Radio Białystok | Wiadomości | Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów z Afganistanu

Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów z Afganistanu

18.06.2021, 12:50, akt. 12:59

22 nielegalnych imigrantów z Afganistanu zatrzymała w dwóch grupach Straż Graniczna w Podlaskiem, po przekroczeniu przez nich białorusko-polskiej granicy. Po zakończeniu procedur wszyscy trafili do strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej
źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Grupy dostały się do Polski pieszo przez tzw. zieloną granicę - poinformowała w piątek mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik Podlaskiego Oddziału SGG w Białymstoku.

Pierwsza została zatrzymana koło Ozieran (gmina Krynki); wcześniej patrol SG z placówki w Krynkach odkrył ślady nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią. Nielegalnych imigrantów zatrzymano kilka kilometrów od granicy, była to 11-osobowa grupa obywateli Afganistanu, w wieku od 9 do 49 lat.

Drugą, również 11-osobową grupę Afgańczyków w wieku 18-45 lat zatrzymano w Sokółce, tu do przekroczenia granicy doszło w okolicy Kuźnicy (jest tam drogowe i kolejowe przejście graniczne). W obu przypadkach, po zakończeniu procedur z udziałem tłumacza, imigranci trafią do strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców. Na podstawie postanowień sądowych mogą w tych ośrodkach przebywać cudzoziemcy m.in. zatrzymani podczas nielegalnego przekroczenia granicy, uchylający się od wykonania decyzji o wydaleniu, przebywający na terytorium RP bez wymaganych dokumentów czy wykonujący pracę bez odpowiedniego zezwolenia.

W tym roku Straż Graniczną zatrzymała w Podlaskiem osiemnaście grup nielegalnych imigrantów (w sumie 150 osób), zarówno po przekroczeniu przez nich granicy z Białorusią (zewnętrznej granicy UE), jak i nielegalnym wjeździe z Litwy, czyli przez wewnętrzną granicę unijną.

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nielegalni migranci ze Sri Lanki zatrzymani w Augustowie

30.10.2017, 11:44

12 nielegalnych migrantów ze Sri Lanki wjechało do Polski w rosyjskim busie. Zatrzymano ich w Augustowie podczas wspólnej akcji Służby Celno-Skarbowej i Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.


Wietnamczycy ukrywali się w tirze z drewnem - chcieli wjechać do Polski

30.08.2017, 11:41

W tirze z drewnem opałowym próbowało dostać się do Polski dziewięcioro obywateli Wietnamu. Próbę nielegalnego wjazdu do naszego kraju udaremnili na przejściu polsko-litewskim w Budzisku strażnicy graniczni i celnicy. Zatrzymano też kierowcę ciężarówki.


Nielegalni migranci z Azji ukryci w tirze - ujawnili ich funkcjonariusze KAS

16.08.2017, 14:29

Funkcjonariusze podlaskiej Służby Celno-Skarbowej w Budzisku ujawnili kilkunastu nielegalnych migrantów z Azji ukrytych w tirze.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Africa Studio, Fotolia.com
REGION
27.07.2021, 13:14, akt. 13:28

(Nie) Trzeźwy poranek w regionieźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok