Radio Białystok | Euro 2021 | Grupa C: Holandia bez problemów pokonuje Austrię 2:0

Grupa C: Holandia bez problemów pokonuje Austrię 2:0

18.06.2021, 00:06, akt. 00:11

Holandia to trzecia drużyna, która już zapewniła sobie awans do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy. W swoim drugim meczu na Euro Oranje bez problemów pokonali Austrię 2:0.

źródło: fotolia.com

Holandia przeważała od początku spotkania, prowadzenie objęła w 11. minucie. W narożniku pola karnego faulu dopuścił się David Alaba, a "jedenastkę" na gola zamienił Memphis Depay.

Z czasem "Pomarańczowi" przestali forsować tempo, ale kiedy tylko przyspieszali, zwykle stwarzali zagrożenie pod bramką rywali. Jeszcze w pierwszej połowie z drugiego gola powinien cieszyć się Depay, ale po świetnym zgraniu przez Wouta Weghorsta, z pięciu metrów posłał piłkę nad poprzeczką.

Po przerwie grała toczyła się w spokojnym tempie. W 61. min po rzucie rożnym doszło do zamieszania w austriackim polu karnym. Strzał Stefana de Vrija instynktownie odbił bramkarz Daniel Bachmann, a dobitka Matthijsa de Ligta była minimalnie niecelna.

Gospodarze rozgrywanego w Amsterdamie meczu wygraną przypieczętowali w 67. minucie. Wówczas szybki kontratak wykończył Denzel Dumfries.

Austriacy mieli w ofensywie poważne problemy. Jedyny celny strzał oddali dopiero w 84. minucie.

Dzięki temu zwycięstwu Holandia dołączyła do Włoch (grupa A) i Belgii (grupa B), które są już pewne gry w 1/8 finału.

Ten rezultat oznacza także, że na wyjście z grupy C szanse straciła Macedonia Północna, która wcześniej w czwartek uległa Ukrainie 1:2.

W poniedziałek Macedonia zagra z Holandią, a o drugie miejsce Ukraina zmierzy się z Austrią. W lepszej sytuacji jest Ukraina, której do tego celu wystarczy remis. Podział punktów powinien jednak też dać awans Austriakom z trzeciego miejsca.

Holandia - Austria 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Memphis Depay (11-karny), 2:0 Denzel Dumfries (67).

Żółta kartka - Holandia: Marten De Roon. Austria: David Alaba, Daniel Bachmann.

Sędzia: Orel Grinfeld (Izrael). Widzów 16 000.

Holandia: Maarten Stekelenburg - Patrick van Aanholt (65. Owen Wijndal), Daley Blind (64. Nathan Ake), Stefan de Vrij, Denzel Dumfries, Matthijs de Ligt - Marten De Roon (74. Ryan Gravenberch), Frenkie de Jong, Georginio Wijnaldum - Memphis Depay (82. Luuk de Jong), Wout Weghorst (64. Donyell Malen).

Austria: Daniel Bachmann - Andreas Ulmer, Aleksandar Dragovic (84. Philipp Lienhart), Martin Hinteregger, David Alaba, Stefan Lainer - Marcel Sabitzer, Christoph Baumgartner (70. Valentino Lazaro), Xaver Schlager (84. Karim Onisiwo), Konrad Laimer (62. Florian Grillitsch) - Michael Gregoritsch (62. Sasa Kalajdzic).

źródło: PAP | red: bs

Belgia wygrała z Danią w meczu drugiej kolejki grupy B 2:1, mimo że straciła gola już w 2. minucie spotkania. Belgowie zapewnili już sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Grupa C: dwa niewykorzystane rzuty karne i zwycięstwo Ukrainy

17.06.2021, 17:52

W grupie C Ukraina po ciekawym meczu wygrała z Macedonią Północną 2:1. W drugiej połowie zarówno Ukraińcy, jak i Macedończycy nie wykorzystali rzutu karnego.

Typy ze Świerkowej, część 3 po meczu Włochy-Szwajcaria - wyniki

17.06.2021, 07:55

Reprezentacja Włoch staje się chyba ulubioną drużyną wszystkich obstawiających w Typach ze Świerkowej. Już drugi raz dobrze wytypowane zwycięstwo Italii przyniosło zespołom w naszej zabawie po 1 punkcie.

Grupa A: kolejny rewelacyjny mecz Włochów - rozbili Szwajcarię 3:0

16.06.2021, 23:37

Włosi rozegrali kolejny rewelacyjny mecz na Euro. Tym razem pokonali 3:0 Szwajcarię po dwóch golach Manuela Locatelliego i jednym Ciro Immobile i już zapewnili sobie awans do 1/8 finału.