Radio Białystok | Wiadomości | Duże zainteresowanie seniorów poradami cyfrowymi - białostocki projekt będzie kontynuowany

Duże zainteresowanie seniorów poradami cyfrowymi - białostocki projekt będzie kontynuowany

3.06.2021, 14:10, akt. 14:15

Pomocy w obsłudze smartfonów, laptopów, zakładaniu kont mailowych i w mediach społecznościowych udzielali specjaliści białostockim seniorom w ramach "telefonu cyfrowych porad". W ciągu trzech miesięcy seniorzy skorzystali z porad ponad 200 razy.

stock.adobe.com
stock.adobe.com

- Projekt "Telefon Cyfrowych Porad dla Seniora" był pilotażem skierowany do seniorów 60+ zamieszkujących teren Białegostoku, trwał od marca do końca maja - powiedziała Monika Lewko z Fundacji Spe Salvi, która prowadziła ten projekt.

Poinformowała, że zainteresowanie było bardzo duże, w ciągu trzech miesięcy z projektu skorzystało 205 seniorów. Mówiła, że była to różna forma pomocy, od porad telefonicznych po konsultacje w siedzibie fundacji, a także wizyty w domach seniorów.

Seniorzy wykazali duże zainteresowanie. Jak niektórzy stwierdzali, jest im to bardzo potrzebne, bo nie mają osób, które mogłyby im pomóc

- powiedziała Monika Lewko.

Wymieniła, że najczęściej seniorzy szukali pomocy w obsłudze telefonu czy smartfona, nie tylko jak go włączyć i dzwonić, ale też jak pisać smsy czy korzystać z aplikacji. Były też prośby o zainstalowanie aplikacji różnych mediów społecznościowych i pomoc w zalogowaniu się do nich. Seniorzy szukali też pomocy z obsłudze laptopów. Monika Lewko dodała, że specjaliści pomagali też w podłączeniu drukarki, zakładaniu kont mailowych, a także w wyborze telefonu.

Monika Lewko mówiła, że z porad korzystali seniorzy w różnych wieku, było też kilka zgłoszeń od ponad 90-letnich seniorek. Wszyscy bardzo liczyli na to, że projekt będzie kontynuowany.

Pilotaż cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, zakładano, że z porad skorzysta ok. 100 seniorów, a zgłoszeń było dwa razy tyle, dlatego miasto postanowiło go kontynuować - poinformowała PAP Eliza Bilewicz-Roszkowska z departamentu komunikacji społecznej z Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Projekt ruszy 15 czerwca i potrwa do końca roku. Obecnie trwa ocena wniosków złożonych przez dwie organizacje - powiedziała Bilewicz-Roszkowska. Swoją ofertę złożyła m.in. Fundacja Spe Salvi.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Podlaskiem trwają badania w ramach "Audytu obywatelskiego" - projektu, który ma wspierać leczenie seniorów

26.04.2021, 14:53

Podręcznik dla lekarzy i poradnik dla pacjentów. Taki ma być efekt realizowanego w naszym regionie projektu, który ma wspierać leczenie seniorów. Trwają badania w ramach "Audytu obywatelskiego", by uniknąć m.in. sytuacji, w których osoby starsze przyjmują zbyt wiele leków.


W Białymstoku seniorzy mogą otrzymać porady dotyczące korzystania z komputera

6.03.2021, 06:58

To ma być pomoc w zakresie korzystania z komputera, tabletu czy telefonu. W Białymstoku rozpoczął się pilotaż programu "Telefon Cyfrowych Porad dla Seniora".


Działa infolinia Grupy Ratowniczej Nadzieja - można poprosić o zrobienie zakupów czy porozmawiać z psychologiem

3.11.2020, 13:36

Można poprosić o pomoc w poszukiwaniu zaginionej osoby, zrobienie zakupów, ale także porozmawiać z psychologiem. Tak działa infolinia Nadziei pod numerem 600 100 260 - mówi szef prowadzącej ją Grupy Ratowniczej Nadzieja z Łomży Jakub Brzeziak.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

fot. Paweł Wądołowski
REGION
27.02.2024, 17:31, akt. 18:25

Powiat grajewski świętuje 25-lecieźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok