Radio Białystok | Wiadomości | Ostatni dzień Festiwalu Kultury Ukraińskiej "Podlaska Jesień"

Ostatni dzień Festiwalu Kultury Ukraińskiej "Podlaska Jesień"

autor: Sławomir Sawczuk

25.10.2020, 13:06, akt. 14:08

Dziś ostatni dzień Festiwalu Kultury Ukraińskiej „Podlaska Jesień”. W tym roku odbywa się on w szczególnie trudnej sytuacji, spowodowanej pandemią koronawirusa.

"Ranok" z Bielska Podlaskiego. fot. E. Ryżyk
"Ranok" z Bielska Podlaskiego. fot. E. Ryżyk

Organizatorzy festiwalu w ostatniej chwili musieli zrezygnować między innymi z tak ważnego wydarzenia, jak jubileuszowy koncert z okazji 25-lecia Ukraińskiego Zespółu Pieśni i Tańca „Ranok” z Bielska Podlaskiego.


Oczywiście była to trudna decyzja. Myśleliśmy, żeby taką decyzję podjąć od kilku dni, gdy sytuacja zmieniała się dynamicznie w całym kraju, ale także w naszym powiecie bielskim. Odbyła się jednak próba i na tej próbie właściwie zrobiliśmy taki skromny, zespołowy jubileusz - mówi kierownik zespołu Elżbieta Tomczuk.


Zespół „Ranok” powstał z inicjatywy Związku Ukraińców Podlasia, działa przy Bielskim Domu Kultury, a jego uczestnicy to głównie uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku, gdzie uczęszczają na zajęcia języka ukraińskiego. Przez ćwierć wieku stał się prawdziwą szkołą rodzimej tradycji.


Od roku 1995 przewinęły się właściwie dwa pokolenia uczestników, dlatego że w zespole już nawet nie śpiewają dzieci tych osób, które były w pierwszym składzie. Na pewno kilkaset osób przewinęło się przez zespół do tej pory - podkreśla Elżbieta Tomczuk, kierownik Ukraińskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Ranok".


Finałowy koncert tegorocznego Festiwalu Podlaska Jesień odbędzie się w niedzielę (25.10) o 18 w Hajnowskim Domu Kultury.


| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dziś finał Podlaskiej Jesieni 25.10.2020

25.10.2020, 00:28

Koncert w Hajnowskim Domu Kultury kończy XXIX Festiwal Kultury Ukraińskiej „Podlaska Jesień”. W tym roku odbywa się on w specyficznych, trudnych warunkach. Organizatorzy ze Związku Ukraińców Podlasia, ze względów bezpieczeństwa, musieli zrezygnować z kilku koncertów. Udało się jednak zorganizować spotkanie z ukraińską muzyką w Narwi, Białymstoku, Czeremsze i Hajnówce.


Rozpoczął się 29. Festiwal Kultury Ukraińskiej na Podlasiu "Podlaska Jesień"

23.10.2020, 07:19

Koncert w Narwi i pokaz filmu w Bielskim Domu Kultury zapoczątkowały 29. Festiwal Kultury Ukraińskiej na Podlasiu "Podlaska Jesień”.


Jaka będzie tegoroczna "Podlaska Jesień" 18.10.2020

18.10.2020, 00:58

Już za parę dni Festiwal Kultury Ukraińskiej „Podlaska Jesień”. Ze względu na pogorszenie sytuacji epidemiologicznej do końca nie wiadomo, czy odbędzie się zgodnie z zaplanowanym programem i koncertami w Bielsku Podlaskim, Białymstoku, Hajnówce oraz Narwi.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Gwiazdka z książką 2020

Karolina Cicha & Spółka w Polskim Radiu Białystok

"Wyjdź za mnie" Krystyna Mirek

Historia złotego

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

źródło: bialystok.policja.gov.pl
BIAŁYSTOK
30.11.2020, 12:53, akt. 13:17

Oszust "na policjanta" w areszcieźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok