Radio Białystok | Euro 2021 | Typy ze Świerkowej, część 6 po meczu Anglia-Niemcy - wyniki

Typy ze Świerkowej, część 6 po meczu Anglia-Niemcy - wyniki

autor: Barbara Sokolińska

30.06.2021, 00:15, akt. 08:09

Znamy już wszystkich ćwierćfinalistów piłkarskiego Euro, po sześciu kolejkach naszej zabawy poznaliśmy też pierwszego lidera Typów ze Świerkowej. Po meczu Anglia-Niemcy na prowadzenie wysuwa się drużyna Polskiego Radia Białystok.

źródło: fotolia.com, PRB
źródło: fotolia.com, PRB

Dotychczas zespoły zdobywały punkty jedynie po wytypowaniu zwycięstw reprezentacji Włoch. Z kolei żadna z drużyn nie zdołała ani razu poprawnie obstawić wyniku meczów polskiej kadry. W szóstej części Typów ze Świerkowej przewidywaliśmy zaś rezultat starcia Anglia-Niemcy.

Reprezentant drużyny ekspertów ksiądz Andrzej Dębski postawił na awans naszych zachodnich sąsiadów. Podobnie zadecydowali Słuchacze-kibice w internetowym głosowaniu – prawie 2/3 obstawiło, że w ćwierćfinale zagrają Niemcy. Jak się okazało, był to błędny typ.Po spotkaniu Anglia-Niemcy, oczywiście oprócz kibiców z Wysp Brytyjskich, może być zadowolony Tomasz Kleszczewski – przedstawiciel ekipy Polskiego Radia Białystok. Nie tylko wytypował on poprawnie zwycięzcę tego pojedynku, ale także dobrze przewidział przebieg spotkania – rzeczywiście nie padło w nim dużo goli, a wygrała drużyna, która jako pierwsza strzeliła bramkę.

Podsumowując:

  • drużyna ekspertów (ks. Andrzej Dębski) - typ: awans Niemiec
  • drużyna dziennikarzy Polskiego Radia Białystok (Tomasz Kleszczewski) - typ: awans Anglii
  • drużyna Słuchaczy-kibiców - typ: awans Niemiec

Anglia wygrała z Niemcami 2:0 po trafieniach Raheema Sterlinga w 75. i Harry’ego Kane’a w 86. minucie i awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Zwycięzcę tego starcia jako jedyny poprawnie wytypował reprezentant drużyny Polskiego Radia Białystok Tomasz Kleszczewski, zatem w klasyfikacji generalnej Typów ze Świerkowej mamy nowego (i zarazem pierwszego) lidera.


Eksperci
Dziennikarze Polskiego Radia Białystok
Słuchacze-kibice
2 punkty
3 punkty
2 punkty


Mistrzostwa Europy wkraczają w decydującą fazę, podobnie jak nasza zabawa. Jesteśmy już na etapie ćwierćfinałów i tutaj będziemy typować najciekawiej zapowiadające się starcie w tej rundzie turnieju, czyli Włochy-Belgia

Czy Azzurri po raz kolejny przyniosą szczęście ekipom rywalizującym w Typach ze Świerkowej? Przekonamy się już w najbliższy piątek, 2 lipca, a tymczasem już zachęcamy kibiców do głosowania w ankiecie na wynik tego spotkania.


Głosuj na wynik ćwierćfinału Euro: Włochy-Belgia


| red: bs, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


1/8 finału: Ukraina ostatnim ćwierćfinalistą turnieju

30.06.2021, 00:09

Po ciekawym meczu w Glasgow Ukraina po dogrywce pokonała Szwecję 2:1 i uzupełniła grono ćwierćfinalistów piłkarskich mistrzostw Europy.


1/8 finału: w meczu gigantów lepsza Anglia

29.06.2021, 20:53

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy Anglia pokonała Niemcy 2:0 i awansowała do ćwierćfinału turnieju.


Typy ze Świerkowej, część 6 - mecz 1/8 finału Anglia-Niemcy [wideo]

29.06.2021, 08:00

Dotychczasowe mecze 1/8 finału piłkarskiego Euro przyniosły dużo emocji i niespodzianek. Czy podobnie będzie w przypadku szlagierowego starcia Anglików z Niemcami?

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
źródło: fotolia.com
EURO
12.07.2021, 00:02, akt. 01:24

Włosi piłkarskimi mistrzami Europy!
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok