Radio Białystok | Wiadomości | Bank Gospodarstwa Krajowego zakończył nabór dokumentów do pilotażowej edycji Rządowego Funduszu "Polski Ład"

Bank Gospodarstwa Krajowego zakończył nabór dokumentów do pilotażowej edycji Rządowego Funduszu "Polski Ład"

autor: Marcin Gliński

19.08.2021, 14:06, akt. 14:37

Co 22 wniosek jest z województwa podlaskiego. Bank Gospodarstwa Krajowego zakończył nabór dokumentów do pierwszej, pilotażowej edycji Rządowego Funduszu "Polski Ład": Program Inwestycji Strategicznych. Z całego kraju wpłynęło około ośmiu tysięcy wniosków, w tym ponad 350 z naszego regionu.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik


0:00
0:00
Jakiego wsparcia oczekują nasi samorządowcy? O tym Marcin Gliński | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Wiele podlaskich samorządów chce wsparcia na rozbudowę dróg. Tak jest np. w Białymstoku, gdzie władze miasta zabiegają o modernizację ulic na osiedlach Bagnówka i Nowe Miasto. Natomiast prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz liczy, że dzięki dofinansowaniu uda się rozbudować nie tylko drogi, ale też m.in. poprawić infrastrukturę sportową przy szkołach. Władze Łomży zamierzają wyremontować bulwary, wybudować przedszkole numer pięć i wykonać termomodernizację sali gimnastycznej w jednej ze szkół. 

Na pieniądze mogą liczyć także mniejsze samorządy. Na przykład władze gminy Michałowo chcą wybudować bazę edukacyjną i sportową, przebudować oczyszczalnię ścieków i wybudować cztery kilometry ciepłociągu. Projekty złożone przez władze Bielska Podlaskiego to m.in. budowa nowych ulic, przebudowa boiska stadionu czy budowa spalarni odpadów. Inne gminy, jak np. Sokółka stawiają na remont basenu i dworca PKP, ale też liczą na dofinansowanie do budowy spalarni odpadów i wywiezienia odpadów ze składowiska w Karczach.

W pierwszej pilotażowej edycji Funduszu Polski Ład do podziału jest 20 miliardów złotych, a łączna wartość złożonych wniosków to 93 miliardy złotych.

Te samorządy, które nie dostaną dofinansowania w pilotażowej edycji, mogą ubiegać się pieniądze w kolejnych naborach.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ponad 50 pomysłów wpłynęło od mieszkańców Łomży na inwestycje w mieście za pieniądze z programu Polski Ład

7.08.2021, 12:54

Pięćdziesiąt pięć pomysłów na przyszłe inwestycje w mieście złożyli mieszkańcy Łomży. Do zgłaszania własnych propozycji zaprosił ich prezydent miasta. Chodzi o zadania, na które samorząd mógłby uzyskać dofinansowanie m.in. z programu Polski Ład.


Budowa dróg i poprawa ich stanu - to pomysły samorządów powiatu łomżyńskiego na wykorzystanie pieniędzy z Polskiego Ładu

2.08.2021, 15:59

Budowa lub poprawa stanu dróg to najczęstsze pomysły samorządów powiatu łomżyńskiego na wykorzystanie pieniędzy z pierwszego programu w ramach Polskiego Ładu. Do rozdysponowania będzie ok. 20 mld zł, a każdy samorząd może złożyć trzy wnioski o dofinansowanie swoich projektów.


Szansa na miliony - felieton Michała Buraczewskiego

27.07.2021, 17:05

Władze Białegostoku złożyły wnioski o pieniądze z rządowego programu Polski Ład. Na stronie internetowej magistratu urzędnicy wskazują, że to szansa na zdobycie 70 milionów złotych na inwestycje. I zachęcają, aby mieszkańcy wysyłali wiadomości e-mail do Banku Gospodarstwa Krajowego z wyrazami poparcia dla miejskich projektów.


Łatwiejsze zdobycie nowego zawodu zakłada planowana reforma rynku pracy w ramach programu Polski Ład

27.07.2021, 14:54

Osoby zatrudnione będą mogły się przekwalifikować lub zwiększyć swoje kompetencje, a bezrobotne łatwiej znaleźć pracę. To m.in. główne założenia planowanej przez Rząd reformy rynku pracy.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr Sokrates

REKLAMA
SILVA KULAKOWSKI OiFP

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: stock.adobe.com
ŁOMŻA
6.12.2022, 09:42, akt. 09:55

"Maturalne Mikołajki" w Łomży


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok