Radio Białystok | Wiadomości | Sytuacja kadrowa w łomżyńskim pogotowiu wciąż jest trudna - alarmują ratownicy medyczni

Sytuacja kadrowa w łomżyńskim pogotowiu wciąż jest trudna - alarmują ratownicy medyczni

autor: Paweł Wądołowski

3.09.2021, 14:01, akt. 14:18

Będziemy zachęcali dyrektora łomżyńskiego pogotowia do rozmów - powiedział wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś, po spotkaniu z przedstawicielami ratowników medycznych.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski

Ratownicy przekazali informację o napiętej sytuacji i brakach kadrowych - mówi Kazimierz Borkowski, przewodniczący Związku Zawodowego NSZZ Solidarność w łomżyńskim pogotowiu.

"Przedstawialiśmy sytuację, jaka jest w pogotowiu, bo nie wiemy, co dyrektor przekazuje do Urzędu Marszałkowskiego. I chcieliśmy sami powiedzieć, jaka jest sytuacja. Brakuje nam ratowników medycznych do pracy. Kontraktowi ratownicy złożyli wymówienia, czterdziestu trzech ratowników. Nie przychodzą do pracy, od 1 września nie biorą dyżurów. Mamy w tej chwili grafik ledwo spięty. Dyrektor zabrał urlopy tym osobom, które je miały mieć we wrześniu. Ale jeżeli ktoś będzie musiał iść na zwolnienie lekarskie, to może być brak obsady w karetkach."

Jak mówił po spotkaniu Marek Olbryś, samorząd województwa będzie starał się pośredniczyć w rozmowach między ratownikami a dyrektorem łomżyńskiego pogotowia.

"Nam zależy na tym, żeby przede wszystkim pacjent nie ucierpiał, ale też jesteśmy głęboko zainteresowani dobrem ratowników medycznych. Bo pracują naprawdę w dużych ilościach godzin, ciężko pracują i muszą godnie zarabiać. To nie są postulaty wygórowane i można je spełnić, pod warunkiem, że jest się dobrym managerem. I namawiam pana dyrektora do rozmów. Chcemy uczestniczyć w tych rozmowach i chcemy pośredniczyć. To mogą być rozmowy trudne, ale niezbędne."

Z pracy w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży zrezygnowało czterdziestu trzech ratowników, którzy byli zatrudnieni na umowy cywilno-prawne. 

Ratownicy medyczni, którzy złożyli wypowiedzenia umów, chcą podniesienia stawek za ich pracę, które teraz są według nich zbyt niskie. Chcą też, żeby część wynagrodzeń była taka sama jak te, o które walczą ich koledzy z białostockiego pogotowia.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kłopoty kadrowe w białostockim pogotowiu - placówkę opuściło ponad 120 ratowników

1.09.2021, 13:43

Sytuacja jest trudna, ale opanowana - mówi szef Wojewódzkiej Stacji Pogotowia w Białymstoku po tym, jak placówkę opuściło ponad stu dwudziestu ratowników kontraktowych.


Białystok: Od września mogą być problemy z obsadzeniem załóg karetek pogotowia

27.08.2021, 16:48

To sytuacja ekstremalna - tak problemy kadrowe w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku opisuje jej szef Bogdan Kalicki.


Większość ratowników z łomżyńskiego pogotowia złożyła wypowiedzenia z pracy, problemy mogą też być w Białymstoku

26.08.2021, 13:47

Większość ratowników medycznych z łomżyńskiego pogotowia zatrudnionych na umowy cywilno-prawne złożyła w czwartek (26.08) wypowiedzenia z pracy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa

Niebieski Mikrofon 2023


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok