Radio Białystok | Wiadomości | Ogłoszono konkurs na nowego dyrektora Książnicy Podlaskiej

Ogłoszono konkurs na nowego dyrektora Książnicy Podlaskiej

26.01.2021, 17:55, akt. 27.01.2021, 12:34

Do 15 marca można składać oferty na stanowisko dyrektora największej biblioteki w województwie podlaskim - Książnicy Podlaskiej - wynika z informacji zamieszczonej we wtorek (26.01) w BIP Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Źródło: ksiaznicapodlaska.pl
Źródło: ksiaznicapodlaska.pl

Nowy dyrektor zostanie powołany na okres 7 lat

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku jest największą biblioteką w regionie, która podlega pod samorząd województwa podlaskiego. Oprócz głównej siedziby ma 16 filii w mieście.

Obecnie biblioteką kieruje Jolanta Gadek, która została wybrana w konkursie na okres pięciu lat. Jej kadencja kończy się 3 maja 2021 roku.

Zarząd województwa podlaskiego, o zamiarze wybrania nowego dyrektora poprzez konkurs, informował na początku roku.

Informacja o ogłoszeniu konkursu na to stanowisko pojawiła się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego we wtorek (26.01) po południu.

Kandydaci dokumenty mogą składać od 27 lutego do 15 marca

Od kandydatów na stanowisko dyrektora biblioteki wymagane jest m.in. wykształcenie wyższe, co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym, wiedza o działalności statutowej Książnicy Podlaskiej oraz umiejętności organizatorsko-menadżerskie.

Wśród dokumentów wymaganych od kandydatów jest m.in. program realizacji zadań w zakresie bieżącego funkcjonowania i rozwoju Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego, który będzie uwzględniał: warunki finansowe instytucji, plan działalności na okres siedmiu lat, strategię pozyskiwania pozabudżetowych środków finansowych oraz plan promocyjny na rzecz budowy wizerunku Książnicy.

Konkurs będzie przeprowadzony przez komisję konkursową. Przewidziana jest rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami, a informacje o wynikach konkursu zamieszczone w BIP i na stronie internetowej urzędu.

- Objęcie stanowiska dyrektora nastąpi nie wcześniej niż 4 maja 2021 roku - poinformowano w ogłoszeniu konkursowym.


źródło: PAP | red: lma, bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Będzie konkurs na nowego dyrektora Książnicy Podlaskiej

5.01.2021, 14:30

Prawdopodobnie pod koniec kwietnia okaże się, kto przez najbliższe lata będzie kierował największą biblioteką w regionie. Zarząd województwa podlaskiego, który nadzoruje Książnicę Podlaską, pod koniec roku przyjął informację o zamiarze ogłoszenia konkursu na stanowisko szefa tej instytucji.


Podlaskie książki trafią do polskich dzieci na Białorusi

11.12.2020, 13:52

Kilkaset książek z Białegostoku trafi do polskich dzieci na Białorusi. Kolorowe, regionalne publikacje przekazała Książnica Podlaska.


Ponad 300 książek przekazała Książnica Podlaska podopiecznym Caritas Archidiecezji Białostockiej

22.10.2020, 13:44

Ponad 300 książek - bajek, lektur, podręczników i poradników przekazała Książnica Podlaska podopiecznym Caritas Archidiecezji Białostockiej. Środki na ich zakup biblioteka pozyskała ze sprzedaży książek na kiermaszach.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowiczafot. Paweł Wądołowski
ŁOMŻA
1.03.2021, 18:47, akt. 20:16

Medale za służbę i opiekę

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok