Radio Białystok | Euro 2021 | Typy ze Świerkowej, część 7 po meczu Belgia-Włochy - wyniki

Typy ze Świerkowej, część 7 po meczu Belgia-Włochy - wyniki

autor: Marcin Mazewski

2.07.2021, 23:51, akt. 4.07.2021, 00:43

Za nami piłkarski hit Belgia - Włochy. Spotkanie tych drużyn wydawało nam się najciekawsze ze wszystkich ćwierćfinałów Euro. I się nie zawiedliśmy, bo było to prawdziwe widowisko. Wygrała Italia, a w naszej zabawie po punkcie dopisują Eksperci i Dziennikarze, Kibice - tym razem bez punktu.

źródło: PRB
źródło: PRB

Tak się składa, że to spotkania Azzurrich budzą nasze największe zainteresowanie. Może trochę ze względu na niebieskie barwy, do których jesteśmy przyzwyczajeni w pracy. W każdym razie, mecz z udziałem Włochów w Typach ze Świerkowej obstawialiśmy już po raz trzeci. 

Wojciech Kujałowicz z drużyny dziennikarzy, podobnie jak Adam Klimiuk i Renata Reda we wcześniejszych meczach z udziałem Azzurrich postawił właśnie na graczy z Półwyspu Apenińskiego. Reprezentant drużyny ekspertów rektor UwB prof. Robert Ciborowski także wskazał na Włochów. Spotkani na Plantach białostoczanie, a zwłaszcza białostoczanki także optowali za Italią, natomiast inne zdanie mieli Słuchacze-kibice w internetowym głosowaniu – blisko 70 % obstawiło, że w półfinale zagra Belgia. Jak się okazało, przepłacili to brakiem punktu.

Po siedmiu kolejkach prowadzą, można powiedzieć gospodarze, a więc zespół Dziennikarzy (4 punkty). Na drugim miejscu plasują się Eksperci (3 punkty), na trzecim Słuchacze-kibice - na ich koncie pozostają 2 punkty.


Eksperci
Dziennikarze Polskiego Radia Białystok
Słuchacze-kibice
3 punkty
4 punkty
2 punkty


Przed nami decydujące rozstrzygnięcia - mecze półfinałowe, które wyłonią dwóch pretendentów do tytułu Mistrza Europy. Dlatego postanowiliśmy jeszcze bardziej podgrzać emocje w naszej zabawie. I będziemy typować zwycięzców obu półfinałów, a co za tym idzie - każda z drużyn będzie mogła dopisać do klasyfikacji generalnej nawet dwa punkty. 

Stanie się tak jeżeli sprawdzą się oba typy. Jak uda się wskazać zwycięzcę tylko jednego starcia - wówczas jeden punkt. W przypadku braku trafu - oczywiście zero punktów, ale takiej sytuacji nie przewidujemy, a przynajmniej nikomu nie życzymy. 

Link do głosowania pojawi się niebawem. Będziemy typować zwycięzców meczów: Hiszpania - Włochy i Dania - Anglia.

| red: maj, bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


1/4 finału: Szwajcarzy byli blisko kolejnej niespodzianki, ale to Hiszpanie lepiej wykonywali jedenastki

2.07.2021, 20:51

Szwajcarzy podobnie jak na poprzednim Euro odpadają po rzutach karnych. Helweci dzielnie walczyli przez 90 minut (1:1) i dogrywkę. Długo musieli grać w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Freulera w 77. minucie. Ostatecznie ulegli Hiszpanom po karnych 1:3.


Typy ze Świerkowej, część 7 - ćwierćfinał Włochy-Belgia

2.07.2021, 08:06

Już tylko osiem zespołów pozostało w grze o mistrzostwo Europy. Na piątek i sobotę (2-3.07) zaplanowano cztery ciekawie zapowiadające się mecze ćwierćfinałowe, a w siódmej już części Typów ze Świerkowej obstawiać będziemy chyba najbardziej emocjonujące starcie, czyli Włochy-Belgia.


Typy ze Świerkowej, część 6 po meczu Anglia-Niemcy - wyniki

30.06.2021, 00:15

Znamy już wszystkich ćwierćfinalistów piłkarskiego Euro, po sześciu kolejkach naszej zabawy poznaliśmy też pierwszego lidera Typów ze Świerkowej. Po meczu Anglia-Niemcy na prowadzenie wysuwa się drużyna Polskiego Radia Białystok.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!
źródło: fotolia.com
EURO
12.07.2021, 00:02, akt. 01:24

Włosi piłkarskimi mistrzami Europy!
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok