Radio Białystok | Euro 2021 | Typy ze Świerkowej, część 8 - półfinały

Typy ze Świerkowej, część 8 - półfinały

autor: Barbara Sokolińska

6.07.2021, 01:14, akt. 08:11

Włochy, Hiszpania, Dania lub Anglia – jeden z tych czterech zespołów zostanie piłkarskim mistrzem Europy. Zarówno na Euro, jak i w Typach ze Świerkowej czas na półfinały i prawdziwą kumulację, bo w tej części naszej zabawy po raz pierwszy będziemy obstawiać wyniki aż dwóch meczów.

Typy ze Świerkowej

0:00
0:00
Typy ze Świerkowej na mecze półfinałowe - Dorota Sokołowska | Pobierz plik.

0:00
0:00
Typy ze Świerkowej na mecze półfinałowe - Elwira Horosz | Pobierz plik.

0:00
0:00
Typy ze Świerkowej na mecze półfinałowe - kibice | Pobierz plik.

Trzech gigantów futbolu i jeden czarny koń tego turnieju – półfinały Euro zapowiadają się niezwykle ciekawie, bo na polu bitwy pozostały zespoły, które są w dobrej formie i dotychczas stworzyły niesamowite piłkarskie widowiska. Dwie drużyny z tej czwórki zagrają w finale, dwie zaś odpadną – kto to będzie?

Głosuj na zwycięzców półfinałów Euro!

O typy na dwa mecze półfinałowe tym razem postanowiliśmy zapytać kobiety. Dla drużyny ekspertów obstawiać wyniki będzie projektantka mody Elwira Horosz, w zespole Polskiego Radia Białystok wystąpi za to Dorota Sokołowska.

Elwira Horosz stawia na finał Włochy-Dania

Na co dzień zajmuje się modą i twierdzi, że nie jest ekspertką od piłki nożnej – postanowiła jednak zaufać kobiecej intuicji, a jej typy brzmią ciekawie i profesjonalnie. Elwira Horosz zapowiada dużo emocji w półfinałach Euro, a w pierwszym starciu, czyli Włochy-Hiszpania stawia na Italię.

Nie ukrywam, że jestem szaleńczo zakochana w całej tej drużynie i będę im bardzo kibicować. Wydaje mi się, że wykażą się dużą kulturą gry na boisku i pozwolą Hiszpanom wbić jednego gola i to jeszcze w pierwszej połowie, ale wynik będzie 2:1 dla Włochów.

Projektantka mody przypomina przy okazji wszystkim paniom, że oglądanie piłkarskich meczów jest jedyną szansą, by przez 90 minut móc bezkarnie oglądać przystojnych mężczyzn grających w obu drużynach   Ale wracając do samego futbolu - na kogo Elwira Horosz stawia w starciu Dania-Anglia?

Duńczykom to się po prostu należy. Ja już ich widzę w finale Euro 2020 grających z Włochami. To będzie dużo emocji.

Dorota Sokołowska: Harry Kane da Anglikom finał

Dorota Sokołowska jest w naszym radiu największą miłośniczką literatury – nie może więc dziwić, że gdy ma do wyboru piłkę i książkę, to wybiera to drugie. I mimo że w Typach ze Świerkowej Dorota występuje w imieniu wszystkich kibiców „towarzyszących” tym najwierniejszym fanom futbolu, to popisuje się naprawdę fachową analizą nadchodzących meczów półfinałowych. Kogo obstawia jako zwycięzcę pojedynku Włochy-Hiszpania?

To będzie bardzo ostrożny mecz, ponieważ stawka jest zbyt wysoka, by szarżować. Wydaje mi się, że Włosi zastosują to, co lubią najbardziej, czyli podwójne krycie, by nie dopuścić do straty bramki. Stawiam, że wygrają 1:0.

A więc Italia jako pierwszy finalista, a kto według Doroty będzie jej przeciwnikiem w meczu o tytuł?

Wiadomo – faworytem jest Anglia, chociaż trzeba oddać Duńczykom, że śmiało i odważnie idą przez ten turniej. Anglia jest jednak ofensywna i ma Harry’ego Kane’a, który na pewno będzie starał się strzelić co najmniej dwie bramki. Stawiam więc 2:0 dla Anglików.

Słuchacze-kibice są najbardziej pewni Anglików

Jeśli chodzi o pierwszy półfinał, to w opiniach kibiców jest remis – mniej więcej tyle samo osób stawia na drużynę z Półwyspu Apenińskiego, co z Iberyjskiego. Słuchacze dużo śmielej typują zwycięzcę drugiego starcia, a jest to Anglia – wielu podkreśla jednak, że Duńczyków stać na niespodziankę. W Typach ze Świerkowej liczy się jednak wynik ankiety internetowej, w której można głosować do rozpoczęcia obu spotkań we wtorek i środe (6-7.07). Przypominamy – stawka jest duża, bo tym razem do zdobycia są aż dwa punkty za wytypowanie rezultatów dwóch spotkań.

Zapraszamy – tradycyjnie już – do zabawy, a wyniki tym razem po obu meczach, czyli w czwartkowy poranek.

| red: bs

Anglicy mają jasny cel - zagrać na Wembley, ale w ostatnim meczu turnieju i dziś zrobili duży krok w tym kierunku. Pokonali Ukrainę 4:0.

1/4 finału: Duńczycy pokonują Czechów i mają apetyt na więcej

3.07.2021, 20:45

Nikt nie miał tak pod górkę w tym turnieju jak Duńczycy. Potrafili jednak otrząsnąć się po całej sytuacji z Eriksenem i podnieść po dwóch porażkach w pierwszych meczach, a teraz stworzyli monolit, który stać na wszystko. Po pokonaniu Czechów 2:1 zameldowali się w półfinale.

Typy ze Świerkowej, część 7 po meczu Belgia-Włochy - wyniki

2.07.2021, 23:51

Za nami piłkarski hit Belgia - Włochy. Spotkanie tych drużyn wydawało nam się najciekawsze ze wszystkich ćwierćfinałów Euro. I się nie zawiedliśmy, bo było to prawdziwe widowisko. Wygrała Italia, a w naszej zabawie po punkcie dopisują Eksperci i Dziennikarze, Kibice - tym razem bez punktu.

1/4 finału: Włosi pokonują Belgów i meldują się w półfinale

2.07.2021, 22:24

To był mecz pełen emocji. Lepiej w to spotkanie weszli Włosi. To oni objęli, a następnie podwyższyli prowadzenie, ale tuż przed ostatnim gwizdkiem pierwszej połowy bramkę kontaktową z karnego zdobył Lukaku. Chociaż nie brakowało okazji, to wynik nie uległ już zmianie - 2:1. I Azzurri w półfinale zagrają z Hiszpanią.

1/4 finału: Szwajcarzy byli blisko kolejnej niespodzianki, ale to Hiszpanie lepiej wykonywali jedenastki

2.07.2021, 20:51

Szwajcarzy podobnie jak na poprzednim Euro odpadają po rzutach karnych. Helweci dzielnie walczyli przez 90 minut (1:1) i dogrywkę. Długo musieli grać w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Freulera w 77. minucie. Ostatecznie ulegli Hiszpanom po karnych 1:3.

źródło: fotolia.com