Radio Białystok | Euro 2021 | Grupa D: Anglia awansuje z 1. miejsca po zwycięstwie z Czechami

Grupa D: Anglia awansuje z 1. miejsca po zwycięstwie z Czechami

23.06.2021, 00:51, akt. 00:56

W meczu, którego stawką było pierwsze miejsce w grupie D Anglicy pokonali Czechów 1:0. Obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans do fazy pucharowej Euro.

źródło: fotolia.com

Od pierwszego gwizdka z animuszem zaatakowali Anglicy. Już w drugiej minucie blisko szczęście był Raheem Sterling, ale po przelobowaniu czeskiego bramkarza piłka trafiła w słupek.

Skrzydłowy Manchesteru City dopiął celu dziesięć minut później. Dośrodkowywał Jack Grealish, a zamykający akcję Sterling głową trafił do siatki.

Anglicy wciąż przeważali, jednak kolejnych bramek nie zdobyli. Bardzo dogodną sytuację zmarnował Harry Kane, którego strzał obronił Tomas Vaclik.

Czesi najbliżej gola byli w 34. minucie. Wówczas z kilkunastu metrów potężnie uderzył Tomas Soucek, ale piłka nieznacznie minęła słupek.

W drugiej połowie tempo wyraźnie siadło. Obie drużyny miały świadomość, że za kilka dni czeka je mecz w fazie pucharowej i oszczędzały siły.

W końcówce do czeskiej bramki trafił Jordan Henderson, ale był na pozycji spalonej i gol nie został uznany.

W 76. minucie na boisku w czeskiej drużynie pojawił się Tomas Pekhart - król strzelców ekstraklasy w sezonie 2020/21 i mistrz Polski z Legią Warszawa.

Wynik nie uległ już zmianie i pierwsze miejsce w grupie zajęła Anglia. Jej postawę na tym etapie trudno oceniać. W trzech meczach zgromadziła siedem punktów, zdobyła dwie bramki i żadnej nie straciła.

Prawdziwym sprawdzianem aspiracji "Wyspiarzy" będzie 1/8 finału. W niej zagrają bowiem z drugim zespołem grupy F, czyli zapewne z Francją, Niemcami lub Portugalią.

Czesi spadli na trzecie miejsce i ich rywalem prawdopodobnie będzie Holandia.

Czechy - Anglia 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Raheem Sterling (12-głową).

Żółta kartka - Czechy: Jan Boril.

Sędzia: Artur Soares Dias (Portugalia). Widzów: 19 104.

Czechy: Tomas Vaclik - Vladimir Coufal, Ondrej Celustka, Tomas Kalas, Jan Boril - Lukas Masopust (64. Adam Hlozek), Tomas Holes (84. Matej Vydra), Vladimir Darida (64. Alex Kral), Tomas Soucek, Jakub Jankto (46. Petr Sevcik) - Patrik Schick (76. Tomas Pekhart).

Anglia: Jordan Pickford - Kyle Walker, John Stones (79. Tyrone Mings), Harry Maguire, Luke Shaw - Bukayo Saka (84. Jadon Sancho), Kalvin Phillips, Jack Grealish (67. Jude Bellingham), Declan Rice (46. Jordan Henderson), Raheem Sterling (67. Marcus Rashford) - Harry Kane.

źródło: PAP | red: bs

Belgowie w trzech meczach fazy grupowej zebrali na swoim koncie komplet punktów. W poniedziałek (21.06) w ostatnim meczu na tym etapie rozgrywek pokonali Finlandię 2:0.

Grupa B: po zwycięstwie z Rosją Dania z ostatniego miejsca w tabeli wskakuje na drugie

21.06.2021, 23:29

Sytuacja Danii przed ostatnim meczem w fazie grupowej była bardzo trudna - zero zwycięstw, zero punktów i czwarte miejsce. Po wygranej z Rosją w duńskiej drużynie zapanowała jednak euforia - wynik 4:1 pozwolił na zajęcie drugiego miejsca i bezpośredni awans do 1//8 finału Euro.

Grupa C: Holandia wygrywa z Macedonią w meczu bez stawki

21.06.2021, 20:49

Holandia zanotowała komplet zwycięstw w grupie C. W ostatnim spotkaniu pokonała Macedonię Północną, która w całych rozgrywkach nie zdobyła żadnego punktu.

Typy ze Świerkowej, część 4 po meczu Polska-Hiszpania - wyniki

20.06.2021, 09:32

Reprezentacja Polski zremisowała z Hiszpanią 1:1 w meczu o być albo nie być w piłkarskich mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni po raz kolejny zaskoczyli wszystkie drużyny biorące udział w Typach ze Świerkowej, ponieważ… znowu nikomu nie udało się poprawnie przewidzieć wyniku ich starcia!