Radio Białystok | Wiadomości | Policjanci wybili szybę w nagrzanym aucie i uratowali dziecko

Policjanci wybili szybę w nagrzanym aucie i uratowali dziecko

29.07.2020, 12:01, akt. 16:31

Siemiatyccy policjanci wybili szybę w samochodzie i uwolnili 1,5-rocznego chłopczyka zamkniętego w rozgrzanym pojeździe. Malec wziął do ręki pilota i niefortunnie zamknął samochód tak, że jego mama nie była w stanie otworzyć drzwi.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Jak przekazali policjanci z KPP w Siemiatyczach, we wtorek (28.07) przed 14:00 dyżurny siemiatyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na szpitalnym parkingu w samochodzie jest zatrzaśnięte dziecko.

Na miejscu okazało się, że kluczyki do auta są wewnątrz pojazdu, a zrozpaczona matka nie potrafi otworzyć zamkniętego samochodu. Dziecko od około 20 minut przebywało już w rozgrzanym, zamkniętym bmw. Z uwagi na upał i realne zagrożenie zdrowia oraz życia małego chłopca, policjanci natychmiast wybili boczną szybę i bezpiecznie wydostali przestraszone i zapłakane dziecko. Chłopczyk wraz z matką zostali objęci opieką medyczną.

Cała sytuacja była nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności.


- Chłopczyk wziął do ręki pilota i w pewnym momencie zamknął samochód. W tym samym czasie matka dziecka na chwilę wyszła z bmw, żeby wyjąć z tylnego siedzenia rzeczy swojego syna - poinformowała siemiatycka policja.


Policjanci przypominają, że wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym na słońcu pojeździe temperatura wzrosła do poziomu, który może zagrażać naszemu życiu. Szczególnie małe dzieci i zwierzęta zostawione w samochodzie mogą być narażone na przegrzanie organizmu, co może prowadzić do śmierci. - Widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni i poinformujmy o wszystkim  policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 - apelują funkcjonariusze.


źródło: PAP | red: zmj, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Była kompletnie pijana i opiekowała się dwójką dzieci

28.07.2020, 15:16

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miała matka, która szła z synami jedną z głównych ulic Łomży.


Zambrów: 56-latek, będąc pod wpływem alkoholu wiózł dwoje dzieci

24.06.2020, 12:48

Policjanci z Zambrowa zatrzymali pijanego 56-latka, który wiózł samochodem dwoje dzieci. Badanie wykazało, że miał prawie promil alkoholu w organizmie.


Zabójcze upały - eksperyment dziennikarzy Radia Białystok

5.08.2016, 15:12

Do Podlaskiego wróciły upały. Zarówno w piątek (5.08), jak i na początku przyszłego tygodnia, termometry znów będą wskazywały ponad 30 stopni C.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok