Radio Białystok | Wiadomości | Typy ze Świerkowej, część 3 - mecz Włochy-Szwajcaria

Typy ze Świerkowej, część 3 - mecz Włochy-Szwajcaria

autor: Barbara Sokolińska

16.06.2021, 08:30, akt. 09:16

Zakończyła się już pierwsza kolejka spotkań na piłkarskich mistrzostwach Europy. Swoje pierwsze mecze rozegrały już wszystkie na turnieju. Czas więc zacząć drugą serię spotkań – także w naszej zabawie Typy ze Świerkowej!

Typy ze Świerkowej
Typy ze Świerkowej


0:00
0:00
Typy ze Świerkowej na mecz Włochy-Szwajcaria - Joanna Zapolska-Leszczyńska i Renata Reda | Pobierz plik.


0:00
0:00
Typy ze Świerkowej na mecz Włochy-Szwajcaria - kibice | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Na pierwszy ogień w tej kolejce meczów wybraliśmy spotkanie Włochy-Szwajcaria. Italia wyszła górą ze swojego pierwszego starcia z Turcją, Helweci zaś po wyrównanym spotkaniu zremisowali z ambitnie grającą reprezentacją Walii. Obydwa zespoły z pewnością myślą o awansie z grupy – pewne więc jest, że nikt nie będzie odpuszczał. A jakie są Typy ze Świerkowej na ten pojedynek?GŁOSUJ NA WYNIK MECZU WŁOCHY-SZWAJCARIA

Drużyna ekspertów: dr Joanna Zapolska-Leszczyńska wierzy we włoski temperament

W zespole ekspertów tym razem wystąpi osoba, której sportowa rywalizacja nie jest obca – dr Joanna Zapolska-Leszczyńska, vicemistrzyni świata fitness. Jak przyznaje, wybór zwycięzcy tego meczu jest dość trudny, ale decyduje się postawić swój typ na Włochy. Joanna Zapolska-Leszczyńska nie kryje, że jest wielką entuzjastką tego kraju:


Co prawda Szwajcaria też jest piękna, ale włoska kawa, pizza czy zabytki i ten temperament wszystkich Włochów… To spowoduje, że będą silniejsi, mocniejsi i to oni wygrają – będą lepsi niż Szwajcarzy.


Drużyna dziennikarzy Radia Białystok: Renata Reda stawia na Italię i ma ku temu powody

Renata Reda wyraźnie zaznacza, że zawsze najbardziej kibicuje reprezentacji Polski. Podczas tego Euro z Włochami lub Szwajcarami biało-czerwoni jednak raczej się nie zmierzą, więc może z czystym sercem dopingować Italię. Renata wymienia trzy poważne powody, dlaczego jej sympatia leży właśnie po stronie azzurrich:


Po pierwsze – podczas meczu otwarcia z Turcją Włosi pokazali pazury i urzekli wszystkich kibiców swoją wolą walki i determinacją. Po drugie – mam sentyment do Włoch, urzekają pod każdym względem, także kulinarnym. Po trzecie – przygotowana przez Włochów artystyczna oprawa otwarcia Euro niesamowicie mnie urzekła.


Argument z włoską kuchnią wydaje się być nie do odparcia – Renata jest w końcu radiowym ekspertem od kulinariów, a smaki Italii nie ustępują Smakom Podlasia   Nasza dziennikarka ma też swoje przewidywania dotyczące przebiegu meczu Włochy-Szwajcaria:


Szwajcarzy będą się stawiać, ale Włosi nie odpuszczą i wygrają. Stawiam na 3:1 dla Włoch.


Sympatia kibiców również po stronie Włochów

Pytani przez nas kibice w ulicznej sondzie w większości także typują Włochów jako zwycięzców spotkania ze Szwajcarią. Niektórzy z rozrzewnieniem wspominają czasy dawnych reprezentacji azzurrich. Są też osoby, które dają szanse Szwajcarom. A jaki będzie wynik głosowania internetowego? Przekonamy się już jutro, bo typujemy – tradycyjnie – aż do momentu rozpoczęcia meczu, czyli do 21.GŁOSUJ NA WYNIK MECZU WŁOCHY-SZWAJCARIAPodsumowanie dzisiejszego starcia w ramach Typów ze Świerkowej już we czwartek (17.06), a tymczasem - zapraszamy do zabawy!

| red: bsd, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Grupa F: Francja górą w hitowym starciu

15.06.2021, 23:56

W hitowym starciu kończącym pierwszą kolejkę spotkań na Euro Francja po samobójczym golu Matsa Hummelsa wygrała z Niemcami 1:0.


Typy ze Świerkowej, część 2 po meczu Polska-Słowacja - wyniki

15.06.2021, 08:27

Tego nikt się nie spodziewał… A przynajmniej żadna z drużyn biorących udział w naszej zabawie Typy ze Świerkowej. Polska przegrała ze Słowacją 1:2 w swoim pierwszym meczu na Euro.


Polska przegrała w Sankt Petersburgu ze Słowacją 1:2

14.06.2021, 19:48

Polska przegrała ze Słowacją 1:2 w meczu grupy E piłkarskich mistrzostw Europy w piłce nożnej w Petersburgu.


Typy ze Świerkowej, część 2 - mecz Polska-Słowacja

14.06.2021, 08:15

W czwartym dniu piłkarskich mistrzostw Europy do gry wchodzą Polacy. Jest więc oczywiste, że w drugiej części Typów ze Świerkowej będziemy obstawiać właśnie mecz Polska-Słowacja!ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr Januszkiewicz - Tymański

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok