Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia Białystok wreszcie wygrywa na własnym boisku [zdjęcia]

Jagiellonia Białystok wreszcie wygrywa na własnym boisku [zdjęcia]

15.07.2020, 22:28, akt. 16.07.2020, 10:42

Piłkarze Jagiellonii Białystok po kilku miesiącach przerwy wygrali ligowy mecz ze Śląskiem Wrocław 2:1 (1:1). Gole dla białostoczan zdobył Taras Romanczuk i Jakov Puljić. Dla gości trafił Mark Tamas. Żółto-czerwoni ostatnio wygrali w Białymstoku w marcu, a rywalem był... Śląsk Wrocław.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław, 15.07.2020, fot. Joanna Szubzda

Piłkarze Jagiellonii odnieśli 200. zwycięstwo w ekstraklasie, natomiast dla Śląska porażka oznacza definitywnie utratę szans (które i tak były tylko matematyczne) zajęcia miejsca dającego awans do eliminacji Ligi Europy.

16-letni debiutant w bramce Jagiellonii

W pierwszym składzie Jagiellonii wystąpił absolutny debiutant w ekstraklasie - 16-letni bramkarz Xavier Dziekoński. Nastolatek w pierwszych minutach meczu miał dwie bardzo dobre interwencje, w których obronił Jagę przed stratą bramki. Jeszcze w pierwszej połowie trzeci raz zaprezentował swoje umiejętności i ponownie obronił w trudnej sytuacji. Mimo że nastolatek wpuścił jednego gola, to może być zadowolony ze swojego debiutu w seniorskiej piłce.

W obronie Jagiellonii po raz pierwszy od przerwy spowodowanej pandemią wystąpił Islandczyk Bodvar Bodvarsson.

Taras daje prowadzenie Jagiellonii

Spotkanie świetnie zaczęło się dla gospodarzy. Jagiellonia objęła prowadzenie w 12. min. Żółto-czerwoni mieli rzut rożny, który zamienili na gola. Piłkę z prawej strony w pole karne dośrodkował Martin Pospisil, a Taras Romanczuk strzałem głową pokonał bramkarza gości.

W 27. min. żółto-czerwoni przeprowadzili bardzo groźną kontrę. Prawie pół boiska z piłką przebiegł Jesus Imaz, podał do Prikryla, ale jego strzał zablokował jeden z zawodników gości i uchronił swoją drużynę przed startą drugiego gola.

Śląsk trafił przed przerwą

Wrocławianie próbowali odrobić stratę i dopięli swego jeszcze w pierwszej połowie. W 41. min w zamieszaniu podbramkowym do siatki trafił Mark Tamas. Dla węgierskiego obrońcy to pierwszy gol w polskiej lidze.

W 72. min. Jagiellonia wyszła ponownie na prowadzenie. W zespołowej akcji najpierw na bramkę strzelał Juan Camara, jego strzał odbił jeszcze bramkarz gospodarzy, ale był bezradny wobec dobitki Jakova Puljicia, który trafił do siatki z 3 metrów.

W 86. min. Michał Chrapek dostał czerwoną kartkę i Śląsk Wrocław był zmuszony grać końcówkę meczu w osłabieniu. Jagiellonia kontrolowała do końca przebieg meczu i zdobyła trzy punkty, co oznacza zakończenie serii czterech meczów bez zwycięstwa.

Gospodarze (52 pkt) pozostali na siódmym miejscu, a Śląsk (54) - na czwartym.

Następny i już ostatni w tym sezonie mecz Jagiellonia zagra z Lechem Poznań. Spotkanie w niedzielę (19.07) o 17:30 w Poznaniu. Transmisja na naszej antenie.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Taras Romanczuk (12-głową), 1:1 Mark Tamas (41), 2:1 Jakov Puljic (72).

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Bodvar Bodvarsson. Śląsk Wrocław: Robert Pich, Michał Chrapek. Czerwona kartka za drugą żółtą - Śląsk Wrocław: Michał Chrapek (86).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 3 000.

Jagiellonia Białystok: Xavier Dziekoński - Andrej Kadlec, Wojciech Błyszko, Dawid Szymonowicz, Bodvar Bodvarsson (60. Bartłomiej Wdowik) - Maciej Makuszewski (66. Juan Camara), Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Jesus Imaz, Tomas Prikryl - Jakov Puljic (86. Ariel Borysiuk).

Śląsk Wrocław: Matus Putnocky - Kamil Dankowski, Israel Puerto, Mark Tamas, Dino Stiglec (81. Piotr Samiec-Talar) - Robert Pich (60. Filip Markovic), Jakub Łabojko, Michał Chrapek, Krzysztof Mączyński (85. Damian Gąska), Przemysław Płacheta - Erik Exposito.

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 0:2 (0:2) z Piastem Gliwice w meczu ekstraklasy. Gole dla gospodarzy strzelili: Piotr Parzyszek i Jorge Felix.

Iwajło Petew: rozdaliśmy bożonarodzeniowe prezenty [wideo]

12.07.2020, 18:17

Jagiellonia Białystok grała w przewadze, ale i tak straciła punkty z Piastem Gliwice [zdjęcia, skrót meczu]

12.07.2020, 16:54

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 0:2 (0:2) z Piastem Gliwice w meczu ekstraklasy. Gole dla gospodarzy strzelili: Piotr Parzyszek i Jorge Felix. Jagiellonia grała całą drugą połowę w przewadze, ale nie potrafiła przełożyć tego na gola. Żółto-czerwoni wciąż zajmują 7. miejsce w lidze, a rywale są coraz bliżej zdobycia wicemistrzostwa ligi.

Piłkarz Jagiellonii wyróżniony po spotkaniu z Pogonią Szczecin [skrót meczu]

7.07.2020, 11:46

Najlepszym zawodnikiem Jagiellonii Białystok w meczu przeciwko Pogoni Szczecin (2:2), był niewątpliwie Tomas Prikryl. Czech został wyróżniony w najlepszej "11" minionej kolejki.

Wójcicki: jest nam przykro, że nie udało się wygrać [wideo]

5.07.2020, 18:42

Piłkarze Jagiellonii Białystok przywiozą jeden punkt z wyjazdowego meczu z Pogonią Szczecin. W niedzielnym meczu zremisowali z Portowcami 2:2.

Iwajło Petew: nie zasłużyliśmy, by wygrać ten mecz [wideo]

5.07.2020, 18:31

Piłkarze Jagiellonii Białystok przywiozą jeden punkt z wyjazdowego meczu z Pogonią Szczecin. W niedzielnym meczu zremisowali z Portowcami 2:2. Gospodarze od 17. minuty grali w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Huberta Matyni.

Jagiellonia Białystok przegrywała z Pogonią Szczecin 0:2, ale wywalczyła remis

5.07.2020, 15:42

Kibice Jagiellonii wybrali jedenastkę stulecia klubu

1.07.2020, 21:14

Tomasz Frankowski okazał się piłkarzem najczęściej wybieranym przez kibiców w głosowaniu na jedenastkę stulecia Jagiellonii Białystok. W składzie znalazło się dwóch graczy z obecnej drużyny występującej w ekstraklasie (Taras Romanczuk i chorwacki stoper Ivan Runje); trenerem stulecia klubu został Michał Probierz.

Jakub Wójcicki: jesteśmy rozczarowani końcowym wynikiem [wideo]

28.06.2020, 19:34

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 1:2 (1:0) z Lechią Gdańsk w niedzielnym (28.06) meczu piłkarskiej ekstraklasy. Gola dla żółto-czerwonych strzelił Jakov Puljić w 45. min, a w drugiej połowie dwa gole dla Lechii Gdańsk zdobył Łukasz Zwoliński.

Iwajło Petew: popełniliśmy szkolne błędy, naiwnie przegraliśmy [wideo]

28.06.2020, 18:23

Jagiellonia przegrywa z Lechią Gdańsk i ma coraz mniejsze szanse na miejsce medalowe [zdjęcia]

28.06.2020, 16:13