Radio Białystok | Wiadomości | Podczas festynów w Podlaskiem będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19

Podczas festynów w Podlaskiem będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19

autor: Adam Dąbrowski

20.08.2021, 09:24, akt. 10:04

W sobotę (21.08) na targowisku w Nowogrodzie, a w niedzielę (22.08) podczas festynów między innymi Wysokiem Mazowowieckie, w Zaskrodziu w gminie Kolno i w Nowych Piekutach można będzie zaszczepić się przeciwko COVID-19.

Mobilny punkt szczepień, fot. Wojciech Szubzda
Mobilny punkt szczepień, fot. Wojciech Szubzda

Jednak tak zwane pikniki szczepienne organizowane przez  koła gospodyń wiejskich to tylko jedna z form dotarcia z ofertą szczepień do jak największej liczby mieszkańców Podlaskiego.

Do zaszczepienia się niejako przy okazji i bez zbędnych formalności zachęcani są odwiedzający targowiska gminne takie jak to w Nowogrodzie, i klienci galerii handlowych, a nawet kibice imprez na stadionach sportowych.

Najczęściej jednak taką okazją są festyny i pikniki organizowane w podlaskich gminach przez koła gospodyń wiejskich. Chociaż ich także jest znacznie mniej niż można by zorganizować. O specjalne dofinansowanie takiej "szczepiennej imprezy" do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęły dotychczas trzydzieści cztery wnioski, podczas gdy kół gospodyń w Podlaskiem jest grubo ponad setka.

Być może ą wśród nich i takie, które dopiero przygotowują się do złożenia wniosku, na co mają czas jeszcze do połowy przyszłego miesiąca. Ważne, żeby , festyn z różnymi atrakcjami dla uczestników odbył się do końca września. I być może te inne atrakcje przyćmiewają główny powód imprez, ponieważ szczepi się wówczas zaledwie kilka - kilkanaście osób. Tymczasem w gminie Sokoły jednego dnia i bez festynu udało się pozyskać niemal 90-ciu nowych pacjentów. To tyle, ile punkt szczepień w tej gminie obsługiwał przez tydzień w swoim najlepszym okresie.

Wójt Józef Zajkowski uważa, że to efekt wcześniej przeprowadzonej akcji – gmina wysłała informacje na temat szczepień z opiniami specjalistów i wskazaniem wszystkich korzyści z nich wynikających na adresy domowe wszystkich swoich mieszkańców.  

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Można zaszczepić się w białostockiej galerii Alfa

19.08.2021, 16:36

Szczepienie przy okazji zakupów - taką możliwość od czwartku (19.08) mają klienci białostockiej galerii Alfa.


Ponad 18,3 mln osób w Polsce jest w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19

19.08.2021, 12:46

W pełni zaszczepionych - dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson - jest w Polsce ponad 18,3 mln osób – podano w czwartek (19.08) na stronach rządowych.


Wojewoda podlaski zachęcał w Augustowie mieszkańców do szczepień przeciwko COVID-19

12.08.2021, 17:13

Milion, pół miliona i 250 tysięcy złotych. Tyle pieniędzy dostaną gminy, które zanotują najwyższy wzrost poziomu szczepienia mieszkańców przeciw COVID-19.

ZNAJDŹ NAS

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP KONCERT DYPLOMANTÓW

REKLAMA
NieTeatr ZALIA

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok