Radio Białystok | Wiadomości | Policjanci wydostali 14-miesięcznego chłopca z zatrzaśniętego auta

Policjanci wydostali 14-miesięcznego chłopca z zatrzaśniętego auta

autor: Grzegorz Pilat

28.07.2021, 16:16, akt. 17:04

O nieszczęśliwym zbiegu okoliczności może mówić matka 14-miesięcznego dziecka, która na jednym z łomżyńskich parkingów zatrzasnęła chłopca wraz z kluczykami w samochodzie. Policjanci musieli wybić szybę.

źródło: podlaska.policja.gov.pl
źródło: podlaska.policja.gov.pl

Funkcjonariusze ustalili, że w tym przypadku doszło do nieszczęśliwego wypadku - wyjaśnia mł. asp. Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji.

- Jak ustalili mundurowi, matka położyła klucze od auta razem z torebką na przednim fotelu i poszła włożyć dziecko do fotelika. W momencie, kiedy zamknęła tylne drzwi, zamki w samochodzie się zablokowały. Matka, widząc powagę sytuacji, zadzwoniła pod numer alarmowy. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z łomżyńskiej patrolówki. Z uwagi na wysoką temperaturę oraz zagrożenie życia 14-miesięcznego chłopca, policjanci wybili boczną szybę w samochodzie i bezpiecznie je wydostali. Dziecko trafiło pod opiekę mamy - informuje mł. asp. Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji.


W związku z wysokimi temperaturami policjanci proszą o zwracanie szczególnej uwagi na dzieci i zwierzęta zamknięte w autach.


- Wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym na słońcu pojeździe temperatura wzrosła do poziomu, który może zagrażać naszemu życiu. Szczególnie małe dzieci i zwierzęta pozostawione w samochodzie mogą być narażone na przegrzanie organizmu, co może zakończyć się śmiercią. Widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni i poinformujmy o wszystkim policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 - dodaje mł. asp. Elżbieta Zaborowska.


W sytuacji, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie, świadkowie mogą też sami wybić szybę w pojeździe bez czekania na przyjazd policjantów.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nietypowa interwencja białostockich strażaków - ratowali mamę zamkniętą na balkonie

9.06.2021, 13:59

Nietypową interwencję mieli białostoccy strażacy. Przed 13:00 w środę, 9 czerwca dostali zgłoszenie, że w jednym z bloków przy ul. 42. Pułku Piechoty małe dziecko zatrzasnęło drzwi na balkon, a na nim była... jego mama.


Policjanci wybili szybę w nagrzanym aucie i uratowali dziecko

29.07.2020, 12:01

Siemiatyccy policjanci wybili szybę w samochodzie i uwolnili 1,5-rocznego chłopczyka zamkniętego w rozgrzanym pojeździe. Malec wziął do ręki pilota i niefortunnie zamknął samochód tak, że jego mama nie była w stanie otworzyć drzwi.


Wojewoda podlaski nagrodził finansowo operatorów numeru alarmowego, którzy pomogli uratować 7-letnią dziewczynkę

30.04.2020, 18:29

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski nagrodził finansowo dwóch operatorów nr alarmowego 112 - Andrzeja Bojanowskiego i Krzysztofa Matwiejczuka, którzy pomogli uratować 7-letnią dziewczynkę. Obaj pracują w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Białymstoku.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

REKLAMA
OiFP - Maciej Sztor


fot. Marcin Kapuściński
SUWAŁKI
31.05.2023, 22:08, akt. 1.06.2023, 07:12

Prezydent Suwałk z absolutorium


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok