Radio Białystok | Wiadomości | Po wichurach bez prądu jest jeszcze około 800 domów w Podlaskiem

Po wichurach bez prądu jest jeszcze około 800 domów w Podlaskiem

autor: Aneta Gałaburda, Renata Reda

3.05.2021, 10:16, akt. 15:09

Około 800 odbiorców jest jeszcze bez prądu w województwie podlaskim. Energetycy zapewniają, że do wieczora usuną wszystkie awarie.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Najgorsza sytuacja jest teraz we wsiach w okolicach Łomży, gdzie energii elektrycznej nie ma około 500 domów. Bez prądu jest też około 120 rodzin w powiecie sokólskim i augustowskim. Energii nie mają też niektórzy mieszkańcy wsi w rejonie Bielska Podlaskiego i Suwałk.

Powodem awarii był wichura, która wieczorem i dziś przechodziła nad naszym regionem. Linie energetyczne uszkadzały spadające na nie konary drzew.

Synoptycy ostrzegają tymczasem przed silnym wiatrem również dzisiaj. W nocy natomiast na północy województwa mają być przymrozki. Ocieplić ma się dopiero pod koniec tygodnia. W niedzielę możliwe, że będzie nawet 20 stopni C.

W Podlaskiem nie ma zagrożenia powodziowego. Lokalnie notowane są wysokie stany wód, ale na żadnej rzece w regionie nie został przekroczony stan ostrzegawczy.

| red: maj, lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Mimo nie najlepszej pogody turyści z całej Polski odwiedzają Biebrzański Park Narodowy

1.05.2021, 14:05

Pełne samochodów parkingi i pobocza dróg przy szlakach turystycznych i punktach widokowych w Biebrzańskim Parku Narodowym. Mimo nie najlepszej pogody park odwiedzają setki turystów z całej Polski.


Zamówmy pogodę na majówkę - felieton Marka Gąsiorowskiego

30.04.2021, 15:38

Przed nami długi majowy weekend. Zazwyczaj była to pierwsza w roku okazja do złapania oddechu na łonie natury, do towarzyskich spotkań. W tym roku na sto procent będzie inaczej. Nie dość, że zapowiada się marna pogoda, to na dodatek możliwości odpoczynku ograniczają pandemiczne zakazy. Z pandemią - wszystko na to wskazuje - niebawem sobie poradzimy, a czy uda się podporządkować kiedykolwiek naszym wymaganiom pogodę?
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok