Radio Białystok | Wiadomości | Uczestnicy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego nie mogą demonstrować na ulicach - zrobią to online

Uczestnicy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego nie mogą demonstrować na ulicach - zrobią to online

autor: Marcelina Markowska

3.04.2020, 14:49, akt. 16:28

Ze względu na epidemię nie mogą demonstrować na ulicach, więc przenieśli się do internetu. Uczestnicy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego zorganizowali protest online.

Uczniowie z białostockich szkół zorganizowali strajk klimatyczny, fot. Renata Reda
Uczniowie z białostockich szkół zorganizowali strajk klimatyczny, fot. Renata Reda

By wziąć udział w proteście można m.in. opublikować swoje zdjęcie z transparentem - wyjaśnia aktywistka z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w Białymstoku Katarzyna Żamoja.


Zrobić sobie zdjęcie z transparentem, na którym napiszę się hasztagi : "climate strike online" i "na miarę kryzysu". Zachęcamy do wstawiania tych zdjęć na portale społecznościowe. Na naszej stronie internetowej dodaliśmy licznik osób strajkujących i można się tam zarejestrować. Otworzyliśmy także ogólnopolskie wydarzenie na Facebooku strajku online. Dodaliśmy opcję zameldowania się w tym wydarzeniu. Dzięki temu można pokazać, że się strajkuje - dodaje.


Katarzyna Żamoja podkreśla, że uczestnicy protestu chcą m.in. zwiększać świadomość społeczeństwa na temat kryzysu klimatycznego.


Nasze główne cele, które są poruszane na każdym strajku to m.in. zależy nam żeby media nagłaśniały ten temat, bo najważniejsza jest świadomość społeczeństwa. Chcemy też, żeby w szkołach wprowadzona była edukacja klimatyczna. Skupiamy się też na tym, żeby politycy nie zapominali o katastrofie klimatycznej i o działaniach, które powinniśmy podejmować, żeby ją zahamować - dodaje.


Teraz na oficjalnej stronie Młodzieżowego Strajku Klimatycznego zarejestrowanych jest ponad 3000 uczestników protestu.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Strajk klimatyczny na Rynku Kościuszki

29.11.2019, 12:41

Oczekują, by rząd podjął kroki w kierunku redukcji emisji gazów cieplarnianych i by polityka energetyczna opierała się na odnawialnych źródłach energii. 


Debata o kryzysie klimatycznym w Białymstoku

26.10.2019, 06:30

Jak walczyć z kryzysem klimatycznym? Jak zmienić nawyki ludzi, by nie doprowadzić do katastrofy? M.in. na te tematy rozmawiali uczestnicy debaty w ramach kawiarenki obywatelskiej w Białymstoku.


Zapytaliśmy białostoczan - co robią, aby chronić środowisko?

22.10.2019, 14:46

Niektóre kawiarnie i restauracje powoli wycofują się z m.in. z plastikowych słomek i sztućców. Wszystko to z powodu tzw. dyrektywny plastikowej, która zacznie obowiązywać już za niecałe dwa lata w Unii Europejskiej.


Domagają się zmian w polityce klimatycznej i Strajkują dla Ziemi - protest także w Białymstoku

28.09.2019, 10:19

Żądają, by rząd całkowicie zrezygnował z energetyki węglowej i przeszedł na odnawialne źródła energii. Uczestnicy Strajku dla Ziemi zebrali się w piątek (27.09) na Rynku Kościuszki w Białymstoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prosta sprawa" Wojciech Chmielarz


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok