Radio Białystok | Euro 2021 | Typy ze Świerkowej, część 9 - finał Włochy-Anglia

Typy ze Świerkowej, część 9 - finał Włochy-Anglia

autor: Barbara Sokolińska

9.07.2021, 07:55, akt. 08:00

Finał Włochy-Anglia będzie ostatnim meczem tegorocznych piłkarskich mistrzostw Europy. Przed nami zatem również ostatnia – dziewiąta już część Typów ze Świerkowej.0:00
0:00
Typy ze Świerkowej na mecz Włochy-Anglia - kibice | Pobierz plik.


0:00
0:00
Typy ze Świerkowej na mecz Włochy-Anglia - Jerzy Kułakowski | Pobierz plik.


0:00
0:00
Typy ze Świerkowej na mecz Włochy-Anglia - Dariusz Bayer | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Wielu kibiców i znawców futbolu twierdzi, że imprezy na tak wysokim poziomie sportowym jak Euro 2020 nie było już od dawna. I choć równie wielu narzeka na aspekt organizacyjny turnieju – m.in. rozrzucenie meczów po całym kontynencie i tym samym faworyzowanie niektórych zespołów - to z pewnością wszyscy, którzy przez ostatni śledzili zmagania najlepszych piłkarzy w Europie żałują, że mistrzostwa już się kończą.Kto wygra Euro - Włochy czy Anglia? Głosuj!A ostatecznie o futbolowy prymat na Starym Kontynencie powalczą Włochy i Anglia. Jak przystało na finał, zawodnicy muszą być z najwyższej półki – tak też będzie w ostatnim odcinku Typów ze Świerkowej. W drużynach ekspertów i dziennikarzy Polskiego Radia Białystok naprzeciwko siebie staną Dariusz Bayer – były zawodnik i trener Jagiellonii Białystok, prawdziwa legenda tego klubu oraz Jerzy Kułakowski – mistrz komentarza sportowego, którego chyba nie trzeba przedstawiać nikomu, kto chociaż raz słuchał relacji z meczu Jagi w naszej stacji   
Dariusz Bayer docenia Anglików, ale stawia na Włochów

Reprezentant drużyny ekspertów przed wytypowaniem wyniku finału postanowił dokładnie przeanalizować postawę obu pretendentów do tytułu w meczach półfinałowych:


W meczu Włochy-Hiszpania lepsze wrażenie zrobili Hiszpanie, którzy kontrolowali mecz. Wiadomo – liczy się to, co wpadnie do bramki, Włosi pierwsi strzelili gola i myślałem, że staną i będą murować, ale Hiszpanie byli na tyle mocni, że zdołali doprowadzić do wyrównania. Dogrywka i karne to już loteria, więc to był mecz równy, a Włosi mieli troszeczkę więcej szczęścia.

Jeżeli chodzi o drugi półfinał, to Anglicy wygrali zasłużenie, aczkolwiek sędzia dał się zapamiętać kibicom z tej złej strony. Nie powinno tak być, to jednak półfinał Euro. Mimo wszystko Anglicy sprawili w tym meczu lepsze wrażenie.


Dariusz Bayer podkreślił, że obstawienie zwycięzcy Euro to wyjątkowo trudne zadanie, zdecydował się jednak wytypować wygraną Italii:


Włosi lepiej zaczęli turniej, w końcówce może trochę spuścili z tonu – a może tak miało być? Anglicy za to odwrotnie moim zdaniem. Ja jednak w finale stawiam na Włochów – kończy Dariusz Bayer.


Jerzy Kułakowski: mistrzem Europy będzie Anglia

Naczelny dziennikarz sportowy Polskiego Radia Białystok przyznaje, że praktycznie nie da się przewidzieć, kto zostanie piłkarskim mistrzem Europy. Jerzy uważa, że obie drużyny grają równie piękny futbol, postanawia więc sięgnąć do argumentów nieco mniej sportowych:


Włosi mają lepszą kuchnię, angielskie śniadania nie są dobre. Włoski hymn podoba mi się bardziej, niż „Boże, chroń królową”. Mam jedną znajomą, bardzo sympatyczną Włoszkę – nie znam za to osobiście żadnego Anglika. Sprawdzałem, że Anglików jest 56 milionów, a Włochów 60, czyli jeżeli wygrają Anglicy, to będzie mniej zadowolonych ludzi na świecie. Czyli niech wygrają Włosi, bo jest ich więcej.


Jerzy Kułakowski chciałby zatem, by wygrali Włosi – ma jednak przeczucie, że trofeum w górę wzniosą Anglicy i taki właśnie jest jego typ. Zaznacza jednak, że będzie to zwycięstwo dopiero po dogrywce i to w stosunku 3:2.


Wśród kibiców są zarówno typy na Włochów, jak i Anglików

Słuchacze-kibice, którzy wzięli udział w ulicznej sondzie są podzieleni mniej więcej na pół między fanów Włochów i Anglików. Fani Azzurrich doceniają ich żywiołowość oraz duże możliwości techniczne i wytrzymałościowe. Z kolei szans Synów Albionu kibice upatrują głównie we własnym stadionie i publiczności. Decydujący głos Słuchacze mają jednak w sondzie internetowej - tu na razie prowadzi Italia, ale do niedzieli do godziny 21:00 może się jeszcze dużo zmienić. Dlatego - po raz ostatni już - zachęcamy do zabawy, tym bardziej, że do zdobycia za poprawny typ w finale są aż 2 punkty. Oznacza to, że zarówno drużyna Słuchaczy-kibiców, jak i ekspertów wciąż ma jeszcze szansę wygrać ex aqueo Typy ze Świerkowej!Kto wygra Euro - Włochy czy Anglia? Głosuj!A ostateczne wyniki zabawy wraz z krótkim podsumowaniem na naszej antenie i stronie internetowej w poniedziałkowy (12.07) poranek. 

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Typy ze Świerkowej, część 8 po meczach półfinałowych - wyniki

8.07.2021, 07:54

Włochy zmierzą się z Anglią w finale piłkarskich mistrzostw Europy. Co ciekawe, właśnie taki zestaw finalistów poprawnie przewidziały dwie drużyny rywalizujące w Typach ze Świerkowej!


1/2 finału: Anglia wygrywa drugi półfinał i powalczy o mistrzostwo z Włochami

8.07.2021, 00:16

Po siódmej dogrywce w tegorocznej edycji piłkarskich mistrzostw Europy Anglia pokonała Danię 2:1 i awansowała do finału. W niedzielę (11.07) na Wembley zagra o główne trofeum z Włochami, które we wtorek po rzutach karnych wyeliminowały Hiszpanię.


1/2 finału: Pierwszego finalistę wyłoniły rzuty karne - Włosi bardziej precyzyjni

7.07.2021, 00:33

120 minut nie wystarczyło Włochom i Hiszpanom, by przechylić szalę zwycięstwa na swoja stronę. W karnych w drużynie Luisa Enrique zawiedli ci, którzy dobrze spisywali się w trakcie meczu. Jedenastki zmarnowali Morata i Olmo. Włochy - Hiszpania 1:1, w karnych 4:2.


Typy ze Świerkowej, część 8 - półfinały

6.07.2021, 01:14

Włochy, Hiszpania, Dania lub Anglia – jeden z tych czterech zespołów zostanie piłkarskim mistrzem Europy. Zarówno na Euro, jak i w Typach ze Świerkowej czas na półfinały i prawdziwą kumulację, bo w tej części naszej zabawy po raz pierwszy będziemy obstawiać wyniki aż dwóch meczów.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
źródło: fotolia.com
EURO
12.07.2021, 00:02, akt. 01:24

Włosi piłkarskimi mistrzami Europy!
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok