Radio Białystok | Euro 2021 | Typy ze Świerkowej, część 9 po finale Włochy-Anglia i podsumowanie zabawy

Typy ze Świerkowej, część 9 po finale Włochy-Anglia i podsumowanie zabawy

autor: Barbara Sokolińska

12.07.2021, 07:24, akt. 20:46

Włochy piłkarskim mistrzem Europy! Azzurri pokonali w wielkim finale Euro Anglików po pełnym emocji konkursie rzutów karnych. Znamy też zwycięzcę, a w zasadzie trzech zwycięzców Typów ze Świerkowej, bo wszystkie drużyny zebrały na koncie tyle samo punktów!

źródło: fotolia.com
źródło: fotolia.com


0:00
0:00
Typy ze Świerkowej - the best of | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Zgodnie z przewidywaniami finał Włochy-Anglia stał na wysokim poziomie – spotkały się w nim zdecydowanie dwie najlepsze drużyny mistrzostw. Ktoś jednak musiał wygrać – a byli to Włosi, którzy mieli po swojej stronie znakomitego Gianluigiego Donnarumę, który w decydującym momencie zachował maksymalne skupienie i obronił dwa rzuty karne wykonywane przez Anglików.

Triumf Italii przewidział Dariusz Bayer – reprezentant drużyny ekspertów w ostatniej części Typów ze Świerkowej, tak samo obstawiali Słuchacze-kibice w internetowej sondzie. Na wygraną Azzurrich zagłosowało nieco ponad 60 proc. obstawiających.Perfect timing – powiedzieliby Anglicy, bo taki typ w ostatniej kolejce dał obydwu drużynom 2 punkty do klasyfikacji generalnej naszej zabawy. Zakląć pod nosem może za to Jerzy Kułakowski z Polskiego Radia Białystok który co prawda bardzo kibicował Włochom, ale miał inne przeczucia i postawił na zwycięstwo Synów Albionu.

Podsumowując:

  • drużyna ekspertów (Jacek Bayer) - typ: Włochy
  • drużyna dziennikarzy Polskiego Radia Białystok (Jerzy Kułakowski) - typ: Anglia 
  • drużyna Słuchaczy-kibiców - typ: Włochy

Mecz finałowy wygrali Włosi, drużyny ekspertów i Słuchaczy-kibiców otrzymały w finałowej rozgrywce po 2 punkty za poprawnie obstawiony wynik… Po dziewięciu kolejkach naszej zabawy wszystkie zespoły zebrały po 6 punktów (choć trzeba przyznać, że drużyna dziennikarzy Polskiego Radia Białystok wytypowała poprawny rezultat najwięcej razy). Mamy więc ostatecznie trzech zwycięzców Typów ze Świerkowej!

Wyrównany wynik najlepiej świadczy o tym, jak ciekawe i nieprzewidywalne były to mistrzostwa. Piłkarze praktycznie w każdym meczu raczyli nas futbolem na najwyższym i bardzo wyrównanym poziomie. Wiele osób twierdzi, że takiego turnieju rangi mistrzowskiej nie było już od dawna.


Typy ze Świerkowej - podsumowanie zabawy

W Typach ze Świerkowej wszyscy uważnie śledziliśmy wszystkie spotkania. Nie brakowało żartów i dobrego humoru, ale także fachowych analiz, a nawet piłkarskich popisów.

Najczęściej, bo aż pięć razy drużyny obstawiały mecze Włochów, którzy byli chyba ulubionym zespołem w Typach ze Świerkowej, bo przynieśli wszystkim zdecydowanie najwięcej punktów – tak łatwo było przewidzieć ich zwycięstwa. Na drugim miejscu pod względem liczby typowanych spotkań znalazły się Polska i Anglia – po trzy mecze, a co ciekawe – ani razy nikomu nie udało się poprawnie przewidzieć rezultatu żadnego ze spotkań biało-czerwonych! Dwa razy w naszej zabawie pojawiła się reprezentacja Hiszpanii, a po jednym razie Turcji, Słowacji, Hiszpanii, Szwajcarii, Szwecji, Niemiec, Belgii i Danii.

Z innych ciekawostek - Słuchacze-kibice najwięcej głosów oddali obstawiając wynik meczu fazy grupowej Włochy-Turcja (73), zaś najmniejszym zainteresowaniem cieszyło się inne starcie w grupie A pomiędzy Włochami a Szwajcarami (24).

Dziękujemy wszystkim, którzy bawili się i typowali razem z nami! Cieszymy się, że mogliśmy właśnie w taki sposób wspólnie przeżywać piłkarskie emocje w Polskim Radiu Białystok.

Miejsce 1. ex aequo – drużyna EKSPERTÓW Wojciech Strzałkowski, Michał „Cira” Ciruk, dr Joanna Zapolska-Leszczyńska, Justyna Godlewska, Krzysztof Szubzda, ks. Andrzej Dębski, prof. Robert Ciborowski, Elwira Horosz, Dariusz Bayer.

Miejsce 1. ex aequo – drużyna DZIENNIKARZY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK - Adam Klimiuk, Edyta Wołosik, Renata Reda, Marcin Kozłowski, Adam Janczewski, Tomasz Kleszczewski, Wojciech Kujałowicz, Dorota Sokołowska, Jerzy Kułakowski.

Miejsce 1. ex aequo – drużyna SŁUCHACZY-KIBICÓW - w sumie 401 oddanych głosów.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Włosi piłkarskimi mistrzami Europy!

12.07.2021, 00:02

Włosi zostali najlepszą piłkarską drużyną w Europie. W finałowym meczu pokonali Anglików po rzutach karnych (3-2). Po 90. minutach gry i dogrywce był remis 1:1.


Typy ze Świerkowej, część 9 - finał Włochy-Anglia

9.07.2021, 07:55

Finał Włochy-Anglia będzie ostatnim meczem tegorocznych piłkarskich mistrzostw Europy. Przed nami zatem również ostatnia – dziewiąta już część Typów ze Świerkowej.


Typy ze Świerkowej, część 8 po meczach półfinałowych - wyniki

8.07.2021, 07:54

Włochy zmierzą się z Anglią w finale piłkarskich mistrzostw Europy. Co ciekawe, właśnie taki zestaw finalistów poprawnie przewidziały dwie drużyny rywalizujące w Typach ze Świerkowej!


1/2 finału: Anglia wygrywa drugi półfinał i powalczy o mistrzostwo z Włochami

8.07.2021, 00:16

Po siódmej dogrywce w tegorocznej edycji piłkarskich mistrzostw Europy Anglia pokonała Danię 2:1 i awansowała do finału. W niedzielę (11.07) na Wembley zagra o główne trofeum z Włochami, które we wtorek po rzutach karnych wyeliminowały Hiszpanię.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
źródło: fotolia.com
EURO
12.07.2021, 00:02, akt. 01:24

Włosi piłkarskimi mistrzami Europy!
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok