Radio Białystok | Euro 2021 | Grupa F: po dwie bramki Ronaldo i Benzemy i remis, który zadowala wszystkich

Grupa F: po dwie bramki Ronaldo i Benzemy i remis, który zadowala wszystkich

24.06.2021, 00:16, akt. 00:20

W meczu kończącym rozgrywki w grupie F Portugalia zremisowała 2:2 z Francją. Po dwa gole dla swoich drużyn zdobyli Cristiano Ronaldo i Karim Benzema, a do 1/8 finału awansowały obie drużyny.

źródło: fotolia.com

Już przed rozpoczęciem turnieju było wiadomo, że rywalizacja w grupie F będzie najciekawsza. Trafiły do niej broniąca tytułu Portugalia, mistrz świata Francja, Niemcy oraz Węgry. Nadspodziewanie dobra gra Madziarów spowodowała, że emocji było jeszcze więcej.

Przed meczem Portugalia - Francja w Budapeszcie "Trójkolorowi" byli już pewni gry w 1/8 finału. Portugalia potrzebowała remisu, aby nie oglądać się na innych. W przypadku niskiej porażki w turnieju utrzymałby ją brak wygranej Węgrów z Niemcami w Monachium.

Obie drużyny prowadziły otwartą grę, a wynik w 31. minucie otworzył Cristiano Ronaldo. Portugalczyk wykorzystał wówczas rzut karny. Sędzia podyktował go za faul Hugo Llorisa na Danilo. Francuski bramkarz próbował piąstkować piłkę po wrzutce, ale minimalnie spóźnił się z interwencją i przedramieniem znokautował Portugalczyka. Danilo po interwencji lekarzy wrócił do gry, ale ostatecznie w przerwie został zmieniony.

Francuzi wyrównali tuż przed końcem pierwszej połowy, również z rzutu karnego. Sfaulowany został Kylian Mbappe, a "jedenastkę" wykorzystał Karim Benzema.

Na początku drugiej części spotkania napastnik Realu Madryt dał Francji prowadzenie. Otrzymał podanie z głębi pola od Paula Pogby i bardzo precyzyjnym strzałem pokonał Rui Patricio. Zanim piłka wpadła do siatki jeszcze odbiła się od słupka.

W tym momencie Portugalia żegnała się z turniejem, bo Węgrzy niespodziewanie prowadzili z Niemcami 1:0.

Obrońcy tytułu ostatecznie nie odpadli. W 60. minucie ponownie z rzutu karnego trafił Ronaldo, a w Monachium spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Tempo w kolejnych minutach nieco opadło. Obie drużyny miały świadomość, że za kilka dni czekają je spotkania 1/8 finału. W ciekawie zapowiadającym się meczu w niedzielę (27.06) w Sewilli Portugalia zagra z Belgią. Dzień później Francja w Bukareszcie zmierzy się ze Szwajcarią, a we wtorek w Londynie klasyk Anglia - Niemcy.

Portugalia - Francja 2:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Cristiano Ronaldo (31-karny), 1:1 Karim Benzema (45+2-karny), 1:2 Karim Benzema (48), 2:2 Cristiano Ronaldo (60-karny).

Żółta kartka - Francja: Hugo Lloris, Antoine Griezmann, Lucas Hernandez, Presnel Kimpembe.

Sędzia: Antonio Lahoz (Hiszpania).

Portugalia: Rui Patricio - Raphael Guerreiro, Pepe, Ruben Dias, Nelson Semedo (79. Diogo Dalot) - Renato Sanches (88. Sergio Oliveira), Danilo Pereira (46. Joao Palhinha), Joao Moutinho (73. Ruben Neves) - Diogo Jota, Cristiano Ronaldo, Bernardo Silva (72. Bruno Fernandes).

Francja: Hugo Lloris - Jules Kounde, Raphael Varane, Presnel Kimpembe, Lucas Hernandez (46. Lucas Digne, 52. Adrien Rabiot) - Corentin Tolisso (66. Kingsley Coman), Paul Pogba, Antoine Griezmann (87. Moussa Sissoko), N Golo Kante, Kylian Mbappe - Karim Benzema.

źródło: PAP | red: bs

W "grupie śmierci" Węgry miały być dostarczycielami punktów dla broniącej tytułu Portugalii, mistrzów świata Francuzów oraz triumfatorów mundialu w 2014 roku - Niemców. Podopieczni włoskiego selekcjonera Marco Rossiego nie zgodzili się jednak na rolę "chłopców do bicia" i, choć rzeczywiście do fazy pucharowej nie awansowali, i tak sprawili spore niespodzianki najpierw remisując z Francją 1:1, a w środę (23.06) - z Niemcami 2:2.

Paulo Sousa: zasłużyliśmy na znacznie więcej w tym turnieju

23.06.2021, 23:22

Trener polskich piłkarzy Paulo Sousa przyznał, że jego drużyna zasłużyła "na znacznie więcej niż dostała w tym turnieju". "Wszyscy jesteśmy rozczarowani" - dodał selekcjoner. Biało-czerwoni przegrali w Sankt Petersburgu ze Szwecją 2:3 i odpadli z mistrzostw Europy.

Polska przegrywa ze Szwecją 2:3 i żegna się z piłkarskim Euro

23.06.2021, 19:37

W ostatnim meczu grupowym decydującym o awansie do 1/8 finału Euro piłkarska reprezentacja Polski przegrała ze Szwecją 2:3. Tym samym biało-czerwoni zajęli 4. miejsce w grupie E i żegnają się z mistrzostwami Europy. Dwa gole dla Polaków zdobył Robert Lewandowski.

Typy ze Świerkowej, część 5 - drugi mecz o wszystko, czyli Polska-Szwecja [wideo]

23.06.2021, 08:10

Kolejna część Typów ze Świerkowej, kolejny mecz Polaków… i kolejny mecz o wszystko. W piątym odcinku naszej zabawy obstawiamy oczywiście starcie Polska-Szwecja.