Radio Białystok | Wiadomości | Na półtora roku więzienia łomżyński sąd skazał byłą nauczycielkę, która uwiodła nieletniego ucznia

Na półtora roku więzienia łomżyński sąd skazał byłą nauczycielkę, która uwiodła nieletniego ucznia

autor: Adam Dąbrowski

25.01.2021, 16:26, akt. 26.01.2021, 11:50

Półtora roku pozbawienia wolności, a potem pół roku wykonywania prac społecznych - taki wyrok usłyszała w poniedziałek (25.01) w Sądzie Rejonowym w Łomży była nauczycielka oskarżona o uprowadzenie i uwiedzenie ucznia.

Fotolia.com
Fotolia.com

Justyna D. przetrzymywała czternastolatka wbrew woli jego rodziców i współżyła z nim seksualnie - stwierdził w akcie oskarżenia prokurator.

Rozprawa przed łomżyńskim sądem była bardzo krótka, ponieważ oskarżona od razu złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Tę propozycję zaakceptował także prokurator.
W efekcie Justynę D. skazano na półtora roku pozbawienia wolności, a na poczet tej kary zaliczono 3-miesięczny areszt. Natomiast przez kolejne pół roku ma ona pracować społecznie w wymiarze 30 godz. miesięcznie.

Ponadto sąd orzekł dodatkowo wobec oskarżonej: zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego i nawiązywanie z nim jakichkolwiek kontaktów przez 3 lata oraz zakaz wykonywania zawodu nauczyciela przez 7 lat.

Justyna D. ma także wypłacić chłopcu 15 tys. zł nawiązki. Wyrok nie jest prawomocny, a zarzuty postawione przez prokuratora zagrożone są karą nawet 12 lat pozbawienia wolności.

| red: maj, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Łomżyńska nauczycielka została oskarżona o utrzymywanie kontaktów seksualnych z małoletnim

17.03.2020, 19:48

Kobieta uczy w jednej ze szkół podstawowych na terenie powiatu łomżyńskiego - ustaliło nieoficjalnie Polskie Radio Białystok.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Nowy tytul

O kobietach… dla kobiet… na Dzień Kobiet!

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowicza


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok