Radio Białystok | Euro 2021 | 1/4 finału: Anglia nie dała większych szans Ukrainie - 4:0

1/4 finału: Anglia nie dała większych szans Ukrainie - 4:0

3.07.2021, 23:01, akt. 23:28

Anglicy mają jasny cel - zagrać na Wembley, ale w ostatnim meczu turnieju i dziś zrobili duży krok w tym kierunku. Pokonali Ukrainę 4:0.

źródło: PRB
źródło: PRB

Piłkarze Anglii w niedzielny wieczór w Rzymie pokonali Ukrainę 4:0 i uzupełnili grono półfinalistów mistrzostw Europy. W środę w Londynie zmierzą się z Danią. Dzień wcześniej, również na Wembley, Hiszpania zagra z Włochami.

Podopieczni trenera Garetha Southgate'a byli stroną zdecydowanie lepszą. Prowadzenie objęli już w czwartej minucie, kiedy do siatki trafił Harry Kane.

Później Anglicy zwolnili, kontrolowali grę i nie forsowali tempa. Ukraińcom pod koniec pierwszej połowy dwukrotnie udało się zapędzić w ich pole karne, ale ostatecznie nic z tego nie wynikło.

Po przerwie "Wyspiarze" znów ruszyli z dużym animuszem i szybko pozbawili rywali złudzeń. W 46. minucie rzut wolny wykonywał Luke Shaw, gola strzałem głową zdobył jego kolega z Manchesteru United Harry Maguire.

Ukraińcy nie zdążyli się otrząsnąć, a już przegrywali 0:3. Tym razem Shaw dośrodkował z gry, natomiast skuteczną główką popisał się Kane.

Wynik w 63. minucie ustalił wprowadzony chwilę wcześniej Jordan Henderson. Pomocnik Liverpoolu także gola zdobył głową, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego Masona Mounta.

Ukraińcy próbowali zdobyć choć honorową bramkę, ale piłkarsko byli po prostu zespołem słabszym. Anglia oszczędzała siły na kolejne spotkanie i wynik nie uległ już zmianie.

Anglicy na obecnym turnieju nie stracili jeszcze gola. Zaczęli od wygranej z Chorwacją 1:0, później były bezbramkowy remis ze Szkocją oraz zwycięstwa z Czechami 1:0 i Niemcami 2:0.

Anglia w półfinale Euro jest po raz pierwszy od 1996 roku, kiedy na tym etapie odpadła po rzutach karnych z Niemcami.

1/4 finału: Ukraina - Anglia 0:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Harry Kane (4), 0:2 Harry Maguire (46-głową), 0:3 Harry Kane (50-głową), 0:4 Jordan Henderson (63-głową).

Sędzia: Felix Brych (Niemcy). Widzów 11 880.

Ukraina: Heorhij Buszczan - Ilia Zabarny, Serhij Krywcow (35. Wiktor Cygankow), Mykoła Matwiejenko - Ołeksandr Karawajew, Serhij Sydorczuk (64. Jewhen Makarenko), Ołeksandr Zinczenko, Witalij Mykołenko - Andrij Jarmołenko, Roman Jaremczuk, Mykoła Szaparenko.

Anglia: Jordan Pickford - Kyle Walker, John Stones, Harry Maguire, Luke Shaw (65. Kieran Trippier) - Declan Rice (57. Jordan Henderson), Kalvin Phillips (65. Jude Bellingham), Jadon Sancho, Mason Mount, Raheem Sterling (65. Marcus Rashford) - Harry Kane (73. Dominic Calvert-Lewin).

źródło: PAP | red: maj

Nikt nie miał tak pod górkę w tym turnieju jak Duńczycy. Potrafili jednak otrząsnąć się po całej sytuacji z Eriksenem i podnieść po dwóch porażkach w pierwszych meczach, a teraz stworzyli monolit, który stać na wszystko. Po pokonaniu Czechów 2:1 zameldowali się w półfinale.

Typy ze Świerkowej, część 7 po meczu Belgia-Włochy - wyniki

2.07.2021, 23:51

Za nami piłkarski hit Belgia - Włochy. Spotkanie tych drużyn wydawało nam się najciekawsze ze wszystkich ćwierćfinałów Euro. I się nie zawiedliśmy, bo było to prawdziwe widowisko. Wygrała Italia, a w naszej zabawie po punkcie dopisują Eksperci i Dziennikarze, Kibice - tym razem bez punktu.

1/4 finału: Włosi pokonują Belgów i meldują się w półfinale

2.07.2021, 22:24

To był mecz pełen emocji. Lepiej w to spotkanie weszli Włosi. To oni objęli, a następnie podwyższyli prowadzenie, ale tuż przed ostatnim gwizdkiem pierwszej połowy bramkę kontaktową z karnego zdobył Lukaku. Chociaż nie brakowało okazji, to wynik nie uległ już zmianie - 2:1. I Azzurri w półfinale zagrają z Hiszpanią.

1/4 finału: Szwajcarzy byli blisko kolejnej niespodzianki, ale to Hiszpanie lepiej wykonywali jedenastki

2.07.2021, 20:51

Szwajcarzy podobnie jak na poprzednim Euro odpadają po rzutach karnych. Helweci dzielnie walczyli przez 90 minut (1:1) i dogrywkę. Długo musieli grać w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Freulera w 77. minucie. Ostatecznie ulegli Hiszpanom po karnych 1:3.

źródło: fotolia.com