Radio Białystok | Wiadomości | 32-latek napadł na kasjerkę i uciekł z białostockiej prokuratury - usłyszał nieprawomocny wyrok trzech lat więzienia

32-latek napadł na kasjerkę i uciekł z białostockiej prokuratury - usłyszał nieprawomocny wyrok trzech lat więzienia

autor: Ryszard Minko

4.08.2021, 15:21, akt. 15:42

Najpierw z nożem napadł na kasjerkę w sklepie, a po zatrzymaniu przez policję uciekł z budynku białostockiej prokuratury. 32-letni oskarżony Maciej D. usłyszał w środę (04.08) nieprawomocny wyrok trzech lat więzienia.

Fotolia.com
Fotolia.com

Prokuratura domagała się znacznie surowszej kary, jednak sąd uznał, że w tym przypadku trzeba dać szanse oskarżonemu – uzasadniała wyrok sędzia Beata Brysiewicz.

- Tutaj mamy do czynienia z jednym z poważniejszych przestępstw przewidzianych w Kodeksie karnym, czyli z przestępstwem rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Jednakże w ocenie sądu pana zachowanie jak najbardziej naganne i nieznajdujące usprawiedliwienia, tym niemniej nie było aż na tyle agresywne, żeby mówić, żeby zasługiwał pan na wymierzenie panu kary w górnych granicach - mówi sędzia.

Mężczyzna był już wcześniej karany. Stało się o nim głośno, kiedy to w lutym podczas przesłuchania w białostockiej prokuraturze wykorzystał moment nieobecności policjantów i wyskoczył przez okno. Śledczy wystosowali za nim list gończy, a udało się go ująć dopiero po kilku dniach. 

Łomżyńska prokuratura badała sprawę ewentualnych zaniedbań, które mogły doprowadzić do ucieczki podejrzanego. Ostatecznie Prokuratura Rejonowa w Łomży nie dopatrzyła się niedopełniania obowiązków ani przez panią asesor i obrońcę, którzy byli z mężczyzną w pokoju przesłuchań, ani przez policjantów, którzy w momencie ucieczki mężczyzny znajdowali się za drzwiami.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Były piłkarz Jagiellonii nie był pod wpływem narkotyków, kiedy uciekał przed policją - są wyniki ekspertyzy toksykologicznej

23.04.2021, 13:38

Były piłkarz Jagiellonii Białystok Kamil W. nie był pod wpływem narkotyków, kiedy w marcu uciekał przed policyjną kontrolą drogówki.


27-latek z zarzutami śmiertelnego potrącenia rowerzysty i ucieczki z miejsca wypadku

8.03.2021, 15:42

Zarzut śmiertelnego potrącenia rowerzysty i ucieczki z miejsca wypadku postawiła Prokuratura Rejonowa w Białymstoku mieszkańcowi gminy Brańsk. 27-latek sam zgłosił się na policję; twierdzi, że został oślepiony przez auto z naprzeciwka i myślał, że potrącił zwierzę.


32-latek odpowie za rozbój i ucieczkę - grozi mu nawet 12 lat więzienia

8.02.2021, 12:50

Nawet 12 lat więzienia za rozbój i dodatkowa kara za ucieczkę grozi 32-latkowi, który zbiegł z budynku Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe. 

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok