Radio Białystok | Wiadomości | Typy ze Świerkowej, część 4 - mecz o wszystko Polska-Hiszpania [wideo]

Typy ze Świerkowej, część 4 - mecz o wszystko Polska-Hiszpania [wideo]

autor: Barbara Sokolińska

18.06.2021, 08:22, akt. 23.06.2021, 08:18

Po niespodziewanej porażce 1:2 ze Słowacją Polacy znaleźli się pod ścianą i sobotnie spotkanie z Hiszpanią będzie dla nich meczem „o wszystko”. W czwartej części Typów ze Świerkowej drużyny będą obstawiać wynik właśnie tego starcia.

źródło: PRB
źródło: PRB


0:00
0:00
Typy ze Świerkowej na mecz Polska-Hiszpania - kibice | Pobierz plik.


0:00
0:00
Typy ze Świerkowej na mecz Polska-Hiszpania - Justyna Godlewska i Marcin Kozłowski | Pobierz plik.


0:00
0:00
Z dziennikarzem sportowym Radia Białystok Jackiem Dąbrowskim, który w Hiszpanii obserwuje nastroje przed meczem o wszystko rozmawia Marek Gąsiorowski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Stawka jest duża, więc mimo że do meczu pozostało jeszcze trochę czasu, to emocje już rosną. Czy nasza kadra podniesie się po bolesnej przegranej i pokona Hiszpanów? A może nie będzie w stanie w tak krótkim czasie odbudować formy i po raz kolejny polegnie, odpadając jednocześnie z Euro? Jest też trzecia opcja – remis, który w nie urządza żadnej ze stron...

Sprawdźmy, którą opcję typują kolejni reprezentanci drużyn ekspertów i dziennikarzy Polskiego Radia Białystok– Justyna Godlewska-Kruczkowska, aktorka Teatru Dramatycznego i Marcin Kozłowski – kierownik Redakcji Programów Muzycznych i Oprawy w naszej stacji. Głosuj na wynik meczu Polska-Hiszpania!

Justyna Godlewska-Kruczkowska: Hiszpania wygra... 12:0

Tak oryginalnej zawodniczki w drużynie ekspertów jeszcze nie było. Justyna Godlewska-Kruczkowska wprost przyznaje, że nie jest największą specjalistką od futbolu, ale mimo tego podejmuje próbę wytypowania wyniku spotkania Polska-Hiszpania. Aktorka mówi, że jej serce zawsze będzie za Polakami, ale...


Kiedy patrzę na Sergio Ramosa, hiszpańskiego obrońcę to trudno żeby serce nie zabiło mocniej i nie skierowało się trochę w hiszpańską stronę – wyznaje Justyna Godlewska-Kruczkowska.


Justyna Godlewska-Kruczkowska typuje dość nietypowy wynik jak na mecz piłki nożnej, bowiem jej zdaniem Hiszpanie wygrają... 12:0.


Hiszpanie są narodem bardzo gościnnym i serdecznym, więc chętnie podzielą się z nami swoimi golami. Obstawiam wynik 11:0. Myślę, że każdy piłkarz hiszpański strzeli nam jednego gola, a w zasadzie to może będzie 12:0, bo tego dwunastego to rąbniemy sobie sami.


Skąd wynika taki bezlitosny dla biało-czerwonych typ - aktorka nie wyjaśnia. Żegna jedynie polskich piłkarzy krótkim ¡Adiós, los Polacos!


Marcin Kozłowski: zawsze kibicuję Polsce

Nasz radiowy kolega ma dobre skojarzenia z Hiszpanią – to tam w 1982 roku odbył się pierwszy mundial, który Marcin świadomie przeżywał. Polacy zaszli wtedy naprawdę daleko, stąd zapewne te miłe wspomnienia... 

Dziennikarz Radia Białystok lubi mecze naszej reprezentacji z mocnymi drużynami, bo zawsze można wtedy liczyć na ciekawe widowisko. Ale czy obecną drużynę Hiszpanii można uznać jeden za najmocniejszych teamów na świecie?


Ta drużyna Hiszpanii to taka mieszanka młodości i doświadczenia takich zawodników, jak np. Sergio Busquets. Oni jeszcze potrzebują chwili, żeby stać się najlepszymi na świecie. Może im ciężko z takimi drużynami jak Francja, Anglia czy Holandia, ale to jeszcze zobaczymy.

 

Jeśli zaś chodzi o mecz Hiszpanów z Polakami, to Marcin przyznaje, że zawsze kibicuje Polsce, więc nie ma innego wyboru, jak postawić na wygraną biało-czerwonych.


Kibice stracili wiarę po meczu ze Słowacją

O ile przed meczem ze Słowacją zdecydowana większość Słuchaczy typowała zwycięstwo naszej kadry, tak teraz przewidywania kibiców są dla biało-czerwonych dużo mniej przyjemne. Pytani w naszej ulicznej sondzie białostoczanie o szansach Polaków na dobry wynik z Hiszpanami wypowiadają się raczej mało optymistycznie… Nie brakuje jednak opinii, że ten mecz uda się wygrać, a są też tacy, co obstawiają remis.Głosuj na wynik meczu Polska-Hiszpania!Głosowanie na wynik meczu Polska Hiszpania już tradycyjnie trwać będzie do pierwszego gwizdka tego spotkania, który wybrzmi w sobotę 19 czerwca równo o 21:00. 

Zachęcamy do zabawy – rywalizacja w Typach ze Świerkowej rozpoczyna się na poważnie!

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Grupa C: Holandia bez problemów pokonuje Austrię 2:0

18.06.2021, 00:06

Holandia to trzecia drużyna, która już zapewniła sobie awans do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy. W swoim drugim meczu na Euro Oranje bez problemów pokonali Austrię 2:0.


Grupa B: Belgia wygrywa z Danią i melduje się w fazie pucharowej

17.06.2021, 21:11

Belgia wygrała z Danią w meczu drugiej kolejki grupy B 2:1, mimo że straciła gola już w 2. minucie spotkania. Belgowie zapewnili już sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek.


Typy ze Świerkowej, część 3 po meczu Włochy-Szwajcaria - wyniki

17.06.2021, 07:55

Reprezentacja Włoch staje się chyba ulubioną drużyną wszystkich obstawiających w Typach ze Świerkowej. Już drugi raz dobrze wytypowane zwycięstwo Italii przyniosło zespołom w naszej zabawie po 1 punkcie.


Typy ze Świerkowej, część 3 - mecz Włochy-Szwajcaria

16.06.2021, 08:30

Zakończyła się już pierwsza kolejka spotkań na piłkarskich mistrzostwach Europy. Swoje pierwsze mecze rozegrały już wszystkie na turnieju. Czas więc zacząć drugą serię spotkań – także w naszej zabawie Typy ze Świerkowej!

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


fot. Paweł Wądołowski
PRZYRODA
30.09.2023, 08:47, akt. 18:37

Nurkowie posprzątali Biebrzę


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok