Radio Białystok | Wiadomości | 27-latek z zarzutami śmiertelnego potrącenia rowerzysty i ucieczki z miejsca wypadku

27-latek z zarzutami śmiertelnego potrącenia rowerzysty i ucieczki z miejsca wypadku

8.03.2021, 15:42, akt. 16:32

Zarzut śmiertelnego potrącenia rowerzysty i ucieczki z miejsca wypadku postawiła Prokuratura Rejonowa w Białymstoku mieszkańcowi gminy Brańsk. 27-latek sam zgłosił się na policję; twierdzi, że został oślepiony przez auto z naprzeciwka i myślał, że potrącił zwierzę.

Fotolia.com
Fotolia.com

Rano w minioną sobotę (6.03) policja poinformowała o znalezieniu ciała mężczyzny na poboczu lokalnej drogi Poświętne - Pietkowo niedaleko Łap; leżał przy nim rower, były też widoczne elementy jakiegoś samochodu stąd podejrzenie, że w nocy doszło do śmiertelnego potrącenia. Jeszcze tego samego dnia na komisariat policji w Łapach zgłosił się 27-letni mężczyzna, informując, że to on mógł być sprawcą tego wypadku.

Szef Prokuratury Rejonowej w Białymstoku Karol Radziwonowicz poinformował w poniedziałek (8.03), że podejrzanemu został postawiony zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca wypadku. Za sam wypadek skutkujący śmiercią grozi od pół roku do 8 lat więzienia, ale w sytuacji ucieczki kierowcy i nieudzielenia pomocy poszkodowanemu - dolna granica to dwa lata, górna - 12 lat więzienia.

Śledczy zastosowali wobec podejrzanego 10 tys. zł poręczenia majątkowego i dozór policyjny. Do sprawy zabezpieczono samochód.

Do wypadku doszło na prostym, nieoświetlonym odcinku drogi. 27-latek twierdzi, że został oślepiony światłami samochodu nadjeżdżającego z naprzeciwka; wiedział, że jego auto w coś uderzyło, ale - jak wyjaśnił - ocenił, że mogło to być jakieś zwierzę i nie zatrzymując się, pojechał dalej. Policja i prokuratura będą starały się zweryfikować w śledztwie tę wersję przebiegu wypadku. Gdy zgłosił się na policję, kierowca był trzeźwy.


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Na policję zgłosił się 27-latek, który miał śmiertelnie potrącić młodego rowerzystę w okolicach Łap

6.03.2021, 08:15

Do komisariatu policji w Łapach zgłosił się 27-latek i poinformował, że to on potrącił mężczyznę przy drodze Piątkowo- Poświętne. To tam znaleziono zwłoki 24-latka.


6 miesięcy w areszcie spędzi 33-latek, który uporczywie łamał zakaz prowadzenia pojazdów

3.03.2021, 09:43

Mężczyzna prawa jazdy nie ma od pięciu lat, a mimo to wielokrotnie siadał za kierownicą.


Ucieczka w trakcie przesłuchania - czy prokuratorzy nie dopełnili obowiązków?

17.02.2021, 17:51

Łomżyńska prokuratura sprawdzi, czy białostoccy śledczy nie popełnili błędu podczas przesłuchania 32-latka, który uciekł. Policjantom udało się go zatrzymać dopiero pięć dni później.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok