Radio Białystok | Wiadomości | Sąd ukarał naganą dyrektora szkoły za zakłócanie porządku w jednym z białostockich sklepów

Sąd ukarał naganą dyrektora szkoły za zakłócanie porządku w jednym z białostockich sklepów

autor: Wojciech Szubzda

7.07.2021, 15:07, akt. 15:14

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku Cezary W. został ukarany przez sąd naganą. Chodzi o zdarzenie z listopada 2020 roku.

fot. Joanna Żemojda
fot. Joanna Żemojda

Mężczyzna obwiniony był o zakłócanie porządku w jednym z białostockich sklepów. Dyrektor szkoły stanął w obronie swego ucznia. W połowie listopada 16-latek, kupując kilka bułek, miał się pomylić przy kasie samoobsługowej na kwotę 2,12 zł. Zauważył to ochroniarz, który zatrzymał go i wezwał policję. Chociaż 16-latek chciał od razu uregulować różnicę, funkcjonariusze skuli nastolatka, wyprowadzili ze sklepu i odwieźli do internatu, w którym mieszkał.

Podczas wewnętrznego postępowania białostoccy policjanci ustalili, że funkcjonariusze działali zgodne z prawem. Na podstawie nagrań z monitoringu mundurowi zobaczyli, że 16-latek podobnego oszustwa dopuścił się wcześniej w tym samym sklepie 11 razy.

W obronie ucznia stanął dyrektor szkoły, w której uczy się nastolatek. Według policjantów dyrektor Cezary W. miał wszcząć awanturę w sklepie, w którym doszło do zdarzenia, a tym samym - ich zdaniem - zakłócił porządek publiczny.

Teraz sąd rejonowy w Białymstoku przyznał rację policjantom. Sąd uznał mężczyznę za winnego popełnienia zarzuconego mu czynu i wymierzył karę nagany. Mężczyznę zwolniono z kosztów sądowych. Wyrok w tej sprawie jest nieprawomocny.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nie było nieprawidłowości przy zatrzymaniu przez policjantów 16-latka w białostockim sklepie

22.12.2020, 17:12

Nie było nieprawidłowości przy zatrzymaniu i skuciu kajdankami przez policjantów 16-latka w białostockim sklepie Biedronka.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok