzeum Wojska
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Oddaj krew
stock.adobe.com
WYBORY
3.06.2020, 11:27, akt. 12:57

Wybory prezydenckie 28 czerwca

Fot. podlaskie.kas.gov.pl
KAS
3.06.2020, 07:10, akt. 07:14

KAS zlikwidowała leśną bimbrownięstock.adobe.com
UWAGA!
2.06.2020, 12:58, akt. 13:05

Kolejne oszustwo metodą na BLIK'a
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok