Radio Białystok | Euro 2021 | Paulo Sousa: zasłużyliśmy na znacznie więcej w tym turnieju

Paulo Sousa: zasłużyliśmy na znacznie więcej w tym turnieju

23.06.2021, 23:22, akt. 23:26

Trener polskich piłkarzy Paulo Sousa przyznał, że jego drużyna zasłużyła "na znacznie więcej niż dostała w tym turnieju". "Wszyscy jesteśmy rozczarowani" - dodał selekcjoner. Biało-czerwoni przegrali w Sankt Petersburgu ze Szwecją 2:3 i odpadli z mistrzostw Europy.

źródło: fotolia.com
źródło: fotolia.com

W trzech meczach grupy E turnieju polscy piłkarze zdobyli tylko jeden punkt - przegrali 1:2 ze Słowacją, następnie zremisowali 1:1 z Hiszpanią i w środę ulegli Szwecji 2:3.


To prawda, że naszym celem podstawowym było wyjście z grupy. Jesteśmy rozczarowani. Ja, mój sztab, piłkarze, ponieważ zasłużyliśmy na znacznie więcej niż dostaliśmy w tym turnieju - przyznał Sousa na konferencji pomeczowej w Sankt Petersburgu.


Podkreślił, że widzi zmiany na lepsze w drużynie, również w grze defensywy.


Nie jest łatwo zmienić przyzwyczajenia, ale dostrzegam zmiany. Lepiej funkcjonujemy jak całość w obronie. Bronimy dalej od bramki, to pozwala nam tworzyć dogodne sytuacje. Jest też zmiana mentalna. Tylko skupienie, agresja w grze pozwalają osiągnąć sukces. Lepiej kontrolujemy grę, spychamy przeciwnika bliżej własnej bramki. Jestem zadowolony z decyzji podejmowanych przez piłkarzy na boisku - stwierdził Paulo Sousa.


Selekcjoner wspomniał przy okazji, że z powodu kontuzji kilku ważnych piłkarzy nie można było w pełni wykorzystać potencjału drużyny.


Wierzę i jestem pewien, że gdy wszyscy wyzdrowieją, pokażemy większą jakość. Intensywność, wysoka agresja z naszej naszej strony muszą być przez 90 minut, a nie tylko w jednej połowie - dodał selekcjoner reprezentacji Polski.


Zapytany o swoje dalsze losy w reprezentacji, przypomniał, że ma kontrakt do końca obecnych eliminacji mistrzostw świata.


Zbigniew Boniek od początku mówił, że będzie prezesem PZPN do sierpnia i wówczas nastąpi wybór nowego szefa związku. Mój kontrakt wygasa z końcem eliminacji do mistrzostw świata. Czekamy na wybór nowego prezesa. Szanuję decyzję federacji. Ale, jak powiedziałem piłkarzom w szatni, dla mnie to był i cały czas jest honor pracować z nimi. Rośniemy razem jako drużyna i jako piłkarska rodzina. Robimy wszystko, żeby w przyszłości być jeszcze silniejszymi - dodał Portugalczyk.


Sousa został również zapytany na konferencji, co powiedziałby teraz polskim kibicom?


Żeby dalej w nas wierzyli. Rośniemy, czujemy więź łączącą nas z nimi. Wierzymy, że w niedalekiej przyszłości możemy sprawić, iż będą z nas dumni. Jeszcze bardziej niż po tym, co dotychczas zrobiliśmy. Kibice pokazali, że rozumieją, iż wysiłki, charakter, serca, dusza, to co zostawiamy na boisku sprawiają, że wszyscy czujemy dumę. Liczę, że razem będziemy jeszcze silniejsi - zakończył selekcjoner.

źródło: PAP | red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Grupa E: Hiszpanie rozgromili Słowaków i grają dalej

23.06.2021, 21:17

Hiszpanie, którzy po dwóch pierwszych meczach Euro mieli w tabeli zaledwie dwa punkty musieli wygrać ze Słowacją, by być pewnym awansu do 1/8 finału turnieju. La Furia Roja potraktowała to zadanie poważnie, gromiąc rywali w Sevilli aż 5:0.


Polska przegrywa ze Szwecją 2:3 i żegna się z piłkarskim Euro

23.06.2021, 19:37

W ostatnim meczu grupowym decydującym o awansie do 1/8 finału Euro piłkarska reprezentacja Polski przegrała ze Szwecją 2:3. Tym samym biało-czerwoni zajęli 4. miejsce w grupie E i żegnają się z mistrzostwami Europy. Dwa gole dla Polaków zdobył Robert Lewandowski.


Typy ze Świerkowej, część 5 - drugi mecz o wszystko, czyli Polska-Szwecja [wideo]

23.06.2021, 08:10

Kolejna część Typów ze Świerkowej, kolejny mecz Polaków… i kolejny mecz o wszystko. W piątym odcinku naszej zabawy obstawiamy oczywiście starcie Polska-Szwecja.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
źródło: fotolia.com
EURO
12.07.2021, 00:02, akt. 01:24

Włosi piłkarskimi mistrzami Europy!
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok