Radio Białystok | Wiadomości | Była posłanka PO z Suwałk Bożena K. zatrzymana przez CBA

Była posłanka PO z Suwałk Bożena K. zatrzymana przez CBA

autor: Marcin Kapuściński

2.12.2021, 14:19, akt. 3.12.2021, 07:49

Była posłanka Platformy Obywatelskiej z Suwałk Bożena K. została zatrzymana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Ma to związek ze śledztwem w sprawie składania przez nią fałszywych oświadczeń majątkowych oraz przywłaszczenia powierzonych środków pieniężnych.

Fot. Joanna Szubzda
Fot. Joanna Szubzda

Bożena K. pracuje obecnie w Kancelarii Senatu, gdzie została zatrudniona przez obecnego marszałka.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Łukasiewicz poinformowała Polskie Radio Białystok, że do zatrzymania doszło w czwartek (2.12) przed południem w Warszawie.


- Na nasze polecenie funkcjonariusze CBA z Delegatury w Białymstoku zatrzymali Bożenę K. Postępowanie dotyczy złożenia przez nią fałszywych oświadczeń majątkowych w latach 2015 - 2018. Była wtedy posłem na Sejm oraz dyrektorem Suwalskiego Ośrodka Kultury - powiedziała Elżbieta Łukasiewicz.Śledztwo w tej sprawie Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce prowadzi od stycznia. Bożenie K. grozi nawet 8 lat więzienia.


- Z ustaleń postępowania wynika, że w składanych oświadczeniach majątkowych zataiła posiadanie rzeźby o wartości 54 tys. zł oraz fakt posiadania zobowiązań przekraczających 10 tys zł. Ponadto, jak ustalono, Bożena K. dopuściła się przywłaszczenia powierzonych jej środków pieniężnych, przeznaczonych na działalność biura poselskiego, w tym na wynagrodzenia pracowników, w łącznej kwocie około 320 tys. zł - dodała Elżbieta Łukasiewicz.Bożena K. siedzibę prokuratury opuściła wczoraj wieczorem. Zastosowano wobec niej poręczenie majątkowe w wysokości 100 tys. zł.

| red: wsz, kap

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok