Radio Białystok | Wiadomości | Sąd aresztował mężczyznę podejrzanego o śmiertelne potrącenie rowerzystki i ucieczkę z miejsca wypadku

Sąd aresztował mężczyznę podejrzanego o śmiertelne potrącenie rowerzystki i ucieczkę z miejsca wypadku

15.10.2020, 15:39, akt. 18:26

Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim uwzględnił wniosek miejscowej prokuratury i aresztował w czwartek (15.10) na trzy miesiące mężczyznę podejrzanego o spowodowanie po pijanemu wypadku, w którym kilka dni temu zginęła rowerzystka i ucieczkę z tego miejsca bez udzielenia jej pomocy.

Fotolia.com
Fotolia.com

O decyzji sądu poinformował szef bielskiej prokuratury Adam Naumczuk. Wnioskując o areszt, śledczy powoływali się na obawę matactwa i zagrożenie surową karą, która grozi podejrzanemu 43-latkowi z okolic Bielska Podlaskiego.


Mężczyzna uciekł z miejsca wypadku

Do wypadku, w którym zginęła 59-letnia kobieta, doszło na drodze powiatowej Strabla-Mulawicze w miniony poniedziałek (12.10) wieczorem. Zwłoki kobiety znaleziono w przydrożnym rowie następnego dnia wcześnie rano, wtedy też rozpoczęły się poszukiwania sprawcy i ewentualnych świadków. Pomogły w tym ślady zabezpieczone na miejscu; zwłaszcza fragmenty szkła z rozbitego reflektora volkswagena pozwoliły zawęzić krąg poszukiwań.

Zatrzymany to 43-latek z okolic Bielska Podlaskiego; na razie śledczy bazują na jego wyjaśnieniach i dowodach zebranych w miejscu wypadku. "Postawiliśmy mu łączny zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia" - powiedział prok. Naumczuk.


43-latek pił wcześniej alkohol 

Dodał, że podejrzany przyznał, że u znajomego pił alkohol, a potem wsiadł za kierownicę i wracał do domu; na tej trasie doszło do potrącenia. Po wypadku nie zatrzymał się i odjechał z tego miejsca. "Był świadomy, że doszło do potrącenia" - dodał prokurator. Zatrzymany mężczyzna wyjaśnił, ile wypił alkoholu (w czasie zatrzymania około doby po wypadku był trzeźwy), powołany w śledztwie biegły oceni, jak tę ilość przeliczyć na promile.


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prokuratura chce kary bez zawieszenia za śmiertelny wypadek przy ul. Hetmańskiej w Białymstoku

15.10.2020, 15:39

Dwóch lat więzienia bez zawieszenia i 10-letniego zakazu prowadzenia pojazdów chce prokuratura wobec kierowcy, sprawcy śmiertelnego potrącenia 76-latki na przejściu dla pieszych w centrum Białegostoku. W czwartek (15.10) zakończył się proces apelacyjny w tej sprawie; w pierwszej instancji zapadł wyrok w zawieszeniu.


Napadli na policjanta - grozi im do 10 lat więzienia

14.10.2020, 15:18

Nawet 10 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom powiatu zambrowskiego, którzy zaatakowali policjanta.


Prokurator chce zaostrzenia kary dla kierowcy, który śmiertelnie potrącił staruszkę na pasach

12.10.2020, 14:47

Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku zakończył się w poniedziałek (12.10) proces odwoławczy kierowcy, który blisko trzy lata temu śmiertelnie potrącił na przejściu dla pieszych starszą kobietę. Sąd pierwszej instancji skazał go na rok więzienia w zawieszeniu, wyrok zaskarżyły wszystkie strony.


16-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie jadąc motorowerem - mogło dojść do tragedii

12.10.2020, 13:47

Gdyby nie wyjątkowa czujność kierowcy samochodu dostawczego, mogło dojść do nieszczęścia. Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miał 16-latek, który przewrócił się na motorowerze tuż przed ciężarówką na DK nr 65 w okolicach Moniek.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASźródło: Kolizyjne Podlasie
BIAŁYSTOK
22.09.2021, 18:45, akt. 19:00

Policyjny pościg za oplem

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok