Radio Białystok | Wiadomości | Premier w Tykocinie: celem Polskiego Ładu jest to, by młodzi ludzie chcieli tutaj żyć i pracować [zdjęcia]

Premier w Tykocinie: celem Polskiego Ładu jest to, by młodzi ludzie chcieli tutaj żyć i pracować [zdjęcia]

22.07.2021, 19:52, akt. 23.07.2021, 05:27

Podstawowym celem Polskiego Ładu jest to, by wszyscy młodzi ludzie chcieli tutaj uczyć się, żyć, pracować, a jak wyjadą skąd, to chcieli tutaj wracać - powiedział w czwartek (22.07) na spotkaniu z mieszkańcami Tykocina premier Mateusz Morawiecki. Jak zapewnił, Polski Ład jest realnym programem.

Premier Mateusz Morawiecki w Tykocinie, fot. Joanna Szubzda
Premier Mateusz Morawiecki w Tykocinie, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Premier Mateusz Morawiecki promował założenia Polskiego Ładu w Tykocinie - relacja Michała Buraczewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Premier podkreślił, że Tykocin nie może być miejscem tranzytowym, "że się przejeżdża i jedzie dalej". "Tutaj - Tykocin, taka piękna perła, perła Podlasia i inne miasta, to miejsca, gdzie ludzie muszą chcieć się zatrzymać, zwiedzić, ale także żyć, pracować, kształcić się" - powiedział szef rządu.

Ale - jak mówił - "zastanówmy się, jak wyglądała jeszcze do niedawna przeszłość, kiedy w czasach naszych poprzedników nikt nie myślał o Tykocinie i wielu innych miastach i miasteczkach". I prawda jest niestety gorzka nikt nie myślał, ponieważ poprzednia władza takimi miastami się nie interesowała" - zaznaczył Mateusz Morawiecki.

A my - jak dodał - "zmieniliśmy to zupełnie". "Chcemy oczywiście, aby wielkie miasta się dalej rozwijały, ale wiele naszych inwestycji w szkoły, w drogi, w szpitale, w zabytki, wiele środków budżetowych przeznaczamy na takie miasta, na takie powiaty, na takie gminy jak wasza" - powiedział premier, zwracając się do mieszkańców Tykocina.

Bo - jak podkreślił - "Polski Ład zaczyna się tam, gdzie wasze marzenia". 


Jakie były marzenia młodych ludzi w latach 2010-2015, że wyjeżdżali stąd na zawsze gdzieś za granicę, nie dlatego że chcieli, ale często dlatego, że musieli. I naszym podstawowym celem Polskiego Ładu jest to, żeby tutaj wszyscy młodzi ludzie chcieli żyć, chcieli pracować, chcieli uczyć się, a jak wyjadą skąd, to chcieli tutaj wracać - powiedział Morawiecki.Według niego, Polski Ład jest programem realnym. "Tak samo, jak realne było 500 plus, ta nasza wizja była realna i się ziściła. Tak, jak realne było naprawienie budżetu, który w czasach Platformy Obywatelskiej był jak szwajcarski ser, a dzisiaj jest stabilną podstawą finansów publicznych. Jest tym, co dajemy w Polskim Ładzie, takim gminom jak wasza, takim powiatom jak wasz" - powiedział premier.


Polski Ład jest realny, bo opiera się na fundamencie potężnych środków, tych właśnie środków budżetowych, które zabraliśmy mafiom VAT-owskim, przestępcom podatkowym, dzisiaj dajemy te pieniądze na inwestycje - dodał Mateusz Morawiecki.Spotkanie z premierem cieszyło się dużą frekwencją - cały tykociński rynek był wypełniony ludźmi. 


źródło: PAP | red: sk, zmj, wsz


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Premier zapowiedział inwestycje w obiekty sportowe i lokalne perły kultury [zdjęcia]

22.07.2021, 15:23

Premier Mateusz Morawiecki w czwartek (22.07) w ramach promocji Polskiego Ładu odwiedził Podlasie. W Czarnej Białostockiej zapowiedział inwestycje w obiekty sportowe w całym kraju. W Białymstoku, przed Teatrem Dramatycznym, ogłosił, że państwo będzie starało się wydobywać lokalne perły kultury i zapewnić im jak najlepszy byt oraz rozwój.


W Białousach koło Sokółki premier Morawiecki zapowiedział program powszechnych ubezpieczeń rolniczych [zdjęcia]

22.07.2021, 14:44

Premier Mateusz Morawiecki w czwartek (22.07) w ramach promocji Polskiego Ładu odwiedził Podlasie. Po południu zwiedził 600-hektarową, największą w Europie, plantację borówki amerykańskiej w Białousach, gdzie zapowiedział program powszechnych ubezpieczeń rolniczych.


Premier Morawiecki w Grajewie i Kolnie. Grajewo dostanie 4 mln zł na przebudowę rynku [zdjęcia]

22.07.2021, 07:19

Premier Mateusz Morawiecki w czwartek (22.07) w ramach promocji Polskiego Ładu odwiedził Podlasie. Zaczął od wizyty w Kolnie i Grajewie. Kancelaria premiera podała, że z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na inwestycję przebudowy reprezentacyjnej części rynku w Grajewie przeznaczono 4 mln zł.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


fot. Renata Reda
REGION
29.02.2024, 20:33, akt. 1.03.2024, 07:55

Gmina Perlejewo ma nowy herb


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok