Radio Białystok | Wiadomości | Wychowankowie Ośrodków Wychowawczych rywalizowali w Festiwalu Filmów Młodzieżowych w Goniądzu

Wychowankowie Ośrodków Wychowawczych rywalizowali w Festiwalu Filmów Młodzieżowych w Goniądzu

autor: Katarzyna Kozłowska

29.05.2021, 13:29, akt. 16:22

Sami byli aktorami, nagrywali filmy, zajęli się reżyserią i montażem. Wychowankowie Ośrodków Wychowawczych z całego kraju rywalizowali w Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodzieżowych organizowanym przez Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu.

Fotolia.com
Fotolia.com

Najwięcej głosów jury zdobył film przygotowany przez dziewczęta z ośrodka w Czuchowie Pieńkach. 

- Pokazałyśmy nasz ośrodek i cieszy nas zwycięstwo - mówi Dominika Migdał i dodaje, że film kręcono spontanicznie podczas zajęć, wycieczek i zabaw.

Dziewczęta z ośrodka w Goniądzu zajęły 4. miejsce za film "Goniąc Biebrzę". Ale nie rywalizacja tu jest najważniejsza. Jak mówi opiekun grupy Tomasz Sokołowski ważne jest, że młodzież się w to zaangażowała. Dziewczęta same nagrywały film, same przydzielały zadania, planowały ujęcia i zajęły się montażem. Zdobyły tym samym nowe umiejętności.

Do ośrodków wychowawczych trafia młodzież na podstawie postanowienia sądu rodzinnego. Znajdują tu opiekę, mają zapewnioną edukację i bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych. Ośrodki wykorzystują nowatorskie formy resocjalizacji. Najlepsze filmy można obejrzeć na Facebooku Festiwalu

| red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dzień Dziecka na Giełdzie Rolno-Towarowej w Białymstoku

29.05.2021, 12:18

Były m.in. zabawy z instruktorką tańca i konkursy. Giełda Rolno-Towarowa w Białymstoku zorganizowała Dzień Dziecka.


Premierowy pokaz słuchaczy Białostockiej Akademii Musicalowej - "Szaleństwa Panny Anny"

5.06.2021, 09:28

To przede wszystkim artystyczna przygoda i podsumowanie rocznej pracy młodych talentów z Białostockiej Akademii Musicalowej. Na dużym kinowym ekranie odbył się premierowy pokaz musicalu "Szaleństwa Panny Anny" w reżyserii Doroty Białkowskiej-Krukowskiej.


Premiera spektaklu "Bóg mordu" w Teatrze Dramatycznym

29.05.2021, 11:05

Przenikliwa opowieść o współczesnych ludziach pełna złośliwości, humoru, ale też przemyśleń - to najnowsza propozycja Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Premiera spektaklu "Bóg mordu" odbyła się w sobotę (29.05) wieczorem.


Rozpoczynają się 35. Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku

28.05.2021, 18:05

Plenerowym pokazem filmu nawiązującego do twórczości Stanisława Lema "Test pilota Pirxa" z 1979 roku rozpocznie w piątek (28.05) wieczorem 35. edycja Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku. Impreza potrwa do 2 czerwca.


Znamy laureatów konkursu "Czytanie jest w modzie" - pierwsze miejsce zdobył Szymon Krajewski z SP nr 4 w Zambrowie

25.05.2021, 15:10

W tym roku konkurencja była większa, bo rywalizowali ze sobą uczniowie z całej Polski. Szymon Krajewski ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie wygrał Konkurs Głośnego Czytania "Czytanie jest w modzie".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok