Radio Białystok | Wiadomości | Ślepsk Malow Suwałki wygrywa ze Stalą Nysa 3:1 i zagra w play-offach PlusLigi

Ślepsk Malow Suwałki wygrywa ze Stalą Nysa 3:1 i zagra w play-offach PlusLigi

autor: Marcin Mazewski

6.03.2021, 06:48, akt. 7.03.2021, 11:37

To był mecz o być albo nie być w fazie play-off siatkarskiej PlusLigi. Ślepsk Malow Suwałki zmierzył się ze Stalą Nysa w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego i wykonał zadanie, pokonując gości 3:1.

6 marca 2021r., Ślepsk Malow Suwałki - Stal Nysa, fot. Marcin Mazewski
6 marca 2021r., Ślepsk Malow Suwałki - Stal Nysa, fot. Marcin Mazewski


0:00
0:00
Ślepsk Malow Suwałki wygrywa ze Stalą Nysa 3:1 i zagra w play-offach PlusLigi - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Siatkarzom Ślepska Malow Suwałki wystarczyło wygrać spotkanie z Nysą, choćby po tie-breaku, aby być w upragnionej ósemce. Nerwy nie skrępowały rąk podopiecznym Andrzeja Kowala, którzy zwyciężyli 3:1. W pierwszych dwóch partiach dosyć pewnie pokonali Stal do 17 i 20. W partii trzeciej dopadł ich kryzys - ulegli do 19, w secie czwartym wrócili do dobrej gry i zamknęli mecz do 20. MVP spotkania wybrany został Bartłomiej Bołądź. Poniżej przebieg spotkania.


Set 1

Ślepsk Malow Suwałki zaczyna w składzie: Waliński, Takvam, Rousseaux, Bołądź, Sapiński, Tuaniga i libero Czunkiewicz.

Stal Nysa wychodzi następująco: Zajder, Komenda, M'Baye, Długosz, Bućko, Ben Tara i libero Ruciak.

Pierwszy punkt w meczu zdobywa dla gości M'Baye. W odpowiedzi Waliński z drugiej linii, za chwilę punkt blokiem dokłada Bołądź, dokłada ze skrzydła Rousseaux i 3:1. Nysa odrabia. W jednej z akcji efektowną paradą popisuje się libero gospodarzy Mateusz Czunkiewicz, ale to Stal zdobywa punkt w długiej wymianie. Atak ze środka Takvama, skuteczny blok Sapińskiego i atak przyjezdnych w antenkę, sprawiają, że Ślepsk Malow Suwałki wychodzi na prowadzenie 8:5. O czas prosi trener Stelmach. Punktują Waliński, Rousseaux i Bołądź, a na tablicy pojawia się wynik 12:7 dla miejscowych. Znów oglądamy dłuższą wymianę, w której górą biało-niebiescy (13:7). Kłopoty w przyjęciu po zagrywkach Ben Tary, wówczas goście niwelują straty, ale w końcu myli się i on. Podopieczni trenera Kowala świetnie ustawiają blok, ambitnie bronią i zdobywają punkty na kontrach - 21:16. Suwalczanie już nie oddają tak solidnie wypracowanej przewagi i wygrywają seta 25:17.Set 2

Zajder psuje zagrywkę i pierwszy punkt w partii drugiej mają suwalczanie. Punktować zaczęli goście, ale Ślepsk szybko doszedł rywala, a po asie serwisowym Rousseaux wyszedł na prowadzenie (5:4). Wyrównany początek tego seta. Po ataku Bołądzia z przechodzącej piłki i asie Sapińskiego, biało-niebiescy odskakują na trzy punkty - 12:9. Tuaniga wyczyścił siatkę Bołądziowi, a ten wbił efektownego gwoździa. Punkt z zagrywki zdobywa dla Nysy Lemański, ale następna próba już nieudana. Dużo walki i emocji w drugiej odsłonie meczu. Marcin Waliński posyła asa, trener Stelmach bierze czas, a przyjmujący trafia ponownie zza dziewiątego metra. Przy prowadzeniu 20:18 czas bierze Andrzej Kowal. Rousseaux z przechodzącej piłki i na tablicy pojawia się wynik 22:18. Gospodarze utrzymują koncentrację i wygrywają drugiego seta do 20. Kończy Takvam.Set 3 

Suwalczanie do wygranej w tym meczu i udziału w play-offach potrzebują wygrać już tylko jedną partię. Pierwsze dwa punkty zdobywają goście, Ślepsk odrabia. Na moment zaiskrzyło pod siatką. Stal znów odskakuje na dwa oczka. Przy stanie 3:6 trener Kowal za Rousseaux wprowadza Klinkenberga. Nysa powiększa prowadzenie - 15:8. Drugi czas wykorzystuje Andrzej Kowal. Za Walińskiego wchodzi Rohnka. Mnożą się błędy suwalczan i jest 20:13 dla przyjezdnych. Przy 14:21 wracają na boisko Waliński i Rousseaux. Biało-niebiescy niwelują straty - 18:23, następnie bronią pierwszą piłkę setową, ale po autowym ataku Walińskiego przegrywają tę partię 19:25.Set 4

Schamlewski nie trafia zagrywką, następnie autowy atak gości, punkt Bołądzia na sytuacyjnej piłce i Ślepsk Malow Suwałki zaczyna od prowadzenia 3:0. Biało-niebiescy oczyścili głowy po zupełnie nieudanej dla nich partii trzeciej i teraz odjeżdżają rywalom na 7:2, m.in. asem popisuje się Bartłomiej Bołądź. Suwalczanie szczelnie blokują, ofiarnie bronią i są skuteczni w ataku - przewaga rośnie - 10:3, następnie 13:5. Stal próbuje gonić i odrabia część strat 11:16. Biało-niebiescy jednak nie pozwalają na zbyt wiele przyjezdnym i utrzymują bezpieczny dystans (22:15). Wygrywają tę partię do 20 i cały mecz 3:1.MVP zostaje wybrany Bartłomiej Bołądź, to jego siódma statuetka w sezonie.

Ślepsk Malow Suwałki z dorobkiem 36 punktów zapewnia sobie ósme miejsce w PlusLidze i udział w play-offach, gdzie na podopiecznych Andrzeja Kowala czeka mistrz Polski - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. 

| red: mag, maj


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ślepsk Malow Suwałki pokonuje MKS Będzin 3:0 - play-off na wyciągnięcie ręki [zdjęcia]

28.02.2021, 09:42

To był mecz, który trzeba było wygrać, aby liczyć się w walce o fazę play-off i tej sztuki siatkarze z Suwałk dokonali.


Trener Andrzej Kowal zostaje w Ślepsku Malow Suwałki na kolejny sezon

26.02.2021, 20:04

To dobra wiadomość dla fanów siatkówki z naszego regionu. Trener Andrzej Kowal zostaje w Ślepsku Malow Suwałki na kolejny sezon, a wraz z nim asystenci - Mateusz Kuśmierz i Kamil Skrzypkowski.


Przełamanie i cenne zwycięstwo Ślepska Malow Suwałki z Treflem Gdańsk [zdjęcia]

22.02.2021, 07:17

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki walczą o pierwszą ósemkę PlusLigi gwarantującą udział w fazie play-off. Przed nimi było nie łatwe zadanie, bo starcie z wyżej notowanym Treflem Gdańsk, ale podopieczni Andrzeja Kowala sprawili niespodziankę i wygrali za trzy punkty.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok