Radio Białystok | Wiadomości | 32-latek odpowie za rozbój i ucieczkę - grozi mu nawet 12 lat więzienia

32-latek odpowie za rozbój i ucieczkę - grozi mu nawet 12 lat więzienia

autor: Grzegorz Pilat

8.02.2021, 12:50, akt. 13:30

Nawet 12 lat więzienia za rozbój i dodatkowa kara za ucieczkę grozi 32-latkowi, który zbiegł z budynku Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe. 

źródło: podlaska.policja.gov.pl
źródło: podlaska.policja.gov.pl

Mężczyzna uciekł z pokoju przesłuchań przez okno prawdopodobnie w momencie, gdy prokurator wyszła z pomieszczenia. Był poszukiwany listem gończym.


Białostoccy policjanci zatrzymali go po 5 dniach na terenie powiatu monieckiego.


Policjanci od wtorku, gdy 32-latek uciekł z budynku prokuratury rejonowej w Białymstoku, rozpoczęli intensywne poszukiwania. Pierwsze godziny poszukiwań zbiega, za którym wydany został list gończy, to m.in. policyjne blokady na drogach, gdzie mundurowi kontrolowali samochody. Poszukiwany został zatrzymany przez policjantów w niedzielny poranek, tym razem w domu na terenie powiatu monieckiego, gdzie się ukrywał. Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów w swojej "kryjówce". Nie spodziewał się, że mundurowi go tam znajdą. 32-latek został przewieziony do Białegostoku i jeszcze w poniedziałek (8.02) trafi do aresztu śledczego - mówi rzecznik podlaskich funkcjonariuszy podinsp. Tomasz Krupa.


Wcześniej 32-latek trafił do prokuratury w związku z napadem na sklep na osiedlu Kawaleryjskie w Białymstoku.


Mężczyzna wszedł do jednego ze sklepów, wyjął nóż kuchenny, a następnie zażądał od pracownicy pieniędzy. Chwilę później wybiegł ze sklepu z kasetką z pieniędzmi. Właściciel oszacował straty na ponad 4 tysiące złotych. Tamtego wieczoru już po kilku minutach przy sklepie pojawiły się policyjne patrole. Mundurowi z białostockiej "trójki" zatrzymali mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez pracownicę sklepu. Próbował jeszcze uciekać, gdy tylko zobaczył policyjny samochód. Policjanci znaleźli również skradzioną kasetkę z pieniędzmi. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie na dalsze czynności do prokuratury, skąd uciekł - dodaje podinsp. Tomasz Krupa.


Jak udało nam się ustalić, 32-latek był już wcześniej znany policji.

W środę (10.02) będzie doprowadzony do prokuratury. Mężczyzna ma usłyszeć dwa zarzuty - rozboju z użyciem noża i samouwolnienia.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Policjanci zatrzymali zbiega z białostockiej prokuratury

7.02.2021, 09:32

Podlaska policja zatrzymała 32-letniego mężczyznę, który kilka dni wcześniej uciekł z przesłuchania w białostockiej prokuraturze. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym.


Białystok: Ukradł piwo i groził ekspedientce nożem

31.12.2020, 15:43

Do 10 lat więzienia grozi mężczyźnie podejrzanemu o zuchwały napad na sklep w Białymstoku. 32-latek miał sterroryzować nożem ekspedientkę i zabrać osiem puszek piwa.


Sąd aresztował mężczyznę podejrzanego o śmiertelne potrącenie rowerzystki i ucieczkę z miejsca wypadku

15.10.2020, 15:39

Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim uwzględnił wniosek miejscowej prokuratury i aresztował w czwartek (15.10) na trzy miesiące mężczyznę podejrzanego o spowodowanie po pijanemu wypadku, w którym kilka dni temu zginęła rowerzystka i ucieczkę z tego miejsca bez udzielenia jej pomocy.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!Dzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 10:58

Dzień Rodziny w Hodyszewie

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok