Radio Białystok | Wiadomości | Tomasz Frankowski zapowiada dalsze poparcie działań UE na rzecz Ukrainy

Tomasz Frankowski zapowiada dalsze poparcie działań UE na rzecz Ukrainy

autor: Areta Topornicka

17.05.2024, 13:48, akt. 15:00

O bezpieczeństwie na terenie przesmyku suwalskiego, wsparciu Ukrainy i obronie terenów przy granicy z Białorusią - mówił podczas konferencji w Suwałkach ubiegający się o reelekcję do Parlamentu Europejskiego poseł Tomasz Frankowski, który startuje z drugiego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 3.

fot. Areta Topornicka
fot. Areta Topornicka

Na konferencji w Suwałkach Tomasz Frankowski zapowiedział, że będzie popierał dotychczasowe działania Unii Europejskiej na rzecz Ukrainy, bo realnie wpłyną one na bezpieczeństwo Polaków.


Ja ze strony posła do Parlamentu Europejskiego wiem, że Unia Europejska w ostatnim roku zareagowała bardzo dobrze i dynamicznie, wspierając Ukrainę kwotą blisko 88 mld zł. Mamy już wiedzę, że będzie kontynuowana pomoc i próba obrony naszego terytorium. Jesteśmy pewni, że Unia Europejska dokłada wszelkich starań, żebyśmy byli bezpieczni.


Tomasza Frankowskiego popiera kandydująca do europarlamentu, radna sejmiku województwa Anna Naszkiewicz, która na liście KO startuje z dziewiątego miejsca. Jak podkreśliła, pojęcie przesmyku suwalskiego negatywnie wpływa na północno-wschodnią część województwa podlaskiego.


Jako mieszkańcy odczuwamy spadek ruchu turystycznego, niepewność gospodarczą. Dla Suwałk również odbija się to niekorzystnie. Widzimy znaczny spadek zainteresowania inwestorów. Nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego są bardzo ważne, bo dotyczą nas. Zachęcamy do tego, żeby oddać głos na listę KO do europarlamentu.


W konferencji wzięli udział także poseł KO Jacek Niedźwiedzki i prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, którzy zgodnie poparli zwiększenie do 5 proc. środków z budżetu państwa na obronność.


| red: gl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kandydaturę Tomasza Frankowskiego do Europarlamentu poparł marszałek woj. podlaskiego Łukasz Prokorym

9.05.2024, 15:24

Marszałek woj. podlaskiego Łukasz Prokorym i wiceprzewodniczący sejmiku Jarosław Dworzański poparli kandydaturę Tomasza Frankowskiego w zbliżających się wyborach do Europarlamentu. Białostocki europoseł, starający się o reelekcje, startuje z drugiego miejsca z list Koalicji Obywatelskiej.


Znamy kandydatów do Parlamentu Europejskiego z okręgu nr 3 [listy]

2.05.2024, 10:42

Czwartek (2.05) jest ostatnim dniem na rejestrację list kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Znamy już pełne listy kandydatów wszystkich ugrupowań w okręgu nr 3 obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie.


Tomasz Frankowski: jako kandydaci Koalicji Obywatelskiej będziemy walczyć o wynik listy

30.04.2024, 15:38

Startujący w wyborach do PE z drugiego miejsca listy KO w okręgu obejmującym Warmińsko-Mazurskie i Podlaskie europoseł Tomasz Frankowski rozpoczął we wtorek (30.04) swoją kampanię wyborczą. Zapewnił, że wszyscy kandydaci z listy będą współpracować i walczyć o jak najlepszy jej wynik.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Wycinka drzew na trasie Białystok - Olmonty, fot. Joanna Szubzda
REGION
23.06.2024, 12:54, akt. 24.06.2024, 10:09

Zakaz wycinki drzew - obszar zwiększony o 100 procent80. rocznica bitwy pod Czerwonym Borem, 23.06.2024, fot. Paweł Wądołowski
REGION
23.06.2024, 09:03, akt. 14:55

80. rocznica bitwy w Czerwonym Borze

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok