Radio Białystok | Wiadomości | Kłopoty kadrowe w białostockim pogotowiu - placówkę opuściło ponad 120 ratowników

Kłopoty kadrowe w białostockim pogotowiu - placówkę opuściło ponad 120 ratowników

autor: Michał Buraczewski

1.09.2021, 13:43, akt. 15:52

Sytuacja jest trudna, ale opanowana - mówi szef Wojewódzkiej Stacji Pogotowia w Białymstoku po tym, jak placówkę opuściło ponad stu dwudziestu ratowników kontraktowych.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda

To pierwszy dzień kiedy w białostockim pogotowiu nie pracują osoby, które ponad miesiąc temu złożyły wypowiedzenia domagając się podwyżek. Jak mówi dyrektor placówki Bogdan Kalicki - na 34 załogi w tej chwili brakuje tylko jednej obsady karetki w Sokółce.

W Sokółce zwykle pracują dwa zespoły ratownictwa medycznego - dziś (01.09) nie udało się skompletować jednego. Taką informację przekazuje szef pogotowia Bogdan Kalicki i jak dodaje, są braki kadrowe na kolejne dni i godziny nocne.

Dyrekcja placówki będzie starać się sukcesywnie uzupełniać luki w harmonogramie - mówi Bogdan Kalicki i wskazuje, że nie jest w stanie ocenić, w jakim stopniu uda się to zrobić. Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę, kierownictwo placówki dąży do tego, aby w miejscowościach, gdzie działały dwie karetki, dostępna była przynajmniej jedna.

Jeśli chodzi o braki dotyczące godzin nocnych - na 34 zespoły białostockiego pogotowia skompletowanych jest 25, a w połowie obsadzonych jest dziewięć. Bogdan Kalicki wskazuje, że placówka stopniowo - za pomocą np. przesunięć kadrowych z transportu sanitarnego do ratownictwa i poprzez zatrudnianie nowych osób - wypełnia lukę w personelu.

Dodaje, że białostockie pogotowie działa na maksymalnych obrotach, urlopy są wstrzymane, a pracownicy biorą nadgodziny. To działanie w warunkach kryzysowych - mówi Bogdan Kalicki i wskazuje, że do zapewnienia minimalnego zabezpieczenia wszystkich karetek brakuje jeszcze co najmniej 50 osób.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białystok: Od września mogą być problemy z obsadzeniem załóg karetek pogotowia

27.08.2021, 16:48

To sytuacja ekstremalna - tak problemy kadrowe w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku opisuje jej szef Bogdan Kalicki.


Większość ratowników z łomżyńskiego pogotowia złożyła wypowiedzenia z pracy, problemy mogą też być w Białymstoku

26.08.2021, 13:47

Większość ratowników medycznych z łomżyńskiego pogotowia zatrudnionych na umowy cywilno-prawne złożyła w czwartek (26.08) wypowiedzenia z pracy.


Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku ogłosi kolejny konkurs dla ratowników medycznych

21.08.2021, 10:33

Na początku przyszłego tygodnia dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku ogłosi kolejny konkurs dla ratowników medycznych.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr Sokrates

REKLAMA
SILVA KULAKOWSKI OiFP

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie

źródło: stock.adobe.com
ŁOMŻA
6.12.2022, 09:42, akt. 09:55

"Maturalne Mikołajki" w Łomżyźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok