Radio Białystok | Wiadomości | Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku ogłosi kolejny konkurs dla ratowników medycznych

Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku ogłosi kolejny konkurs dla ratowników medycznych

autor: Michał Buraczewski

21.08.2021, 10:33, akt. 11:53

Na początku przyszłego tygodnia dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku ogłosi kolejny konkurs dla ratowników medycznych.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda

Ci, którzy masowo złożyli wypowiedzenia - domagają się podwyżek, a na dotychczasowych warunkach będą pracować jeszcze przez dziesięć dni. Jeśli nie dojdzie do kompromisu - we wrześniu większość karetek będzie bez obsady - ostrzegają protestujący ratownicy.

Pod koniec lipca umowy kontraktowe w stacji w Białymstoku wypowiedziało ponad 120 osób, głównie ratowników oraz kilka pielęgniarek i pielęgniarzy. Do pierwszego konkursu ogłoszonego przez dyrektora placówki przystąpiło kilkanaście osób. W związku z tym, że to za mało, aby zapewnić obsadę karetek - ogłoszono drugi konkurs, który tym razem unieważniono. Decyzja o tym zapadła po kolejnym spotkaniu dyrekcji placówki z przedstawicielami ratowników kontraktowych. Jak informuje dyrektor stacji Bogdan Kalicki wypracowano kompromis dotyczący zmian w zapisach proponowanych umów i warunkach konkursu. 

Informację o wynegocjowanych zmianach potwierdza ratownik medyczny Paweł Zaworski, ale jak zaznacza - dyrekcja placówki uwzględniła część mniej ważnych postulatów. Ten najważniejszy - czyli waloryzacja wynagrodzeń związana ze zwiększaniem finansowania stacji - nie został spełniony. Dlatego jeśli w najbliższym czasie nie dojdzie do porozumienia, we wrześniu stacja pogotowia może mieć poważne problemy kadrowe - ostrzegają ratownicy i dodają, że w 2/3 karetek nie będzie obsady. 

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Pracownicy Wojewódzkich Stacji Pogotowia Ratunkowego w Podlaskiem domagają się podwyżek

13.08.2021, 17:04

Ratownicy z regionu żądają podwyżek. W piątek (13.08) część pracowników stacji pogotowia w Łomży nie przyszła na swoją zmianę. Tymczasem w Białymstoku żaden z ratowników medycznych, którzy złożyli wypowiedzenia, nie przystąpił do konkursu ogłoszonego przez dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku.


Na Sejneńszczyźnie karetki pogotowia coraz częściej błądzą między gospodarstwami

25.06.2021, 08:55

Wszystko przez to, że władze gmin chaotycznie numerują nowo powstałe zabudowania.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok