Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia Białystok grała w przewadze, ale i tak straciła punkty z Piastem Gliwice [zdjęcia, skrót meczu]

12.07.2020, 16:54, akt. 22:16

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 0:2 (0:2) z Piastem Gliwice w meczu ekstraklasy. Gole dla gospodarzy strzelili: Piotr Parzyszek i Jorge Felix. Jagiellonia grała całą drugą połowę w przewadze, ale nie potrafiła przełożyć tego na gola. Żółto-czerwoni wciąż zajmują 7. miejsce w lidze, a rywale są coraz bliżej zdobycia wicemistrzostwa ligi.

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok, 12.07.2020, fot. Joanna Szubzda

Piast Gliwice pokonał u siebie Jagiellonię Białystok 2:0 w niedzielnym (12.07) meczu grupy mistrzowskiej piłkarskiej ekstraklasy. Gospodarze przez całą drugą połowę grali w osłabieniu po czerwonej kartce Sebastiana Milewskiego.

Piast Gliwice stracił mistrzostwo Polski na rzecz Legii Warszawa

Dzień wcześniej okazało się, że gliwiczanie nie obronią mistrzowskiego tytułu, który po raz 14. zapewniła sobie warszawska Legia. W tej sytuacji zespołowi trenera Waldemara Fornalika pozostała walka o utrzymanie drugiego miejsca na podium.

Jagiellonia przyjechała na Śląsk, by zmniejszyć stratę punktową do czołówki.

Jagiellonia straciła bramkę po własnym błędzie

Początek spotkania był w wykonaniu gospodarzy wymarzony. Jagiellonia Białystok straciła pierwszego gola po fatalnym błędzie żółto-czerwonych. W 12. min. bramkarz Damian Węglarz nieumiejętnie wyprowadził piłkę z pola karnego do Ariela Borysiuka, Piotr Parzyszek wykorzystał niefrasobliwe zagranie Borysiuka, przejął piłkę i nie dał szans bramkarzowi rywali w sytuacji sam na sam.

Chwilę później gospodarze cieszyli się z drugiego gola. Tym razem strzelec pierwszej bramki zaliczył asystę. Niepilnowany w polu karnym Jorge Felix wykorzystał zagranie Parzyszka i strzałem głową pokonał Węglarza.

Później z dystansu próbowali zaskoczyć Damiana Węglarza Tom Hateley i Patryk Sokołowski.

Drużyna trenera Iwajło Petewa w końcu otrząsnęła się po dwóch ciosach i wypracowała dwie okazje do zdobycia gola. Najpierw jednak Frantisek Plach zdołał obronić strzał Jesusa Imaza z kilku metrów, a potem Taras Romanczuk z dobrej pozycji uderzył niecelnie.

Czerwona kartka dla Milewskiego

W 44. min. zawodnik gospodarzy Sebastian Milewski dostał czerwoną kartkę za drugą żółtą i Piast całą drugą połowę musiał grać w osłabieniu.

W przerwie spotkania trener Jagiellonii Białystok Iwajło Petew postanowił zmienić skład swojej drużyny. Na boisko nie wyszli już Ariel Borysiuk i Bartosz Bida, a w ich miejsce pojawili się Jakov Puljić i Juan Camara.

Kilka minut po wznowieniu gry Taras Romanczuk uratował drużynę przed stratą bramki. Kapitan Jagi zabrał piłkę w polu karnym Parzyszkowi, który miał kilkanaście metrów do bramki Węglarza

"Jaga" atakowała, stworzyła kilka okazji bramkowych. Plach nie narzekał na brak zajęć. Obronił m.in. silny strzał Tomasa Prikryka, a po "główce" Tarasa Romanczuka piłka odbiła się od słupka.

W 82. min. Jesus Imaz pokonał bramkarza rywali, ale radość żółto-czerwonych nie trwała zbyt długo. Sędzia liniowy od razu wskazał, że Hiszpan był na spalony, sędziowie sprawdzili jeszcze sytuację na wideo i uznali, że gol był strzelony nieprawidłowo.

Zaraz potem gliwiczanie wyprowadzili jedną z nielicznych po przerwie kontr. Mógł ją zakończyć golem Tiago Alves, gdyby trafił do bramki z najbliższej odległości.

Jagiellonia próbował do końca zdobyć przynajmniej honorowego gola, jednak mimo przewagi liczebnej nie zdołała zmienić wyniku.

Następny mecz Jagiellonia Białystok zagra już w środę (15.07). Tym razem rywalem na stadionie w Białymstoku będzie Śląsk Wrocław. Początek meczu i naszej relacji o 20:30.

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Piotr Parzyszek (12), 2:0 Jorge Felix (14-głową).

Żółta kartka - Piast Gliwice: Sebastian Milewski. Jagiellonia Białystok: Ariel Borysiuk, Wojciech Błyszko, Juan Camara. Czerwona kartka za drugą żółtą - Piast Gliwice: Sebastian Milewski (45).

Sędzia:
Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów 1 439.

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Uros Korun, Jakub Czerwiński, Mikkel Kirkeskov - Kristopher Vida, Patryk Sokołowski (86. Tomasz Jodłowiec), Tom Hateley, Sebastian Milewski - Jorge Felix (75. Tiago Alves), Piotr Parzyszek (61. Patryk Tuszyński).

Jagiellonia Białystok: Damian Węglarz - Jakub Wójcicki, Wojciech Błyszko, Dawid Szymonowicz, Bartłomiej Wdowik - Tomas Prikryl, Ariel Borysiuk (46. Jakov Puljic), Taras Romanczuk, Martin Pospisil (63. Przemysław Mystkowski), Bartosz Bida (46. Juan Camara) - Jesus Imaz.

Najlepszym zawodnikiem Jagiellonii Białystok w meczu przeciwko Pogoni Szczecin (2:2), był niewątpliwie Tomas Prikryl. Czech został wyróżniony w najlepszej "11" minionej kolejki.

Wójcicki: jest nam przykro, że nie udało się wygrać [wideo]

5.07.2020, 18:42

Piłkarze Jagiellonii Białystok przywiozą jeden punkt z wyjazdowego meczu z Pogonią Szczecin. W niedzielnym meczu zremisowali z Portowcami 2:2.

Iwajło Petew: nie zasłużyliśmy, by wygrać ten mecz [wideo]

5.07.2020, 18:31

Piłkarze Jagiellonii Białystok przywiozą jeden punkt z wyjazdowego meczu z Pogonią Szczecin. W niedzielnym meczu zremisowali z Portowcami 2:2. Gospodarze od 17. minuty grali w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Huberta Matyni.

Jagiellonia Białystok przegrywała z Pogonią Szczecin 0:2, ale wywalczyła remis

5.07.2020, 15:42